Споделена история от Семейство

Майка ми и баща ми искат да се развеждат!
Mайка ми и баща ми искаха да се развеждат. Аз немога да го понеса защото обичам безкрайно много баща ми и не навиждам майка ми! Той е тираджия в испаниа задоволява я от всякъде каквото не е поискала това не е имала. Но тръгна по лошите пътища почна да се събира по хижи наляво на дясно не си седна на задника.

Замина в испания при него и той разправя по цели нощи телефона и звъни ужас прибра се тука след два месеца и пак почна старата песен на нов глас тук там ..... на баща ми му писна макар и на 4000 км разбра за какво става вапрос. Прибра се и ми каза моето момиче, с майка ти ще се развеждаме аз почнах да плача и да им се моля но майка ми твърдо беше решила да се развежда с баща ми ( и казваше че тя трябва да е щастлива в тоя живот с една дума както казваше баща ми да ходи да си търси щастието с оня голтак където нямаше и да може да я търпи защото нито готви нито пере нито нищо ). Винаги за мен най-важната дума е била семейство и изведнъж майка ми я разбива тотално, а наща хубавица си била намерила любовник от летишето.

Като се скараха и тати и събра всичкото злато ( а то не е изобщо малко) зе и картончетата за банковата сметка и тя се почувства като някой боклук за което много се гордея ( без апартамент без, злато, без пари, без семейство само с един въшлив любовник ) но като разбра какво означава баща ми за нея и бързо се сдобриха и сега е при неги и нещата вървят както трябава. Аз съм много щаслива и очаквам всеки момент да ме извикат и мама да роди братчето ми :)(аз съм на 16 ) А и забравих да кажа ако го намеря тоя където и изкара ангелите ( любовника и ) ще го обеобразя :@

Коментари

1.   От мен един съвет момиче. Не си заслужава да си проваляш живота и бъдещето заради майка си и любовника и.

2.   Думата семейство има смисъл само когато хората се обичат и уважават.

Доста егоистично е да държиш родителите ти да са женени без изобщо да се вълнуваш да ли се обичат. От това, което пишеш става ясно, че баща ти задоволява майка ти само финансово, но повярвай това е най-малкото. Ти би ли се чувствала щастлива ако имаш приятел, който е на 4000 км. и периодично ти изпраща пари. Кой ще ти задоволи потребностите от любов, интимност, споделяне и пр. Може би за теб са най-важни парите и смяташ, че ако те са в изобилие всичко може да се купи, но никой който е тръгнал по този път не е стигнал до щастието.

3.   Здравей мила! Аз също съм дете на разведени родители. Мисля, че само с пари и злато неможе да се живее.
Трябва да имаш до себе си човека, който обичаш във всеки един момент. Насила хубост не става. Ако родителите ти не се обичат е безсмислено всичко и мисля, че развода е най-добрия изход от ситуацията.

След развода мама се омъжи повторно и аз бях много щастлива, защото този човек ни даде цялата си обич, която ни е липсвала от собствения ми баща. Но за съжаление вторият ми баща почина и с тази смърт взе от много от мен самата. Никога няма да го забравя винаги съм била благодарна за добрите думи, за съветите, за обичта... трябва да има обич мила а тя не се купува с пари... желая ти успех... не мрази майка си, защото някой ден можеш да попаднеш във същата ситуация да бъдеш ненавиждана от собствените си деца. От това много ще те заболи повярвай ми...

4.   Абе момче/момиче ти си на 16 години, а все още не можеш да пишеш на родния си език. Толкова неграмотно написано писмо!
Вземи малко залегни над учебниците, а родителите си остави намира! Не е твоя работа да се бъркаш кой каква работа вършел в къщи, кой можел да пере, чисти и готви и кой носел парите.
Като ти е толкова ценен бащата, що е оставил майка ти да се грижи за неблагодарник/ца като тебе и си е набил камшика? Що той не те гледа, не ти чисти, пере и храни????
Абе това младото поколение сте ебахму неблагодарните боклуци!!! Само знаете ПАРИ, ЗЛАТО, ПАРИ!!!!

5.   Съжалявам, че ще ти го кажа, но с твоите емоционални и егоистични изцепки си подтикнала и двамата да направят грешен избор. Едно бебе ще заздрави брака им още няколко години, а после всичко е разбито. Както ги описваш нещата, майка ти се е уплашила да живее сама, да се справя сама, защото е свикнала да бъде "гледана" и в страха си решава, че единствения начин да задържи парите на татко ти за себе си е да роди още едно дете. Тя сега е принцеса. А ти с течение на времето ще ги мразиш, ще мразиш и себе си, ще започваш да усещаш, че това да са заедно, заради вас не е решения. И няма как да е.

Сега искам да ти кажа, какво можеше да се случи ако ти не се беше набъркала.
Развеждат се. Разводът не е лек - ок, малко като война е, особено с нашия български манталиет, но ако си била разумна си могла да олекотиш удара. Майка ти остава с издръжка, свободна да търси щастието си с мъж, който обича. Татко ти се освобождава от товара и след време намира някоя, която да го дари с любов. Ти се успокояваш, оставаш тук или заминаваш в Испания, записваш да учиш и си уреждаш живота.

Постъпили са страхливо и са взели грешното решение. Дано не се окажа лош пророк де, но натам отиват нещата. Второто дете, което се прави с цел спасяване на брака е най-голямата глупост на света. Това дете ще израстне със своята вина, ще се скапе... дано душата му е силна и съумее да се пребори.

6.   Ей много тъпанари, и всички дават съвети за нещо което може би не им е било до главата. Знаят само едни пеперуди, любов и много други глупости. Ще говоря от страна на човек който е минал по този път. На 40 г. съм минах по този път като дете преди 20 години, аз също ненавиждам майка си защото е една долна лицемерка и егоистка. Мислейки само за нейните пеперуди в стомаха и задника си. Но рано или късно човек съжалява за постъпките си, както и тя. От живота никой не се е измъкнал без да си плати, сега е сама като краставо куче. Опитах да и кажа тогава, че прави грешка но не ме разбра и ме обиди жестоко. Сега след толкова години казала на мой приятел, че би била готова да умре утре, но да имала семейството си макар и за ден. Много жени не правят разлика от влюбчивост и истинската любов, но за съжаление я научават твърде късно. От опит знам, че дадеш ли свобода на една жена тя винаги мисли за глупости, и когато я изхвърлиш тя се вразумява. Излиза много бързо от опиянението на влюбчивостта и осъзнава какво губи. Повярвайте, че след една такава ситуация хората се променят. Така че тази малка принцеса е надживяла годините си, поучете се от нея. Ще бъде добра майка и съпруга.

7.   Миличка, да гадно е родителите ти да се разведат, обаче понякога е по-добре за всички. Представи си, че вашите решат да останат заедно въпреки, че не се обичат вече. Какво ще стане? Ще са нещастни, кисели, ще се карат непрекъснато... а, това определено не звучи като щастливо семейство! За това ако не те интересува майка ти, помисли поне за баща си. Нали искаш той да е щастлив и обичан, а не вечно да се разправя с майка ти заради любовника и и заради 100 други неща. А и ти си на 16, скоро ще си пълнолетна и тогава ще можеш да идеш при баща си в Испания, впрочем при един развод и сега можеш да поискаш съдът да реши, че трябва да живееш с баща си. Достатъчно си голяма и имаш право да си кажеш мнението. Така, че нещата не са толкова лоши. И ако вашите не могат да възстановят отношенията си, по-добре е да се разведат.