Споделена история от Семейство

Моля някой компетентен да ми помогне по въпросите за попечителство!
Бременна съм от моя приятел, с който живеем на семейни начела. Нямаме брак или нещо по-обвързващо. Аз искам да задържа детето, но не искам да живея с него. Искам да го напусна и да гледам сама детето си, но ме интересува дали той има право да иска попечителство над него, след като не сме мъж и жена по закон.

Коментари

1.   Бaщинство с всички прaвa и зaдължения- дa!
Попечителство- Не!
Нaркотици, проституция, психиaтрични зaболявaния, aко под формaтa нa въпрос, отговорите ти сa НЕ, не може дa бъде единствен попечител по никaкъв нaчин.
Aко предяви бaщинство обaче, би бил рaвнопрaвен попечител.
Кaкво точно те притеснявa, зaплaшвa ли те?

2.   По принцип има право да търси права, но обикновенно мъжете не са обвързани с деца, които не са гледали и надали ще търси.
Ако толкова много желае детето, че да тръгне да доказва на съдебно дело, че детето е негово, ще трябавда плати и ДНК тест. Общо цялото доказване излиза над 3 000лева.

3.   Независимо, че не сте мъж и жена по закон той е баща на детето, ако го е признал и има същите права/задължения като при женените хора.
Ако не е признал детето до сега, много лесно би могъл да го стори, доказвайки бащинството с ДНК тест дори против твоята воля.
Консултирай се с адвокат, но по принцип винаги родителските права са и на двамата родители, освен ако не докажеш, че бащата е упражнявал насилие, наркозависим е, алкохолик и така нататък в съда.
Без неговият подпис не можеш да изкарваш детето извън страната например, да го записваш в училище, детска градина...
Иначе нашите съдилища обикновено присъждат на майката правото детето да живее при нея, освен ако бащата не докаже някакви нейни съществени причини в обратното.
Ако детето е над 10 г. само може да избере, при кой родител ще живее.
Ако не можеш да предоставиш нормални условия на живот на детето, възможно е бащата да се пребори за него. Дори да живее детето при теб, родителските права са си общи и той ще има право да си вижда детето както и да оказва съществен избор за живота му - при избор на училище, подпис трябва за паспорт и така нататък.

Моят съвет е в името датето да запазиш цивилизован тон с баща му, освен ако не сте жертва на домашно насилие, той не е алкохолик/наркоман или нещо подобно.
Във всички останали случаи, независимо от причината да се разделите, не е е редно и не е в интерес на детето ти да го лишаваш от баща му
,

5.   Ако се докаже че бащата е наркозависим, какви са правата му след развода?

6.   Има ли някой компетентен за Англия как стои въпроса