Споделена история от Семейство

Нашите близки ни побъркаха
Аз съм жена над 40 и искам да се омъжа втори път. Човекът е свестен, образован, грижовен. Обаче настана абсолютен ад. Приятелките ми казаха, че съм луда да се омъжвам, че е нездравословно да спя с мъже/вярно, опитах и преди с друг/, но не са ме питали как съм я карала толкова години сама с децата по празници и в делниците. Леля ми ме посети в службата да ми говори - огромна грешка ще направя, трябвало сама да живея, децата са вечно сърдити, правят ми номера, вдигат ми кръвното, особено дъщеря ми, а майка ми ми вдигна страхотен скандал, крещя като луда, ако се омъжа за този идиот, простак, дебелак и т.н. нямало да ме погледне докато е жива, щяла да се откаже от мен.

Трябвало само за децата си да живея, после-да отгледам внуците! Настройва децата ми зле съвсем съзнателно. При това не живее при нас. От един месец всички, включително синът ми-студент ми направиха пълен бойкот и не искат дори да разговарят с мен. Не ме познават. Неговите правят същото. В чудо сме се видели. Само единия ми братовчед каза: Теглете им на всичките една майна!

Лошото е, че това ни се отразява зле и започнахме да се караме заради простотиите на други хора. Кажете какво да правим?

Коментари

1.   Мъж съм около 40 щастлив с 3 деца и жена с която се разбирам. Момиче лелята мама и тате на тая възраст не могат да ти бъдат нито съветници нито съдници. Живей си живота. Децата рано или късно ще те разберат. Не са ти останали много възможности и шансове /имам предвид годините/ не се сърди!!!! На стари години до теб трябва да имаш мъж на място. Ако обичаш някой на тая възраст - БРАВО. Реши сама, но аз те съветвам - Слушай разума. Тук ще чуеш много мнения. Избери правилното според теб и бъди щастлива !!!!!!!!

2.   Бъди щастлива мила . Само това искам от теб. Номер 1 ти е написал, какво трябва да направиш. Децата след няколко години ще съжаляват за тормоза, който ти причиняват в момента и сами ще искат да се ожениш. Така че, само напред! Ти си човека!

3.   Гледай си живота. Щом си могла да ,,живееш,, 1мес. без да говориш със синът си, значи можеш и повече.,,Утре,, той и дъщеря ти като поемат техният си път в живота, майка ти ....-ТИ ЩЕ СИ САМА КАТО КУКУВИЦА. Леля ти на празници сещаше ли се за теб, че си сама? Събери се с човека, още си млада-роди му дете, създайте здраво и щастливо семейство, БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ В ОСТАНАЛАТА 1/3 ОТ ЖИВОТА, а на другите ИМ ЕБИ МАЙКАТА (извинявай, но е така). ВСЕКИ ЗАСЛУЖАВА ДА БЪДЕ ЩАСТЛИВ, НО ЩЕ БЪДЕ, АКО САМ СИ ГО НАПРАВИ т.е. АКО САМ СИ ПОМОГНЕ.

4.   Номер 3, благодаря за съвета, не бях се замисляла, че на празници или куках сама с децата, или бях при родителите, които ми съчувстваха "много". Синът ми си е поел по пътя, печели 3 пъти колкото мен, макар, че е студент, но един сапун не иска да купи в къщи. Много си прав/а. А колкото за още деца-благодаря, и двамата си имаме по две, да ни ядат душите докато дишаме.

5.   Здравей! НЕ ПОЗВОЛЯВАЙ НА НИКОГО ДА ТИ СЕ БЪРКА В ЖИВОТА! Всеки от тия изброени твои роднини и приятелки се прибират вечер при семействата си нали?! Никой не знае на теб какво ти е по празници , а и в делници! Децата ти са си поели пътя и живота в ръце-не се съобразявай с тях! Не бива да оставаш сама! Ако ти мислеха доброто всички тия твои "загрижени" близки щяха да те посъветват точно обратното - да намериш достоен мъж до теб! И тъй като вече си го намерила ,НЕ ПРОПИЛЯВАЙ ШАНСА СИ! Тепърва ще имаш нужда от другар в живота! Както ти е казал братовчед ти-тегли им една и си живей живота! Пожелавам на теб и човека до теб много здраве и щастие за в бъдеще!

6.   Всичко се връща някой ден! Вярвай, че има справедливост! Събери си роднините и им кажи: "Решили сме и точка по въпроса!". И въобще не ги изслушвай! Явно няма какво смислено да ти кажат. Или ги постави пред свършен факт. Май грешката ти е, че си ги оставила да мислят. Ако не им харесва, че си щастлива, значи толкова ти мислят доброто или просто завиждат, или пък са ужасени, че няма да им обръщаш внимание, както преди.

А пък за децата ти - като станат родители, сами ще доприпкат при теб за помощ, защото без баби да обикалят около внучетата е трудно в днешно време. Тогава ти ще гледаш победоносно, а пък как ще постъпиш - си е твоя работа. Така че, ако си сигурна в човека до теб, просто действай без задръжки!