Споделена история от Семейство

Непрекъснато ми говорят че е време да създам семейство!
Аз съм на 28 год до сега не съм случвала на мъж, семейството ми, роднините ми, колегите ми непрекъснато ми говорят че е време да създам семейство. Аз също го искам но не просто да се омъжа а да бъда щастлива. Цялото това притискане ме обезкуражава страшно много. Вече не мога да преценя реално кое е правилното и кое не. Наистина ли съм изпуснала и последния влак цял живот ли ще бъда сама. Всичките ми приятелки и познати вече са семейни ....факт е че голяма част от тях са пред развод и неживеят щастливо. Как мислите дали пътят ми е предопределен да бъда вечно сама.

Коментари

1.   Толкова си млада още! Какви са тези глупости за последен влак? Да не мислиш, че е много хубаво да се омъжиш млада, да родиш 1-2 деца, да се разведеш и да ги гледаш сама. Това никак не е лесна задача. По-добре изчакай да срещнеш подходящия мъж-да те гледа в очите. Аз отдавна се разведох, отгледах децата и сега ще се омъжа за подходящия. За сведение-синът ми е на 20.

2.   Много съм се отчаяла няма и грам живец в мен. Уморих се да търся!

3.   Здравей, аз съм на 27 години и не съм омъжена.
И доста често чувам въпроса - Няма ли да жениш вече?, а аз отговарям - Ами ще се омъжа, когато срещна човека, за когото ще искам да го направя. Имам приятелки - връснични, които се притесняваха да не остареят сами, и само заради това се изпоомъжиха за мъже, с които се познаваха от месеци. И три от тях на 27 - години вече са разведени.

Моят съвет е живей си живота, си хубава работа, от която можеш да се издържаш, забавлявай се и бъди сигурна, че все отнякъде ще се появи този човек с който след време ще сте заедно. Но бъди с някой, с който ще си щаслива и ще се чувстваш добре, но се обвързвай с някого само защото някой си ти казва, че си изпуснала влака. Това са пълни глупости. Аз излизам с момче което е 4 години по-малко от мен и просто няма как да създадем семейство сега - все пак той е на 23.

4.   Споко, познавам една, на 35 и е още девствена.

5.   Към номер 3. Точно това желая и аз не искам да се омъжа за кой да е просто за да се успокои родата.

6.   Мъж съм
Нищо не си изпуснала. Аз съм около 40. Голям съм но се ожених след 32-та год дано имаш достатъчно опит да преценяваш мъжете. Тоя опит за съжаление не се трупа в училище. Расте тъпоглаво поколение възпитано да мисли само за пари, но ти избери мъж за себе си според 1. РАЗУМА и 2.Сърцето си. Няма да сгрешиш. Късмет !!!!

7.   О не ,това са глупости, когато ти почувстваш, че си намерила човека и че си готова, тогава го направи, а не защото така ти казват! Слушай себе си!

8.   Стреми се това да не ти стане фикс-идея, защото ще започне да ти личи, а това със сигурност отблъсква мъжете. В мъжките глави има насаден един страх от Оная, която иска да ги върже, да им надене хомота и т.н. За един мъж (и за жените, предполагам) е обидно, когато на него се гледа като на потенциален жених. Друго е някоя дама да си припадне по теб, да те обикне, да й предложиш и тя да приеме...

Наслаждавай се на живота в този му вид, създавай връзки и контакти така, че да се чувстваш добре. Ако не намираш близки души, опитай се да смениш средата,върни се към стари познанства и компании,може би...
Не го мисли, Принцът ще се появи! Успех!

9.   Здравей , аз съм на 29 години със 8 годишна дъщеря, и от 6 години щастливо разведена :))) . И мен почнаха да ме притискат дали няма да създам отново семейство и да ми пилят на главата, но истината е че аз не им обръщам внимание ! Така че споко, остави ги да си говорят каквото искат. А относно възраста ти съвсем не си престаряла, та тепърва ни предстоят най- хубавите моменти .

10.   Въобще не робувай на тъпите, наложени, изтъркани традиции, че видите ли "една жена, ако не е женена и с 2-3 деца до 30 год., тя за нищо не става". Ей, само ще сбъркаш, ако се поддаваш на такива глупави провокации!
Аз съм колкото теб, женена съм от 6 год., с дете....и съм пред развод, та затова малко ти завиждам даже, че повече от мен си поживяла сама и на спокойствие...
Така, че хич не бързай! То, ако е писано, няма да стане насила или защото тоя или оня ти дават акъл...

