Споделена история от Семейство

Сънят влоши всичко...
Здравейте, това от много време ме мъчи, за това реших да го споделя:

Pодителите ми имат горе долу 15 годишна връзка (незнам с точност) и като казвам връзка имам впредвид без брак. В последните 5 месеца връзката им взе доста да отслабва. Мама все още обича татко, а той - ВЛЮБЕН В ТЕЛЕФОНА си. Понеже има два, когато по-малкия звънне той бързо се махва от стаята. От там следва женския глас по телефона: Как си, можеж ли да излезеш, при което минаваме набързо в банята, обличаме анцузите новите дрехи и бегом навън.

Това се случва само кокато мама е през целия ден на работа. 15 годишната им връзка обаче се влоши мноого повече на 14.05.10 Изблици на непукизъм мама е забелязвала и преди и се дразнеше, но след като замалко всичко утихна изведнъж се влоши. Мама е забелязала че се крие на 3-тия етаж на някакъв блок за да говори, дори и зад ъгъла и когато наближила той казал: Хайде ще се разберем после. и естествено разговорът приключил. Странното е че съм го виждала и в тъмното да говори и по мазетата и говори с някакъв женски глас.

Обаче сънувах сън който не е от обичайните които съм свикнала да сънувам: Баща ми излезе от колата ни с някаква жена според мен не особенно красива висока и с къдрава коса. Тръгнаха по улицата и мъкнеха някаква кофа (тук кофата не е важна) важното е че я носеха заедно. Аз се запътих по бързо към тях и татко започна да бяга докато жената си вървеше нормално. Настигнах жената и я хванах за ръката. Започнах да я питам за въпроси като ,, не те ли е срам той има семейство,, а тя ми отвърна ,, не ме хващай и дърпай знаеш че аз съм по силна,, и тя отиде пред нашия вход аз продължих да и натяквам че заради нея семейството ни се разпада и отново взех да я дърпам, защото ме обвзе огромен гняв който никога да си призная не съм изпитвала.

Най странното беше че тя (тук ще ви се стори смешно) се превърна в черна котка и аз отново я хванах. Тогава се сетих че кучето ми е навън и реших да го извикам. Пуснах я и кучето ми я захапа за ухото но ми стана гадно и реших да ги разтърва. Тогава дойде татко и аз му казах: ,, Не виждаж ли че заради нея семейството ни се разпада и мама ще си тръгне как може да си такъв егоист?!?,, той ми каза: ,, Това не е твоя работа!!! ,, и сънят свърши.

Извинете ако имам грешки. Моля дайте ми съвет.

Коментари

1.   Сънят ти според мен е отражение на това, че мислиш за ситуацията и за тази жена и това те тревожи. Не смятай, че само тя е тази, която разваля семейство - баща ти също има дял в това. Че е станала котка, мисля че е добър признак - нещо по-незначително от човека, може би това показва, че проблема не е толкова тежък. Така аз си го обяснявам, но ти си знаеш ситуацията, и най-добре можеш да си го обясниш.

Какво да се направи? Поговори с баща ти. Виж какви са отношенията между тях, между майка ти и баща ти - обичат ли се, уважават ли се, дали държат един на друг? Дали се отнасят добре един с друг, или по-скоро не? Майка ти как се чувства, спокойна ли е? Или нещо я затормозява? По правило това са си тахни отношения и ти не бива да се бъркаш, но ако техните отношения не са добри, ако се карат и има между тях напрежение, в този случай трябва да говориш с тях за изясняване на ситуацията.

2.   Извинявай, но не разбрах, баща ти ли говори с женски глас, или по телефонната линия, отсреща, разговаря с жена?!

3.   Миличка, спести си тези въпроси.... Животът на възрастните, каквато ще станеш неминуемо и ти, не е толкова лесен за разгадаване. ....

4.   Cънят казва много!

5.   Виж, избора е изцяло в ръцете на баща ти. Наистина е тъжно, когато това се случва със собственото ти семейство, но в живота има не малко такива двойки, които си изневеряват, а може би са заедно заради теб, а баща ти е влюбен в друга, знае ли се... Но,да, той е виновен и трябва да прекрати това, честно казано дори не е трябвало да се стига до там, вече май е твързе късно.... мразя такива мъже... и такива жени, изобщо мразя лъжци и изменници! Защо не набараш на баща си телефона или от ттам да икараш номера на тази мръсница и да и кажеш някои работи които заслужава?
Ж21

6.   Не мога дати дам друг съвет освен да не се месиш! Аз се намесих когато родителите ми се развеждаха, баща ми също имаше връзки с други жени и сега съжалявам. Ако е писано да се разделят с нищо не можеш да ги спреш, пък и по добре една раздяла отколкото живот в скандали и лъжи, но това е само моето мнение.

7.   От автора: Номер 2 :D :D :D под женски глас имам впредвид че говори с жена

8.   Сънят е отражение на подсъзнателни желания, или в твоя случай,отражение на действителността,която те тревожи и притеснява доста. В моето семейство беше нещо подобно относно това,че беше намесена жена...най-жалкото е,че по-късно баща ми дори не се криеше. Излизаше с другата по кафета,всички ги виждаха,дори колеги на майка ми са се обаждали да кажат с коя са го видели днес на обяд и колко близки са изглеждали.

При мен нещата стояха много по-различно...не знам какви са чувствата ти към баща ти,но аз не изпитвах нищо към моя,за това убеждавах майка да се разведе с него...ако ме беше послушала на време сигурно нямаше да и посегне 3 пъти.

Поговори с майка си,или баща си,ако искаш...с един от двамата и им предложи да се разделят за известно време...дори и по-късно да се разведат поне да се надяваме ,че ще останат приятели или поне ще поддържат човешки взаимоотношения.
Сиво