Споделена история от Семейство

Адски шантавото ми семейство
Така..моето не е чак толкова трагичен проблем, като зарязана, изнасилена или др., но все пак реших да попитам какво да правя... Значи нека започнем с описание на семейството ми.. Баща ми почина (много го обичах и ми беше страшно трудно). Майка ми се омъжи повторно, тъй като решихме, че не искаме да е сама до живот. И тя замина заедно със съпруга й в Америка/Ню Йорк, за да работи. Прецени, че е по-добре първо да завърша тук, а после да ме издърпа в Америка. И така аз живея вече година с брат ми (аз съм на 14, а той на 18).

Проблемът ми е, че буквално ми иде да го пребия!! Ужасен е!! Всяка вечер виси в едно наркоманско кафе, което е негово. Когато се прибере в повечето случай е с "поредната". Една стена разстояние, а тия мацки крещят като откачени..:Д Не ми пречи това, тъй като съм свикнала, а и щом може нека да го прави негова си работа. Но напие ли се трябва аз да го прибирам.

Приятелите му са У Ж А С Н И. Наркомани само с извънзаконни неща се занимават. Когато мама си идва, разбира се, аз съм принудена да чистя стаята му (където намирам неща, неоткрити от историята), както и целия апартамент. И когато тя си дойде заедно с пастрока ми (много свестен мъж) всичко изглежда идеално - не им казвам нищо, брат ми също. Отидат ли си всичко пак започва - цигари, курви, алкохол и какво ли още не. В нас прилича на публичен дом. Писна ми вече !!!

Като изключим ненормалния му живот, той наистина се грижи за мен - дава ми пари, кара ме до училище, до места, на които се срещам с приятели, след това ме прибира. Найстина се държи прекалено надзирателски - види ли ме с момче се започват цитати от вида на "Прибирай се веднага" ; "Бързо в колата" ; "Веднага у нас" и др.... И изляза ли от нас с малко по-голямо деколте веднага ме връща да се преобличам. Просто ми е адски тъпо. Излагал ме е много пъти пред приятели. Веднъж и пред момчето, което харесвах. Дали го прави, за да не стана като него? Или може би му харесва да ме тормози...? Какво да направя, писна ми вече от тия незаконни глупости. Ще вземат да го пребият някаде...! И в скоро време очаквам някоя да доведе извънбрачно дете.. Или пък спин? Всичко е възможно от тоя начин на живот :Х Моля ви дайте съвети ?!

Коментари

1.   Мило момиче, това което се разиграва пред теб е типичен случай на отрицателен пример, т.е. да видиш каква НЕ трябва да си, и да разбереш ЗАЩО не трябва да си такава, като без при това да ти се налага да извървиш пътя на брат си. Радвай се, че не си на негово място, че скоро ще пораснеш и че никога, никога, ама никога няма да повториш неговите грешки!

2.   Спдели с родителите си. И за твое и за негово добро ще е.
FerNando

3.   Само родителите ти могат да ти помогнат. Независимо колко бащински се държи спрямо теб брат ти, да кажеш на майка ти е най-доброто което можеш да направиш за него. Вероятно той се възползва от факта, че тях ги няма и не осъзнава колко много си вреди. Ти, като по-малка, не можеш лично да му кажеш нищо (поне аз не бих позволила на брат ми, още повече ако съм наркоманка..), но майка ти или специалисти-психолози могат.. Тъй като само ти от семейството ти знаеш, не трябва да си мълчиш. Притесняваш се от най-лошото, но ако то един ден се случи (дано никога) ще се чувстваш виновна че си могла, а не си го предотвратила..