Споделена история от Семейство

Как да заобича детенцето ми от първия брак?
Моята история е често срещана, може би, но е изключително болезнена за мен. С втори брак съм и съм бременна в момента. Безкрайно съм щастлива от това, тъй като това детенце е желано и чакано от доста време от мен.Вторият ми съпруг има 3 деца от първия брак, които живеят при майка си. Аз ги приех с цялото си сърце преди 2 години, когато заживяхме заедно. Аз имам дете на 13 години, което живее при баща си.При раздялата с първия ми съпруг преценихме, чеза детето ще е по-добре да остане в родния си дом, в училището където са му приятелите и да тренира в отбора, за който умира. Искахме той да е щастлив и да е добре. И сме били прави. Вторият ми съпруг така и не го прие.По - умен и енергичен е отнеговите деца, по спокоен, и това той го видя още вначалото. Може би прикриваше раздразнениетоси в началото,но вече дори това не прави.

Не го интересува нищо от живота на детето ми от първия
брак, ревнува ме от него, имам чувството, че го мрази. Питам се какво правя с такъв човек до себе си и се мразя често, нонямампътназад към предишното си семейство. С това държание към моето дете, той ме накара да се държа по същия начин с неговите деца, студено, с отегчение. Как да го накарам да заобича детето ми и да спре дамисли, че то е заплаха за
някого?Притеснявам се и за това, как ли ще се държи с нероденото ни дете след време? Помогнете ми със съвети. Моля ви.

Коментари

1.   Мойте уважения, госпожо, но какъв пример давате на собственото си дете. Как може да се обвържете с мъж, който не приема първородното Ви дете?

На 23 съм, била съм на 2 годинки, когато родителите ми са се развели. майка ми едва преди няколко години се обвърза с мъж, за което съм й адски благодарна. Чуждото дете винаги ще си остане чуждо и евала на малкото мъже, които са изключение, а вашият мъж не е такъв. Живо и здраво да е детенцето, което очаквате, но с него поставяте някаква огромна точка в отношенията на втория ви мъж с първото Ви детенце. поред мен сте прибързала с обвързването.

Личното ми мнение, е че е трябвало да почакате докато детето ви поодрастне, за да Ви разбере и одобри постъпката Ви, а сега иди обяснявай на едно дете, че не го обичате по-малко от сегашното Ви семейство .

2.   Смятам, че си прибързала с този брак...Човекът не си заслужава.Съжалявам...

3.   Tи сама не обичаш дете си, щом позволяваш такова отношение към него. и честно казано и ти и моята майка и всички майки като вас , не заслужават децата си.. не знам какво да кажа, разплака ме историята ти, друго не знам какво да кажа..

4.   Този въпрос трябваше да си зададеш преди да се решиш на второ дете. Сега е малко късно...

5.   Поговори с него, неможе, а и няма право да пренебрегва твоето дете! Щом иска да бъдете семейство би трябвало всичко това да сте го обмислили и двамата предварително! И аз имам син от първият си брак, но той признава за баща само вторият ми съпруг. Незная каква е точната рецепта, но преди да се съглася да се омъжа за него обсъдихме и въпроса за децата, моят син и евентъално бъдещото ни дете, въпроса за жилището, дори и отношенията с родителите ни. Някъде си допуснала грешка и то не малка, а сега вече може би е късно да я поправиш. Преди да се направи такава голяма крачка се мисли и говори.

6.   Аз съм самотна майка с едно дете, и немога ди си представя, че някой, ще обича мен и няма, най малкото да обича, даже лицемерно, всичко което има значение за мен в живота ми, а именно детето ми. Този човек не те обича или както се изразява номер "3" ти не обичаш детето си. Много ,много си избързала с избора си.

7.   Проблемът не е той, проблемът си ти самата. Какво значи '' да го накараш''? Ами хайде, накарай го, но не можеш, нали?
И какво правиш с такъв мъж?
Една истинска майка би го изритала с огромно удоволствие от живота си и би предпочела да бъде и сама, но не против детето си.

Проблемът ви е,че все си мислите за това какъв е другият. Виновна си ти, че си допуснала такова нещо.
И ти ли въобразяваш, че този мачо те обича?

Боже, събери си вересиите- колко заблуден и прост свят има по Земята.
Ама може така да израствате, някои от вас (не че аз съм съвършена де, но бих видяла нещата в друга светлина, ако бях на твое място). Хайде, използвай времето, за да пораснеш (ако разбираш в какъв смисъл го казвам)