12.   Прочетох с интерес размишленията ви на тази тема. Бих искала да ви поканя за участние в телевизионно предаване. Моля, свържете се с мен на shura82@abv.bg
надявам се поканата ми да бъде уважена.

13.   Ужас просто!!! И мен ме притискат всички, и аз съм на 28!!! Просто кошмар!! Освен това ми излизат с разни доводи, че ако не си родя първото дете до 29!!! вече става много трудно и опасно за бебето и мен!! А това пък тотално ме истерясва, започна да ми става фикс идея и вече не мога да се радвам на живота както преди!! Направо се побърках!! Не знам...

14.   Според мен не си престаряла, дори не си остаряла. Но има хора, които живеят с други представи и разбирания, а и такива, които ти завиждат. И аз имам такъв проблем и на мен ми натякват да се женя непрекъснато. На 26г съм и до преди година време не си и помислях. Но сега заради тия натяквания ми стана фикс идея. И съответно, както вече се изказаха по-горе, това отблъсна моя приятел. Аз дори му определих срок за размисъл:)

В крайна сметка реших да не притискам нито него, нито себе си. Дори и не знам защо робувам на чуждото мнение и си вкарвам филми, които ми пречат да си живея живота?! Всичко с времето си! По - добре да се наслаждаваме на сегашния момент, за да не ни е яд после.

15.   Може би такава е съдбата ти, да не си женена. Но какво фатално има в такава съдба? Аз съм мъж на 33 и не съм женен и едва ли някога ще бъда. Но съм приел съдбата си и търся и намирам добри неща и в несемейният живот. Така че бейби Споко,Споко,Споко.

16.   Здравейте,

Интересно ми е дали мимичето на 28, което вече трябва да е на 30 все още е само. И ако е така дали е намерила начина на живеене без натрапчивата мисъл "Не искам да остана стара мома" :)

Аз самата съм вече на 32 и честно казано до преди година, две никой от близките ми не посмяваше и да спомене за женитба. Познават ме, знаят, че такива подмятания ме дразнят. Аз се чувствах добре и сама, имах динамична работа, все още необвързани приятели и може би това също бе причина да не повдигаме тази тема.

От една година насам обаче аз самата започнах много да се притеснявам, даже изпитвам страх, което е емоция непозната за мен.

Опитвам се да бягам от тази мисъл, но наистина започва да се превръща във фикс-идея. Това ми вреди и в работата и влияе на самочувствието ми. Съзнателно се боря да си върна моето аз и оптимизма, но ми е много трудно.

Последните мисли са ми дали да не кажа "да" на един много скъп мой приятел, който е обсебен от идеята да сме заедно. Дали разумният, а не емоционалният подход, е по-правилният, когато си в ситуацията на застаряваща и изплашена от самотата жена .....

17.   Ако ти оставя координати ще ми се обадиш ли ?
това е маитап разбира се не се връзваи живеи си и това е масово в по старото поколение е насадено че до 30 не се ли ожениш краи вече едва ли не си НЕГОДЕН това разбира се не е така ! така че .....

18.   Хихихи да не мислите че и мен не ме тормозят със това жене не, аз съм Мъж на 27 и не ми се жени все още макар наще ми намират кандидатки за това женене е а аз ги разкарвам от главата ми със предлог че ще се обадя ;)... Прочетох и ваще проблеми но ще ви кажа че бъдете себе си за всечко си има време и не се претиснявай за женитба и деца ;)

19.   Ами затова има толкова неуспешни бракове.
защото ТРЯБВА да се ожениш.
не малко неуспешни бракове има...
мечтата на ,,селянина''(селянката) - не визирам местожителството, а манталитета...., който/която на 30 няма ли дете , не може!
примери хиляди!

