Споделена история от Семейство

Родители
Здравейте. Момиче съм на 13. Става въпрос за родителите ми. Те са ми всичко - купували са ми всичко, което пожелая. И продължават да го правят. Винаги са ми давали правилните съвети за всеки мой проблем, за всяка стъпка, която правя, когато имам проблеми в училище или в личния живот споделям най - вече с мама, тя ми е най - голямата опора в такива моменти. Тате е много мил с мен. Винаги казва, че ме обича и че ще направи всичко, за да съм добре. Сигурно се питате защо споделям всичко това. Причината е, че преди малко тате ми каза, че ми е оставил пари в портмонето, защото може би това ще е последния път за този месец, в който ще ми дава, понеже няма да изкараме месеца.. Не сме богати.. Но не сме лишени от нищо.. Та видях в портмонето си 10 лева.. И ми стана страшно мъчно за тях, как въпреки че това са последните им пари за месеца са готови да се жертват, за да съм добре. Решила съм да спестявам, за да може при първа необходимост от нещо да не им търся пари. Има ли някои в моето положение, и ако е така какво още да направя? Да поговоря ли с тях за чувствата си? Или е по - добре да си замълча? Дайте някакъв съвет, моля ви.. Ужасно мъчно ми е.. :( Благодаря предварително! Моля редакторите да публикуват статията ми. :)

Коментари

2.   И аз съм на 13год. и съм бедна и нямам майка всъщтност, но да се върнем към теб.. Попитай ги защо, сподели им чувствата си - щом винаги са те разбирали им кажи!!! :) Помъчи се да спестяваш някой лев и да харчиш по малко от сега нататъка!

3.   Като им кажеш само ще ги натъжиш, ще се притеснят, от това че се чувстваш зле, а те в момента имат проблеми. По добре не им казвай нищо, сама се справи с проблема си не си малко бебе.

4.   Много тъжно! Не им казвай нищо за да не ги караш да се чувстват неудобно, обаче се опитай да им помагаш с каквото можеш и да се държиш мило с тях, пък дано нещата се оправят. Никой родител не би искал да лиши детето си от нищо, но понякога просто става така и тогава родителят се чувства адски виновен.