8.   ОООООООООООО ГОСПОЖО МНОГО СЪЖАЛЯВАМ ЗА ТОВА , КОЕТО ЩЕ СПОДЕЛЯ И ДАНО ВИ ДОЙДЕ АКЪЛА , ИМАМ ВТОРИ БРАК , ДО ТУК НИЩО НЕПОЗНАТО НАЛИ ? ВТОРИЯТ МИ СЪПРУГ , ВЕДНАГА ПРИЕ МОЯТА ДЪЩЕРЯ КАТО СВОЯ , В КОЕТО НИКОГА НЕ СЪМ СЕ СЪМНЯВАЛА , ЗАЩОТО Е СТРАШНО ДОБЪР , РАЗБИРА СЕ ЧУДЕСНО С НЕЯ , НООООООО , АКО НЕ БЕШЕ ТАКА , Т.Е. ДА НЕ Я ПРИЕМЕ , ЗНАЧИ ТОЗИ ЧОВЕК НЕ Е ЗА МЕН И СЪМ СБЪРКАЛА С НЕГО . МАЙ СИ ИЗБЪРЗАЛА СЪС ЗАБРЕМЕНЯВАНЕТО , СЪЖАЛЯВАМ ЗА КОЕТО , НО С ТАКЪВ ЕГОИСТ , ДА НЕ КАЖА ПО ОБИДНИ ДУМИ ДУМИ ЗА НЕГО , АЗ НЕ БИХ ЖИВЯЛА. ЖИВОТЪТ ТИ ОТ ТУК НАТАТЪК , НЯМА СМИСЪЛ. ЗА МЕН ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО. ДЪЩЕРЯ МИ СЕ РАЗБИРА С НЕГО ПО-ДОБРЕ ОТ БИОЛОГИЧНИЯТ И БАЩА . ТОВА СТРАШНО МЕ РАДВА И УДОВЛЕТВОРЯВА. ЩЕ СЕ РАДВАМ , АКО ИМАШ ОЩЕ ВЪПРОСИ , ТОВА Е ДЪЛГА И СЛОЖНА ТЕМА .

9.   Не е задължително да е егоист, понякога доведените деца се държат брутално. То обичането не става по-команда. Аз имам подобен случай и копеленцето е толкова нагло и разглезено че понякога ми се иска да му скъсам гъза от бой.....

10.   Разбира се че е егоист с такъв утрепка и секунда не се живее, той е един лицемерен егоист

11.   Ние със мъжа ми си говорихме много преди да се оженим и за децата и за всичко. тои ми каза че приема детето аз пък приемам неговите деца. преди да се съберем ги запознах поговориха и детето също го хареса

12.   Здравей, знаеш ли според мен той иска да види неговите деца в твоето и явно не го прави затова отношението му не е както трябва да е... дано не съм прав... защо не поговорите по този въпрос

13.   Няма да го заобича. но поне нека го приеме с добро око... постарай се това да постигнеш, в най-добрия случай! но никога няма да го заобича...

14.   Добре де, разпънахте я на кръст жената! не е тръгнала престъпление да прави - създава второ детенце...
а пък на госпожата дето имала втори брак и вторият й обичал дъщерята от първия като негово дете, ще кажа - да внимава! да не се окаже, че накрая... спи с нея!
към авторката - виж, няма да са лесни нещата, но то в много семейства не са лесни, да ти кажа!
горе главата!!!

15.   Как можете да обвинявате една майка че не обича детето си, нима на нея не и е достанъчно трудно и болно за това, което се случва в живонът и. Ще ви разкажа само с няколко думи това, което се случи си моя много близка приятелка и така тя се омъжи повторно, вторият и съпруг прие детето и и в продължение на години се грижише за него като за свое но когато се роди тяхното общо детенце да им е живо и здраво мъжът и сякаш отведнъж намрази детето и о първият и брак и детето пледпочете да живее с майката на баща си който е починал, вторият и съпруг дори неиска и да чуе за детето и от първият и брак. Е в този случай от начало всичко е било наред но в последствие проблемите са големи как да постъпи приятелката ми дори и аз незная как да я посъветвам защоно ситуацията е мното деликатна???

16.   И аз съм със втори брак с дете отпреди и родено друго след това. Чувствам че има разлика в обичта към двете деца, но винаги само да кажат нещо против първото ми дете от семейството на мъжа ми скачам и съм готова да ги разкъсам на парчета. Не малко скандали сме имали по този повод, много пъти съм си вземала и детето и съм ги напускала без малкият ми син, колкото и да ме боли него съм им го оставяла. Винаги защитавай детето си и не допускай някой да го отхвърля, отхвърляй и ти второто за да почуства и мъжът ти какво е. В сърцето си може да умираш за този начин на държание към второто дете, но нека разбере че ако иска да имате нормално семейство то твоето първо дете е част от това семейство. Сега мъжът ми не прави разлика между двамата, каквото е за едното това и за другото, но колкото за обичта, там не можеш да го накараш да го обича по същият начин, но поне да го приема и да се държи нормално с него. Взел те е с дете като обича тебе, ще трябва да приеме и детето ти, иначе остава и без тебе. Децата нямат вина за грешките на родителите си, а ти ако не искаш да бъдеш намразена от детето си, не бъди мекушава а защитавай детето си. Дори и да останеш без мъж и със второ дете на ръце по добре сама, отколкото с такъв дето ще те кара да пренебрегваш собствената си кръв и плът.

17.   Като си търкате не мислите, после да ви гледаме децата.

18.   16 ти си под всякаква критика. За да докажеш че първото ти дете е онеправдано и че не му се обръща внимание, ти зарязваш второто. Без коментар просто относно такива идиотии.