20.   Смея да твърдя че това е особено силно изразено по нашите географски ширини аз съм на 25 доста неща съм постигнала като образование а и професионални успехи имам даже в 2 различни области и напоследък забелязах че след като навърших тия 25 години изведнъж като че ли с магическа пръчица се почуствах стара и не виждам какво по хубаво ми предстои всякаш всичко свъши от нищо не изпитвам радост а и като прибавим това че ми натякват постаяно че трябва да се женя все едно тези неща стават така живяла съм доста време във франция и мога да ви кажа че такива стериотипи там НЯМА за сащ пък да не говорим тук нещо обществоъто ни е сбъркано та човек до 24 та си година се оформя и това е медицински доказано но не само оформянато за което аз говоря е и като личност въобще все по често се замислям дали да не се върна във франция отново тук всички са куку на 11 правят секс на 13 раждат на 17 се женят на 25 се развежат и на 30 китката и умират шантава държава с шантаво общество

21.   19, 20 прави сте абсолютно...
Идвам от малък град и съм свидетелка, как много близки на мен хора си унищожиха младините и изобщо бъдещето с подобни бракове. На 30 са разведени с две деца.
Странното е, че селското общество е по-склонно да поощрява ощт тези турски сериали и нрави, а жени като мен, които открито заявяват, че или няма да имат деца, или сед 30, биват разпъвани на кръста на „моралните патриархални ценности“ и дори се опитват да ни втълпяват, че една жена над 30 едва ли не е нефертилна бабичка!
Често слушам подхвърляния от вида „Жена без дете, не е жена“. На мен не ми дреме, но има и други жени, които заради такива глупости раждат деца, за които не могат да се грижат адекватно. Така „доброжелателите“ имат още един обект на подигравки и клюки.
Гледайте си живота и правете избор само съблюдавайки своите интереси и тези на партньора си, семейството. Не комшийката ще дойде да ви погледа детето, за да си вземете изпитите, не тя ще купи дрехи на детето ви и ще го изучи! Наскоро чукнах 27-те, спретнах няколко партита в новия си апартамент. Обожавам всяка годинка отгоре, никога не бих искала да съм отново на 18-25 - ужасни години! И университет, и работа, нямаш пари за нищо. Сега ми е перфектно, до 50 сме млади. После просто зрели и мисля, че животът става по-як!

А.

22.   пак съм НОМЕР 19.
ИСКАХ ДА ДОПЪЛНЯ ОЩЕ, ЧЕ НИ ПОСТАВЯТ (НАС ЖЕНИТЕ) В МНОГО СЛОЖНО ПОЛОЖЕНИЕ, В КОЕТО НИ КАРАТ ДА СЕ ЧУВСТВАМЕ СТАРИ ЕДВА ЛИ НЕ, И СЪОТВЕТНО РОДИТЕЛИТЕ (ГЛАВНО МАЙКИТЕ) НА ПРОТИВОПОЛОЖНИЯ ПОЛ ИМ НАТРАПВАТ СЪЩОТО МНЕНИЕ, ПРИ КОЕТО ВЪПРОСНИТЕ ,, МЪЖЕ'' НИ ЗАМЕНЯТ В ЕДИН МОМЕНТ С НЯКОЯ ПО-МАЛКА ИЛИ ПО-МЛАДА... НАШЕТО ПОЛОЖЕНИЕ Е НЕИЗГОДНО.
С МАЛКИ ИЗКЛЮЧЕНИЯ, ПРИ КОИТО ЖЕНАТА Е ПО-ВЪЗРАСТНАТА ОТ МЪЖА, ЗА ЖЕНИТЕ, ПРЕХВЪРЛИЛИ 30 И НЯКОЛКО ГОДИНИ , ИЗБОРЪТ СЕ ОГРАНИЧАВА, ТЪЙ КАТО ОБИКНОВЕНО ТРЯБВА ДА ТЪРСИМ НЯКОИ НА ПО-ГОЛЯМА ВЪЗРАСТ.... А ТЕ ДОРИ И НА 40, АКО ЩЕТЕ, МОГАТ ДА ЗАВЪРТЯТ ГЛАВАТА НА НЯКОЯ МНОГО ПО-МЛАДА ОТ ТЯХ...
ПРИМЕРИ ОТНОВО , КОЛКОТО ИСКАТЕ!

И В ЗАКЛЮЧЕНИЕ, ЩЕ ДОПЪЛНЯ, ЧЕ МОИТЕ НАБЛЮДЕНИЯ СПЕЦИАЛНО В НАШАТА СТРАНА СА, ЧЕ ПО-МАТЕРИАЛНИТЕ ЖЕНИ ЖИВЕЯТ ПО-ДОБРЕ. МОЖЕ ГЛУПАО ДА ПРОЗВУЧИ, НО ТОВА СА ФАКТИТЕ..
ТЕ НАМИРАТ НЯКОЯ БУДАЛА, КОЯТО ДА ГИ ИЗДЪРЖА..ТЕ СА ПРОСТО ТАКА ВЪЗПИТАНИ, НЕ ВЛАГАТ КОЙ ЗНАЕ КАКВИ ЕМОЦИИ И ЧУВСТВА, И СА НАЙ-МАЛКОТО ПО-СПОКОЙНИ В БРАКОВЕТЕ СИ С ВЪПРОСНИТЕ ШМАТКИ, КОИТО КУПУВАТ ЛЮБОВТА ИМ С ПАРИТЕ СИ.

