Споделена история от Семейство

Искам бебе
Здравейте, като за начало. Пиша тук с надежда да получа някакъв съвет или по-различно от моето виждане по въпроса. С приятелят ми живеем заедно от 3 години, като преди това бяхме и близо 2 г. гаджета. От известно време насам много искам да говоря с него на тази тема.. искам бебенце, но досега ме беше страх, може би от отговора му. Преди сме говорили и тогава той ми отговори, че и той искал, но не му е сега времето, на което аз замълчах, защото точно тогава пък имахме адски много проблеми.. с жилището ни, с родителите му.. имаше по какво да се работи и го подкрепих, не съм му казала искам го сега, веднага. Тази вечер вече се престраших пак да повдигна въпроса, понеже гледах снимки на приятели с деца и ми стана много мъчно и някак си... знаете какво е чувството, когато искаш нещо с цялото си сърце, постоянно е в ума ти и сълзите напират в очите... Мъжо забеляза, че не съм аз.. и ме попита какво има, след известно време мълчание и обмисляне как да подходя му казах, че искам да имаме дете, а той не ми помага като не ми казва какво мисли по въпроса и всичко приключи там. Той замина на служебна среща, а аз си останах сама вкъщи с моите си мисли... Дайте съвет как да постъпя? Какво да мисля? Какво бъркам? Не искам да го плаша, но имам право да знам какво мисли по този важен за мен въпрос.

Коментари

1.   дай му малко време да свикне с мисълта.. уверявам те че съвсем скоро вече ще го правите това бебче.. не се турмози за глупости..

2.   Явно се притеснява да говори за това, но при всички случаи щом го наричаш "мъжо" може би сте женени и не би трябвало да сте го направили ако не иска да има деца от теб. Трябва да се престрашиш и да настояваш да проведете този разговор. Имаш правото да знаеш, най - малкото защото всяка жена заслужава да има шанс за бебе и щом го искаш трябва да го имаш.

3.   Първо имате ли самостоятелно жилище и добри финанси за да го отгледате? Второ на колко години сте?

4.   Пробвай да му кажеш,че си бременна виж как ще реагира....не знам дали е добра идея...Говорете,изяснете се ,трябва да те разбере...успех..

5.   Това ли само остана?Само това ли е единственото нещо,чрез което смяташ,че ще си полезна на обществото и хората?Защо си мислете,че с дете всичко ще тръгне по мед и масло?Виж,аз не те съдя,но винаги съм смятал,че имането или не на дете е идея,цялостно осмислен процес в контекста на Вселената,а не на реализацията или изтъкването на собственото его.Или пък недай си Боже да е плод на подражание на околните.Или пък да го имаме ей така,за да опитаме.
Повечето велики личности,полезни за обществото и значими в еволюционен план не са имали деца.Това никак не ги прави по-малко полезни,нали така?Даже напротив.И колкото човек е по-слаб или страхлив и не е наясно с мястото си и предназначението си в света,толкова по-неистово се стреми към размножение.
Зная,че сега ще получа планина от хули,но това само ще затвърди убеждението ми,че съм напълно прав.

6.   Моят съвет- не го прави. Ще го родиш и мъжа ти ще те зароби да си стоиш сама вкъщи да го гледаш, а той ще си гледа кефа. В момента съм така, обаче не аз исках бебето, а мъжът ми. А то каква била работата. Не жената връзва мъжа с бебето, а обратното. Запомни го.

7.   Ами как да му кажеш...Kато си легнете вечерта му кажи какво те вълнува и какво искаш и той ще видиш и той какво мисли по въпроса.3г заедно не са малко време ....И на човек може би е времето да вземе тoва решение.

8.   Благодаря на всички. В отговор на въпросите ви, да имаме жилище, в което си живеем самостоятелно и имаме възможност да се грижим и за бебе. Аз не искам да стане на всяка цена, веднага. 5. Не, не е останало само това, но не виждам нищо ненормално в това, когато обичаш някого да искаш да създадеш поколение с този човек. И да, прав си... може да им много велики хора, които не са имали деца, но за мен не е така, аз не бих се лишила от тази радост

9.   Може да има заболяване и да не иска да говори за това.