20.   Здрасти. Сега как сте? Аз съм в същата ситуация и искам да разбера дали сте се справили с проблема.

Благодаря.

Надежда

21.   Хайде, сега ми обяннявайте колко невероятни са вторите бракове и как всички са щастливи. Пастрок-мащеха, деца от първи брак, деца от втори брак, бивша съпруга, настояща съпруга... сложна конфигурация. Винаги ще има недоволни и такива, които да се чувстват прецакани.

23.   Вторият ти мъж няма да заобича детето от първия ти брак. Въобще не се надявай!

24.   Най вероятно никога няма да го заобича както неговите деца, но няма и как да е иначе просто такъв е живота
Важното е когато се създава семейство да се мисли а да не е просто за едното чукане, в последствие има много по важни неща, да се мисли и когато вече има създадено семейство то да се пази....

25.   Не стига, че повечето ств с разрушени семейства заради личните ви изневери, че и сте с претенции кой ще обича еднакво децата ви.
Всяко дете има по една майка и по един баща, те обичали ли са децата си, като са се развели.
Тези, които пускат подобни теми искат двойни облаги за първото/първите си деца, защото изпитват някаква вина за разрушеното си семейство, но не е нужно трети лица да ви изкупват вината и да ви плащат схемата.
Това, на което ще науча детето ми, е че всички разведени са лош избор за брак!

26.   Каква наглост!
Някой е длъжен да обича децата ви? Длъжни да обичат децата си, сте само вие, биологичните им родители, защото вие сте ги създали.
Трябва да сте благодарни, че имате изобщо партньор до себе си.

27.   Тук наистина не знаете каква е идеята на старите истории и нещото, наричано подредба по хронология! Чакам някой да изтупа от нафталина първата история в сайта въобще и да реши, че сега е важно да я коментира! Тази е само от 2010-та! А можем и да извадим история за някое окончателно приключило събитие. Добре, че по времето, когато Лили Иванова се е родила, е нямало Интернет, защото и нещо от тогава щяхме да коментираме!

28.   А ти с какъв акъл се хвана с мъж с цели 3 деца? Че повечето разведени не са стока, не са, но фа се хванеш с разведен, не с 1, а с цели 3 деца е проява на свръхниско самочувствие.
Няма да заобича другото ти дете, така както и ти не обичаш неговоте.
Никой не е длъжен да обича чужди деца и любов по никакъв начин не може да се предизвика. Тя или се появява от пръв поглед или никога.
Една Жена

29.   До N27 - това, че историята е стара не я прави по-малко валидна. Като я коментираме, може да помогнем на други хора, които са в същата ситуация сега. Мислех, че е близко до ума...

30.   Спецификата на сайтът не е да помага на всеки на планетата Земя, дори не е задължително да помагаме в стандартния смисъл на думата. Хората споделят неща - може да е проблем, може да е емоция, може просто да им се философства. Споделилата отдавна вече няма нужда от нас /от около над десетилетие, по-точно/, а нуждаещите се понастоящем все още имат шанс да пуснат тема и да опишат ситуацията си. Това да пишем в стари теми, защото някой може да има нужда от това означава 111636 теми редовно да бъдат подхващани. Или ще помагаме само на избрани хора?

Замислям се дали модераторът не се майтапи с нас като периодично бъмпва стари теми с цел да понатрупат още малко четения, а и сайтът, докато хората влизат и се занимават със стари истории. Както във Вести напоследък често пускат стари статии като нови и само сменяват датата им. Тази специално хич не е получавала внимание в миналото, когато е имало причина за това, но с годините спорадично са се появявали мераклии да я нищят. Вероятно има по-скорошна с подобна тематика, но тя няма нужда от достигане на 30 мнения, нали? Вече и нормативи ли гоним тук?

31.   Никога не съм бил фен на смесените семейства. От един забременява друг да го гледах айде у лево! Самите деца се объркват, кой баща, кой провайдер, кой осеменител и кои са му баба и дядо. Като си отваряте краката първо мислете с главите. Ти самата изтъкваш твоето дете за по-умно и по интелигентно от неговите и винаги ще дърпаш чергата си към него. Той пък към неговите деца. В крайна сметка най-големите потърпевши от цялата работа са децата.

Чингис Хан-Скандинавеца

32.   Ехо затова не бих родила деца от различни въже, защото страдат!!! Предпочитам, акосъ разделена, да си живея сама или да имам приятел, без да живеем заедно, за да натрапвам чужд човек на детето. То и полу брат и полу сестра е откачена робота.

33.   Той се развел при наличието на три собствени деца, тя чакала да заобича нейното като свое? !
В случая напълно съм съгласна с Чингис.

34.   Попринцип нямам нищо против разведените хора с деца но мисля, че тази жена е малко нагла. Обичта не става по команда.
Какво значи да накарам. Ами много ясно, че няма да стане.
И аз да съм и аз не бих обикнала никого насила. Не бих обикнала дете, което ме карат насила да обичам.
Обичта е чувство. Няма връзка с командването.

38.   Номер 16 не е честно да наказваш второто си дете за сметка на първото.
Как може да съветваш една майка да се държи лошо с второто си дете