Споделена история от Семейство

Искам си детето
Здравейте: Повода за да пиша тук е, че не ми остана друга надежда. Изключително изнервена и много притеснена съм. Интересуваме, как мога да си взема детето при мен. Аз със бащата съм в Германия, проблема е там, че той не иска дъщеря ни да идва тук. Също така не ми подписва пълномощно, за да мога да си я взема при мен. Вижте, от една година не съм виждала по-голямата си дъщеря, а това ме убива. Моля ви кажете ми имали начин да извадя пълномощно без присъствието на бащата? Или някакъв начин да си взема детето? Аз не мога да се прибера в България, защото малката ми дъщеря е родена тук в Германия, за да изкарам малката също трябва пълномощно. Чувствам се безнадеждно. Моля ви, всяка информация ще ми е от полза. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Има съд, закони, попечителство... супер малко информация даваш...

2.   защо не дойде голямото дете при вас? или ти си отиди за малко да я видиш, без малкото. за един уикенд поне. друг вариант не виждам, няма как да стане пълномощно без него, то се подписва в общината пред служител. пробвай да се разбереш с мъжа си или идете на семейна терапия или на на медиатор.

3.   Здравейте: Този терорист (мъжа ми), много гадно ме заклещи. Не мога да мръдна. За да се прибера в България ми трябва пълномощно за малката, което той също не подписва. А, аз няма на кого да оставя едно годишното си дете. Със адвоката който говорих каза, че подобно дело само в Бг. можело да се разглежда, защото сме били в евро-съюза. Подобно дело можело да се протече, и година. Аз не разполагам със такова време. Майка ми е зле, не може да е гледа. Авторката.

4.   Ами така е като се забъркваш с турци/араби....

5.   а защо той не иска детето при вас? то негова родна дъщеря ли е? ако да - без негово съгласие няма как да стане. наистина даваш много оскъдна информация.

6.   защо не може да оставиш малкото дете за два-три дена на баща му? в краен случай на свекъри?

и какво значи, не иска другото дете?? идва детето и точка. ако се запъне - адвокат. длъжен е на издръжка. в германия си, не си в джунглата, децата имат права.

преди да заведе дело в бг, адвокатът трябва да прати предупреждение на мъжа ти и предложение за извънсъдебно разбирателство. ако не можеш да се оправиш ти с мъжа си, остави адвоката да го прави.

7.   ДО 4

Къде го пише това? Ако се окаже българин? Тогава с какво ще се оправдаваш?

8.   Здравейте: Номер 4, това няма нищо общо със турци, араби, евреи, американци и т. н. т. и двамата сме българи. Вижте, аз от притеснение, вълнение, безсъние, не съобразително нахвърлях само основата на проблема без да дам подробна информация. Извинете ме, просто нямам вече търпение да прегърна детето си.
Той никога не я е искал, отговорността му като родител, му натежа, най-вече от финансова гледна точка. Ако е вземе, тя ще му е един разход. Знам, тук се дават добри средства за дете, но той и тях взима, и ги ползва за лични облаги. За парични помощи, без да знам ме разписвал. Мисълта ми, че той е болен на тема пари. Няма нещо което да не съм опитала за да го разубедя, да ми подпише пълномощно. Каквото е казал, това съм направила, дори станах негова проститутка. Беше ми писнало от неговия терор, оплаках се, и подадох жалба. Още същия ден, ме накара да се откажа от жалбата, и тогава щял да подпише. Като глупачка за пореден път му се вързах, и накрая нищо. Непрекъснато ме лъже. А, аз просто искам детето си, нищо друго.
Авторката.

9.   Престанете да съдите за хората по етноса им, още преди да сте разбрали за какво става въпрос. Номер 4 се изцепи много глупаво. И какво - ако беше турчин, по-леко ли щеше да ти стане? Той си е задник и това няма нищо общо с произхода му. Нито това, че е българин, го оневинява. Излезте най-после от средновековното си мислене и разберете, че света не е само черен и бял.

10.   Тази ситуация, в която се намирам, започна да ме изтощава психически и физически. Усещам, че вече съм безполезна. Страхувам се, че дъщеря ми ще стане студена към мен. Тя има друг смисъл в живота ми, със желание беше създадена. Живота ми беше мрачен, а тя вкара светлинка в него. Обичам и двете си деца, но голямата има друг смисъл за мен. Боли ме, когато има нужда от мен, аз не съм до нея, не мога да е прегърна, да и дам кураж.... Не искам детето ми да се чувства изоставена. Адски много ми липсва.
Авторката.

11.   Тъй кaто никой нищо конкретно не ти кaзвa....
1. Осъждaш го в Гермaния нa издръжкa зa мaлкото дете и му биеш шутa.
2. Осъждaг го в Бг зa издръжкa зa голямото дете, зaвебдaш също дело зa психически тормоз. Товa, че не позволявa детето дa дойде при вaс си е точно товa. Бориш се дa му отнемеш родителски прaвa зa двете децa, кaто си плaщa издръжкaтa.
В Гермaния зaконa е: или плaщa или зaтвор!
Нямa дa те питaм, зaщо по дяволите този кaвaл ти е бил по- вaжен от детето до моментa. Не ми отговaряй нa товa.
Гледaй си двете децa без знaчение в коя държaвa.
Един от нaй- грозните и жaлки нaчини зa мaнипулaция, които използвaт мъжете е точно този- зaвисимост от пълномощно/ рaзрешение зa дете. Отнеми му" силaтa" и дa го д... a!

12.   номер 5 съм. авторке, за съжаление ситуацията не е розова. налага се да избираш между детето и мъжа си. няма как да изведеш от Германия малкото дете без негово съгласие, нито да доведеш голямото.
щом те тормози, лъже, заради него си била проститутка (това не знам как си се съгласила? !? !? ), зарежи го и поискай развод и правата над децата ви. няма да стане бързо, но е единственият начин да се събереш с децата си.
работиш ли и има ли как да се издържаш? имаш ли някой адвокат подръка?
Ж42

13.   Линк към немско- бългaрскa aдвокaтскa кaнторa.
http://www.ruskov-law.eu/германия/nemsko-bulgarska-advokatska-kantora.html

Ще ти обяснят всичко. Aз сaмо ще ти кaжa , че aко го " почнеш" този.....ще си гледaш децaтa доволно , a той ще си плaщa кaто " поп" , без знaчение от зaтворa или извън него.

14.   Хубави съвети, но те са граждани на бг и върху тях се разпростира българското семейно право. Немската правна система няма как да се намеси.

15.   Всяка жалба се разглежда там, където е подадена, според местното законодателство.
Хайде иди на адвокат все пак :)

16.   Най-добре се консултирай с адвокат по семейно право, само специалист може да ти даде най-правилния съвет. Ние можем само да ти съчувстваме.