НИКОГО НЕ ИСКАМ ДА ОБИДЯ, СМЕЯ ДА КАЖА, ЧЕ ИМАМ ТАКАВА БЛИЗКА ПОЗНАТА, НЕ Е ЛОШО МОМИЧЕ, НО Е ЕДВА НА 22ГОДИНИ, И ПРЕДНИЯТ Й И СЕГАШНИЯТ Й ПРИЯТЕЛ, СА ТОЧНО ТАКИВА....

А НА НАС, ПО-МИСЛЕЩИТЕ УЖ, ПО-БУНТАРСКО НАСТРОЕНИТЕ, КОИТО НИКОГА НЕ СЕ ВЛИЯЯТ ОТ НИКОГО И ОТСТОЯВАТ ПОЗИЦИИТЕ СИ, НИ Е МНОГО ПО-ТРУДНО!

МЪЖЕТЕ, КОИТО НИЕ МОЖЕ БИ ЗАСЛУЖАВАМЕ-ДОБРИТЕ И ПРИНЦИПНИТЕ, СА ,, ЗАЕТИ'', ТОЧНО ОТ ЖЕНИТЕ, КОИТО ГЛЕДАТ САМО ПОРТФЕЙЛА...

ПЪК И НАЛИ ЗНАЕТЕ, ДОБРИТЕ ХОРА СА ПО-МАЛКО ОЦЕНЕНИ, ДРУГО СИ Е ДА ТЕ ТЪПЧАТ....

ТОВА Е МОЯТ ВЪЗГЛЕД ПО ПРОБЛЕМА, В ОБЩИ ЛИНИИ!

модератор - моля, не пишете за в бъдеще с главни букви, няма да публикуваме повече такъв коментар от Вас!

23.   аз съм номер 18, въпрос кам Номер 19, защо си мислиш че почти всичките мъже изменят???

24.   Номер 23, номер 19 съм.

ами такива са ми впечатленията.
почти всяка връзка, която знам е свързана с изневяра,
почти всяко сватвно момиче страда, докато материалните жени изпиват мозъците на шматките.

в крайна сметка май печели този, който взема, не този, който дава.
аз съм на 25г почти, и разсъждавайки честно и почтено, все се грижа за моя дългогодишен приятел, и честно да ви кажа, възвръщаемост не съм видяла..
а виждам какво правят моите познати около мен, и как мъжете се грижат за тях...

какво спечелих? май нищо.. на 25 г съм и нищо.

относно въпроса на 23, мисля че не изменят единствено мъжете, които всички наричат, , шматки'', онези, които се грижат като мъже и са наистина достойни, но тъй като са прекалено добри, ние не ги оценяваме.

и аз като се замисля, 9г съм с моя приятел, за който се грижа както мога, нямам май - май кой знае какво насреща, ама нали.. тпй е по-интересен...
ако ме гледаше в очите, щеше да ми е безинтересен...

но си мисля, че почто няма мъж, който да не изневерява.

25.   Пффф, а аз какво да кажа като съм на 32 и нямам деца и имам приятел, но не искам да се женя и дори напоследък започвам да се чудя дали е човекът или май съм сбъркала. Чак ми идва на моменти да зарежа всичко тук и да започна всичко отначало.

26.   Здравей непознато момиче.
Аз съм мъж.
Родителите ми много ме натискаха да се оженя.
Не че аз не съм искал, но също като теб исках да си намеря половинка с която да се чувствам щастливо, да имаме допирни точки и единомислие, не за всичко но поне за важните неща от които зависи бъдещото развитие на живота ни.
Винаги съм си мечтал за деца, не за едно, а поне за 2 или 3, и по-вече да са, още по добре.
Така се случи, че и до днес си останах сам.
Едно е сигурно.
Не се плаши! Никога не е късно!
Аз не се притеснявам, че съм сам. Вярвам, че когато му дойде времето, всичко ще се нареди от само себе си.

