Споделена история от Семейство

Помогнете ми да не се срамувам от тях
Здравейте. Момче съм на 20г в семейство което има гръцка, румънска и македонска кръв. Не се срамувам от произхода си ,образовани хора сме цялото семейство.Тъй като никой не избира какъв да се роди, аз лично не правя разлика между българин, циганин, грък и т.н... както се казва във всяко стадо си има черни овце...

Моя братовчедка се ожени за румънски циганин, пък и от на дядо ми страната имам малко такава кръв, от на майка ми-македонската и от на бабами-гръцката...

Аз се чувствам българин ,то няма и как да не се чувствам тъй като от малък вс-те ми приятели и приятелки са българи, никога други езици не сам говорел...

Проблемът ми е такъв, че се чувствам малко кофти от това ...тъй като аз самия и семейството ми знаем, че не сме чисти румънски роми като тях - нито сме тъмнокожи, нито толкова глупoвати. Сега не ги убиждам просто не исакм след време моя приятелка като разбере какви са половината от рода ми да си промени отношението кам мене - винаги съм искал да си намеря човек ,който да ме обича такув какъвто съм, сас всичките ми предимства и недостатъци...

Та помагайте приятели с коректни съвети, аз самия не се възприемам като тях и си личи, 4е семейството ни не сме като тях, но когато някои от тях ни дойде нагости така почват да ме дразнят, 4е ми идва да ги изгоня на момента...

Помогнете ми веднъж-завинаги да спре тази тревога в мене, да не се срамувам от тях, и да не се тревожа от цялото това нещо. Въпреки 4е не са ми приятни, все пак вс хора са равни... помогнете ми да повярвам, 4е любовта е по-важна и е над вси4ко и да не се срамувам от тях...

Коментари

1.   Човек не избира родните си. А и явно наистина си добър човек, за което мога само да те поздравя. Харесва ми как разсъждаваш, но трябва да спреш с това притеснение, относно как ще те възприеме тази,която очакваш. Ако твоето момиче те обича истински, това означава, че тя ще те познава достатъчно добре, ще й е ясно какъв си, какви са хората около теб и т..н и ще те приеме. Сигурна съм, че ще я срещнеш и дано да е скоро, но определено трябва да спреш да се страхуваш. Успех

2.   Да ти помогнем да не се срамуваш? Чуваш ли се какво искаш? Ти си решаваш как ще се чувстваш, момче. Може да си щастлив, може да си нещастен от факта, че имаш такава кръв в себе си. От кръвта си не можеш да избягаш, тя е част от теб. Но тя не е най-важното нещо. Важното е какъв си като човек, каква е ценностната ти система, към какво се стремиш и какви избори правиш в живота си.

3.   Ти си абсолютен глупак!Не другите хора ,а ти имаш проблеми и предрасъдаци.Моят баща е влах(това,на което ти казваш "румънски ром",до 1 клас не е говорил български език,но е завършил право,а аз икономика.Никога не сме имали проблеми заради това че не сме етнически българи.Никога не сме го крили.Точно поради тази причина не мога да разбер някой от малцинствата ,който не е положил никакви усилия да научи поне езика.Имало дискриминация...Няма дискриминация за тези,които се образоват и спазват законите!Няма дискриминация за тези които сами работят за своята интеграция и развитие.Ако говориш добре български език и се придържаш към моралните и правни закони,нито един етнически българин няма да има нищо против теб.Ти имаш малцинствен комплекс и от това произлизат проблемите ти.

4.   Уж казваш, че за теб няма значение кой какъв е, а в същото време се срамуваш от роднините си...

5.   Хареса ми коментара на № 3

6.   № 3 ... ще те помоля по-леко с обидите ! ...хората които пишат нещо в този сайт имат нужда от съвет... ( не е толкова лесно да опишеш каквото и да било) ...не от някой,който изнася оборотни лекции !!!

7.   Познавам един немец,който е на половина немец,на половина циганин. Много доре се разбираме с него и той никога,ама никога не е криел произхода си,шегувал се е,че е италианец,испанец и какво ли още не,но винаги накрая си е казвал какъв е. Много точен човек. И нито веднъж не видях някой да се отнася дикриминиращо към него,просто защото той се гордееше с това какъв е и го излъчва. Хората излъчваме подсъзнателно какво мислим за себе си :)

Аз имам малко гръцка кръв,верно,че е от преди 6 поколения,обаче как ми личи не е истина, и нямам проблеми с това. Истински,етнически българи вече няма. В днкато ни са закодирани 52 чужди гена. То малко ли народ ни е владял и е преминавал от тук,че ние още като сме дошли сме се смесили със славяните. Имено поради това освежаване на кръвта сме здрави,без аномалии и красиви. В германия един куп народ носи очила,аз май не познава немец,който да не носи. В бг не е така... гени ,какво да правим ;)

8.   Авторе, аз лично не разбрах къде ти е проблема. Всичките тия нации, от които носиш жилка си имат своите достойнства и история, от която се гордеят. Ако изкаш да се избавиш от комплексите, които някои ти насаждат безпочвено, се порови малко в историята на предците си и ще се увериш, че ние българите не сме по-велики от тях.

9.   Това е съвет-да научи езика и да се образова и да не стрда от собствените си стереотипи.Не е лесно да опишеш каквото и да е било,когато ти липсва речник,за да изразиш точно това което искаш.Личният ми опит е всичко друго,но не и оборотна лекция.

Вариантите са 2:Или научаваш езика и се съобразяваш с нормите на българсият закон и морал или поради невежество започваш да претендираш за новини и преса на собствения си език и нарушаваш закона защото не го припознаваш като твой закон.В България има ,освен власи,арменци,евреи и каракачани,които живеят и работят мирно и тихо наред с българите.Само едно малцинство е недоволно и постоянно оправдава ненормалния си начин на живот с дискриминацията.Естествено,на тях постоянно им се помага и им се дават пари под всякакви форми-помощи,фондови жилища и т.н.Пак ще повторя-ако не искаш да живееш нормално,да те уважават и да работиш,не държавата,Господ не може да ти помогне!

10.   Просто трябваше да й кажеш. Много е трудно, когато излъжеш, да ти вярват след това. Ако не си й казал нищо за произхода си - сега е времето. Тя така или иначе, ако държиш на нея, ще трябва да се запознае със семейството.

11.   Aз имам гръцка, руска и немска жилка назад в родословието си, но това няма никакво значение. Човекът, който те обича, ще те приема такъв, какъвто си, без да задава много въпроси. :)