Споделена история от Семейство

Старт от "под нулата"
Привет на всички!!!
Ето и моята история.....
Раделихме се с мъжа ми ,с когото нямахме брак и живеехме свободно от 10 години.Имаме си момче на 9 години и половина.

Преди окончателно да изляза от неговото жилище, го помолих да уточним отношенията си на разведени родители относно детето-издръжка, периодичност на контактите и посещенията от страна на бащата.Не можах да го убедя че е хубаво това за самите нас и самото дете-даже обратното-посегна ми с една тръба да ме удари пред очите на детето ми, което ни изненада с появяването си, с думите"ти със съд ли ще ме плашиш,ма?"

След раздялата аз и детето отидохме да живеем на квартира.Наема го плащам аз.Не прояви и разбиране към материалната собственост -нещата които и двамата сме купували, не позволи да разделим, както си му е реда.
Тоест с дете, на свободен наем, и един старт от под нулата.......новото и неизвестното ми предстоеше.

По време на съвместното ни съжителство бях изтеглила заем за негова операция,преди 5-6 години-имаше перде на окото - сериозен проблем, заради който можеше да рискува работата си, ако не се оправеше веднага. След това последва друг ,малко по-голям с доста по -ниска лихва за да върна този за операцията и да направя детска стая на сина ни, на който му предстоеше постъпване в първи клас. Този заем изплащахме двамата докато бяхме заедно, но сега- само аз и детето ми разбира се , защото то мизерува заедно с мен.

Баща му живее заедно с новата си приятелка със сина и в къща,която закупи след като си продаде жилището.Неуточнени отношения при раздялата-мнозина от вас ще кажат-сама си си виновна ,че не си подписала брак ...Ще приема този укор,но как да обесня това на детето си?
При желанието да говорим за вноските по заема, той непреклонно казва "нямам" от къде да ти дам...
А за издръжка да не говорим...

Когато изляза от релси и го набера с тон спестяваy доброто ми възпитание и чувство за деликатност, той започва да ме заплашва с това, че щял да си сложи край на живота.....
Досега не го е направил, а аз не съм спряла да му се обаждам.......

Не знам дали искам съвет или искам просто да споделя ............защото нищо не може да се направи в моя случай.Освен да заведа дело за издръжка, но прекрасно добре ми е известно на какво е способен след това....
А единственото важно нещо за детето ми освен хляб на масата,дрехи и обувки съм АЗ!

Благодаря Ви за вниманието !!!

Коментари

1.   Ами какво можем да ти кажем , миличка, ти сама си го казала- живяла си без брак.
Когато има деца, аз намирам това за пълна авантюра (аууу, ще ме изядат привържениците на този вид ''мода''). Не заради това, че бракът прави любовта (защото това го правят хората в него, а и извън него също), а именно заради статута, който той дава.
Аргументите ми за това, без да съм адвокат, могат да бъдат много. И ако все пак децата като кръвни наследници са равни пред закона, стига да са припознати, какво става с дамите?

Ако жена без брак остане вдовица (не дай Боже), тя е никой пред закона и не може да наследи един грош даже от ''мъжа ''си. Ха! Да видя какво ще ми възразят живеещите безбрачно.
Тя е равна на всяка една друга случайно срещната жена на улицата- равна на мен, на вас. Как ще докажете, че е била нещо по-специално за обичания мъж?

А както виждате, се случват раздели, не дай боже и по-тежки неща, и тогава започват истинските проблеми. И някои спали дотогава хора се сещат какво губят.
Това е.
До авторката:За какво мисли през тези 10 години- за това колко те обичаше този мъж ли? Жалко, много жалко...

2.   Само ще кажа... Ебати боклука да загърбиш детето си че да гледаш чуждо Нещасник

3.   Какъв е този баща, има пари да издържа друго семейство, а няма за детето си. И да вярваш на голи думи от насилник за самоубийство е смешно. На него не му пука за вас, защо трябва да ти пука на теб за него. Съди го и не го мисли, а когато ти посегне след това, ще го съдиш за лека или средна телесна повреда, и ще си платиш даже заема от обещетението.

4.   Заведи дело за издръжка, на безотговорните бащи не трябва да им се правят компромиси! Като не я плаща съди го на всеки няколко месеца, а за самоубийството хората не го споделят преди да го извършат, само те плаши. Като те удари защо не си извади медицинско?

5.   Стой по-далеч от този простак, че не се знае какво може да направи на теб и детето. Не му искай нищо. Той и без това няма да ти даде това, което ти е необходимо. Ще ти бъде доста трудно да се оправяш, но по-добре сама, отколкото зависима от такъв човек.

6.   Всичко може да прежалиш, но за грижата за детето не го оставяй на мира, няма да се самоубие - за детето грижата / не само финнсовата / е колкото твоя, толкова и негова.

7.   Защо не си потърсиш правата в съда?567

8.   Ако е припознал детето - съдиш го за издръжка. Ако продължава да те заплашва или се опита да ти посегне - жалби в полицията и съд. Как така ще го остявяш да си развява байряка, а ти и детето ти да мизерствате! Той да не е нещо повече от теб?! Егати и боклука нещастен - да си зареже детето за да гледа чуждо.

9.   От автора:Към номер 4:
Не ме е ударил,само ми посегна .А относно неговите заплахи към самия себе си не ме плашат, ни най-малко.Напротив! Продължавам да настоявам за финансова подкрепа,както и за уреждане на неуредените финансови отношения.Но наистина се притеснявам за себе си ,ако подам иск за издръжка...поне към този момент.

10.   Към номер 1: През всичките тези години на съвместен живот мислех за семейството си ,за детето си,бях погълната от грижите по него , които ми носеха удоволствие и радост .....Бях щастлива да го гледам как расте ,радвах се на първото зъбче, на първите крачки, на първата думичка.Живеех и с най-малкия проблем свързан с всеки нов период от израставането му-всичко това ме е занимавало.

А истинската причина за обстоятелставата в които попаднах се крие в една единствена думичка-доверие!Имах безгранично доверие на мъжа ми, вярвах му страшно много!Как да не съм му вярвала, като той с нищо не ми е показвал, че страда от липса на разум.Не съм предполагала че може да ни причини подобно нещо.
И затова сега си плащам-за вярата във всичко това !

11.   Мила , не се измъчваи ,дори и да си имала брак с него , пак нямаше да можеш да го накараш да ти дава онова от което има нужда детето и ти . Това е въпрос на съзнание , на манталитет и ...............т.н

Аз съм в същото положение , но с две деца , не съм на квартира а в ипотекирания ми дом , то разликата не е голяма .

Вечерта преди рождения ден на малкия ми син плаках цяла нощ .........имах само 3,80 толкова ми остана от заплатата след като платих вноските по заемите , трябваше да се храним с тях цял месец и да празнувам рождения ден на детето ...........

Но моя съпруг , който ме напусна , отвреме на време ми дава по някой и друг лев ,колкото да не умрем от глад ..........и вече се питам как ще оцелея :)