27.   Виждам, че темата е стара, обаче има и други в положението на авторката, за това ще пиша. Хора, живеем в 21 век и пред нас има милиони възможности, така, че е абсолютна простотия да се опитваме да живеем като по времето на прабабите и прадядовците си. Да, страхотно е да имаш някой до себе си, но дори и да не си го открил/а до определена възраст-здраве да е! Има толкова много други неща, с които можеш да си запълваш времето вместо да си погубваш най-хубавите години във въздишки и мечти по Принца/Принцесата или още по-лошо да се обвържеш за първия срещнат само защото леля Х смятала, че ти е време! Това са глупости! Да не говорим, че колкото приятелки имам, които се омъжиха млади, всичките до една се разведоха. И сега са самотни майки. Това по-готино ли е? Така, че живейте си живота и да не ви пука! Като му дойде времето и вие ще си намерите правилният човек. А до тогава, пътувайте, забавлявайте се, учете нови неща... че после като станете родители няма да имате време за такива екстри.

29.   Искам да ти кажа, че тези, които ти предлагат да създадеш семейство не познават друг живот. Това е първосигнален инстикт, както при животните - да съзадеш дом, да можеш да осигуряваш храна, да създадеш поколение, да го отгледаш и.... да умреш. Но ние не сме прости животни, а надарени с разум същества! И ИМАМЕ СВОБОДЕН ИЗБОР!!!!

31.   Абе на необвързаните и бездетните хора често не се гледа със добро око само защото животът им не е като на останалите. Голям праз че нямаш брак и деца на 28 - не е края на света. Не можем всички до 30 да сме със съпрузи и деца във ръцете. На част от нас просто не ни излиза късмета, други имаме различни цели във живота и няма лошо стига да не пречим на другите. Едни срещат човека на 20, втори на 16, трети на зрели години, на четвърти е им писано да са сами - не може при всички да е еднакво иначе щеше да е скучно. Налагането на ограничения и стереотипи от обществото, натиска от тяхна страна само и само за да им угодиш води до нещастия и излишни драми които да се чудим после как да оправяме.
Живота си минава и все ще свърши някога, рано или късно. Не трябва да се бърза но не трябва и да се чака(поне според мен) но всеки взима решения за себе си и си носи последствията от тях. Знай че никой нищо не те задължава - нито брака нито децата са задължение но са отговорност ако са ти топ приоритет, нито тяхното нямане са ти критерии за качеството ти като човек (освен ако не говориш за доколко качествен родител би била ти ако ги имаш или планираш да имаш)- долни хора ще намериш и сред семейните и сред необвързаните, но свестните също са налице независимо дали вече женени със деца или бездетни и/или които са без някой до себе си. Не забравяй че е по-добре да си сама отколкото да си със тровещ те тебе и живота ти човек. И да не покриеш социалните стандарти за да те отчитат за успяла и пълноценна жена - голяма работа, не означава че нямаш право да си щастлива и да не сбъдваш мечтите си. Хората ще те съдят и ще ти търсят кусури ако ще пък да си идеална за тях. Опитай се да не се влияеш толкова от хорските приказки и да мислиш повече за себе си - малко егоизъм не е излишен. Ти освен жена, си човек със качества, мнение и правото да избереш кое да правиш и кое да не правиш. Помни че като всеки които е живял и е жив ще умре и след твоята смърт нищо няма да има значение - никой след време няма да си спомня за теб и накрая ще е все едно никога не те е имало. След 100 години ще дойдат други хора, след още много години ще дойде края на Вселената и на никого няма да му пука. Но не е важен края ти а живота който си водила и доколко си е струвал за самата тебе
Гледай себе си и се развивай и ако твоя човек се появи - ок но ако не - здраве да е

32.   Еми имаш още 10 години да избираш. Станеш ли на 38 вече наистина трябва или да отидеш в първата срещната инвитро клиника, или да си останеш без дете. Забременяването е така не е толко лесно, щото мъжете не искат да свършват в теб. Казвам го от опит. Трябва да го лъжеш, че пиеш хапчета итн. Не знам дали може да се получи така, по скоро не, защото повечето се пазят да нямат деца и ядове.
Общо взето имаш достатъчно време да се спреш на някой, не ги слушай, пък ако не стане инвитро и тва е.

33.   Може примерно след една две години да срещнеш точния човек за теб.
Никой не знае каква е съдбата ти.
Важното е да си с правилния човек за теб а не на всяка цена да създадеш семейство без значение дали човекът е добър или не.

Не обръщай внимание на хората.

34.   как си след 15 години.
много щастие ти желая.