Споделена история от Семейство

Проблеми с родителите!
здравейте! Искам и аз да споделя моята история. Вече съм на 27 год. и родителите ми все още се опитват да ме накарат да правя неща, които не искам.
Имам хубава професия и доходна работа, с която мога да си позволя да живея сама и да водя доста нормален живот, но моите родители продължават да са неудовлетворени от решенията, които вземам и въобще от всичко, с което се захвана.

Цял живот са ме смятали за проста, некомпетентна и какво ли още не. За всичко са против и ме карат да се чувствам виновна за това, че не сбъдвам техните мечти и очаквания. Заплашват ме всеки път, когато искам да направя нещо ново и постоянно ми натякват глупости, обиждат ме и какво ли още не. Вече не издържам. Чувствам се изтощена и нямам сили да водя война с тях за всяко нещо.

На всичко отгоре съм единствено дете и цялото внимание е насочено към мен. Трудно понасям всичко това вече. Имам чувството, че съм се предала и скоро ще изпадна в сериозна депресия. Никога никой не ме подкрепя за нищо и винаги според тях вървя по грешния път, а аз се боря всеки ден да си осигуря независим и нормален живот и те и с това не са съгласни. Искат да живея при тях и да правя това, което те смятат за добре. Не мога дори да говоря с тях, те не искат да ме слушат и само ми крещят, а майка ми плаче. Карат ме да се чувствам виновна за всичко и да страдам, че не съм добра дъщеря. Моля някой да ме посъветва как да се справя с тях. Благодаря ви много.

Коментари

1.   Ми щом казваш, че си независима стягай си багажа и да те няма. Както го описваш, незнам как си издържала.

2.   От както не живея с моите родители,отношенията ни станаха нормални. Това е моят съвет-изнасяй се!

3.   Няма как да се справиш,възрастни хора не се променят,а можеш да си изприказваш душата,пак няма да разберат. Научи се просто да ги оставяш да си говорят, и не забравяй да им намекваш,че каквот и да стане,ти ще си останеш тяхна щерка. Бъди сигурна в решенията,които взимаш и ги изпълнявай консеквентно. Остави да си говорят и нека това,което казват влиза през едното ухо и излиза през другото.. това е. Знам,че е трудно,знам,че това са единсвените хора,които могат да ти повлияят старшно много,но ти сама знеш вече,кое е най-добро за теб. Достатъчно голяма си...

Успех и поздрави:
Мила

4.   Кратко, точно и ясно - ИЗНЕСИ СЕ ОТ ВАС.

5.   Попитай майка си и баща си, искат ли дъщеря им да е щастлива или искат те да са щастливи, независимо тя как се чувства. Защото в момента всички са нещастни. И им напомни приказката, че пътят към ада е осеян с добри намерения. А те са тръгнали, че и теб са повлекли, по този път. Кажи им, че не искаш да живееш техния живот, а своя!

Понеже казваш, че не те слушат, като им говориш, може би нямаш друг изход, освен да действаш. Направи това, което трябва! Отдели се, бъди по-самостоятелна. Колкото и да ти е мъчно за тях, да правиш компромиси, да се съобразяваш с тях - сама виждаш, че те винаги са недоволни. Какъв е смисъла да продължаваш?

6.   Tи си супер момиче, образована, възпитана, с добра работа предполагам , а и си на 27, излизаш на квартира и това е, какво му мислиш, само ще ти навредят така и ще спрат развитието ти. И аз така ги слушах, а сега съм пълна скръб, нищо не ми въри а съм на 20 год. Даже и аз пуснах история като тебе тука: Моите па ме смятат за некадърник :(((((