Споделена история от Семейство

Защо трябва да става така?
Знам, че повечето от вас няма да ме разберат. Аз съм момиче на 25 и живея с приятеля ми. Интересувам се компютърни игри и от 1.5 г. играя онлайн играта Lineage 2.

Толкова много я харесвам, че запълвам с нея повечето от свободното ми време. Приятеля ми и той я играеше, ама откакто беше на мисия (той е военен), стана нервен и сърдит и преди 3 дни изневиделица деинсталира и изтри играта от компютъра ми, без да съм му направила нищо лошо.

Аз, знаейки го какъв е, предварително бях направила едно скрито копие на файловете, за всеки случай, за което той не знае, слава богу. Играта може да се свали и от торент, но приятеля ми е непреклонен - няма да играя и толкова.

Работата е там, че не гледам телевизия, нямам любими занимания и сега просто седя и скучая в свободното си време, а той се пули в телевизора по цяла вечер и ми казва да си намеря някакво занимание и да го оставя намира.

Обяснявам му, моля го да поиграя малко, но той ми казва да забравя за тази игра вече. Знам, някои ще ме посъветват да го зарежа, ако свободата ми и правото на избор са по-важни за мен. НО, от друга страна, работата е, че няма къде да отида.

Родителите ми са болнави, възрастни и живеят в малко жилище, не ми се иска да гио безпокоя, а и ако се прибера при тях ще ми трият сол на главата с години. Та въпроса ми е : как да накарам това кораво копеле приятеля ми да ме остави да си играя играта на мира, при условие, че е дяволски инат и не подлежи на убеждаване?

Ако има хора геймъри или хора в подобно положение, моля, нека чуя тяхното мнение

Коментари

1.   смени играта, за някаква стратегия от рода на Age of Empires или Warcraft може би по ще се навие да си я инсталираш

2.   Толкова ли няма къде да ходите и да се забавлявате, ами зяпате тъпите монитори? Колкото до играта - може и да е за добро - доста пристрастени изгубиха работа и приятели заради игри.

3.   Погледни от друга страна.Може би го прави за твое добро.
Казвам ти от опит.Защото така WoW развали живота ми от рано..

4.   Чудя се вие двамата какво правите заедно, след като не си обръщате внимание!
Изобщо говорите ли си помежду си?

5.   Ако си готова да зарежеш приятеля си заради една игра, направи му услуга - върви си. Връзката ви няма бъдеще.
Имаш проблем, сериозен при това.

6.   Абе момиче, ти чуваш ли се?!?!? На 25 години се занимаваш с глупости!!!! Да не си на 15 случайно?!?!?!?!?!?!?

7.   Хахахахха.... ти не си нормална! Какви са тия игри. Я си гледай мъжа и не се занимавай с глупости!

8.   Ако стоиш при него само защото няма къде да отидеш, по добре потърси вариант да излезнеш от там, ако го обичаш съобрази се с желанието му, защото смятам че го прави за твое добро. На твоите години момичета гледат деца, а не играят игрички за хлапета. Просто поговорете, кажи му че няма да играеш, но ти се иска и той по малко време да седи пред телевизора и да общувате. Може би е време да помислите за по сериозни неща ,а ако сте далеч от тази тема вероятно най-добре е да се разделите. Направи това което чувстваш, но ИСТИНАТА Е ЧЕ ОТДАВНА ТИ Е МИНАЛО ВРЕМЕТО ЗА ИГРИЧКИ.

9.   Това е болестно състояние....И не си единствената, за съжаление...Потърси специализирана лекарска помощ.

10.   Oткажи да правите секс ... колкото и смешна да звучи

11.   Не не ти май си ненормална. Правилно ти казва приятелят ти да зарежеш тая шибана игра. Ти си се вманиячила много. Това не е хубаво. Прекарвай свободното си време с приятелят ти или навън с приятелки. Не оставяй шибания компютър и игрите да те зомбират. Забрави за компютъра забрави и за шибаната игра!

12.   Вие тъпи ли сте или на такива се правите!? Оставете момичето да си играе играта, щом й харесва! Какъв ви е проблема?

А относно поста: Не виждам защо не излизате някъде вечерта, вместо да гледате телевизия и да играете на компютъра. А на приятеля ти също не виждам какъв му е проблема, защо да не се остави да поиграеш половин-един час. Стига да не играеш по 5 часа на ден.

Но не бива да стоиш с него само, защото няма къде другаде да отидеш. Ако трябва отиди при приятелка или приятел. Все ще има някой, който има възможност.

Но според мен би трябвало повече да говорите. Общуването е в основата на връзката. Хората трябва повече да споделят. Отделяйте по 1 час на ден да споделите как сте прекарали деня си, защото предполагам ходите на работа, на училище, не сте постоянно заедно. Но това само ако наистина държиш на него.

И само още нещо: Не бъди с него само, защото трябва. Много хора са в капана на нещастната връзка, но ти си още млада и имаш цял живот да живееш!