Споделена история от Семейство

Дъщеря ми сънува кошмар и още се страхува
Здравейте! Аз съм майка на 12 годишно момиче и ще разкажа какво се случи.
Преди два дни тя дойде при мен и ми каза, че е сънувала, че е бременна. Сънят много явно я е разтревожил. Внушила си е, че е бременна.

Тя е девствена, дори гадже е нямала. Скоро и дойде цикълът, но след това сънува кошмара.
Обясних й, че е глупаво. Че без да спи с момче не може да забременее. Тя е много наивна и си внушава все такива глупости. Притеснявам се за нея, защото отказва да спи.

Хора, кажете ми как мога да успокоя дъщеря си. Как да й втълпя, че НЕ е бременна. Знам, че на всички ще ви се стори глупаво, но момичето наистина много се страхува.

Преди една година имаше същото внушение. Нищо не се случи, разбира се. Но не знам защо като си е взела поука, сега пак.
Веднъж пък си беше внушила, че ще я изнасилят.
Този страх не е добре за нея. Помощ!

Коментари

1.   Отведете детето на психолог, ако не можете сама да се справите, но най-вероятно всичките ви проблеми идват просто от всякаква липса на сексуално образование и породените от това страхове. Има доста литература по въпроса, дъщеря ви дори е развила лека форма на невроза, но има деца, които полудяват булвално.
Проблемът е, че ако не се знае от най-ранно детство как се ражда новият живот, децата сами решават, че бебетата се раждат от.... ануса да кажем, че момичетата нямат пениси за наказание някакво и тем подобни.
Решението е да вземете много литература по полово възпитание и заедно с дъщеря си да прегледате всичко, но ако не можете да говорите за „такива неща“ с нея - задължително на психолог, докато не е твърде късно, защото може да развие и асексуалност или някаква форма на перверзни предпочитания и като възрастна много трудно ще се промени нещо.

3.   Купи ? тест за бременност, обясни ? как се използва, дори може заедно да влезете в банята да ? покажеш точно какво и как. Тестът разбира се ще бъде отрицателен, това трябва да я успокои. След това опитай още веднъж да поговориш с нея за това как се забременява наистина. Подробно, не крий нищо. Изчакай 2-3 дни и ако кошмарите продължат, наистина трябва да се посъветваш с психотерапевт.

4.   Това са натрапчиви идеи. Вероятно ще ги има под една ли друга форма првз живота си, но е възможно и да отминат след пубертета.
Психолог ви трябва.

5.   Може да е спала с момче тайно от теб, след това да е имала огризения и да е сънувала кошмара заради това, може би я е страх да не е забременяла. По-добре не и прави тест за бременност защото ако се окаже че наистина е бременна ще се стресира още повече...

6.   Явно проблемът е много по-дълбок и тези сънища са просто проявление. Не знам, най-добре е да поговори с психолог.

7.   А дали споделянето на такова нещо с майката не е някак знак, че детето има проблем с педофил който го заплашва?

8.   Здравейте!
Момиче съм, но съм малко по-голяма от дъщеря ви. Според мен може нещо да се случва в сънят й и да не иска да ви каже освен това с забременяването. Аз примерно сънувам много кошмари, но не казвам на майка си всички подробности. Може и тя да се страхува да ви каже. Мога да ви препоръчам като почти нейна връстница да я наглеждате и да не я разпитвате, оставете да поотмине време и я попитайте ей така на шега дали още е бремена и вижте реакцията, ако започне да е агресивна може и да крие нещо от този сън. Казвам ви това, защото има сънища, в който човек предчуства неща. Аз примерно съм сънувала турско гробище и си мислех, че е било под нашия блок, а то е било на центара под другия ни апартамент. А аз не бях казала на мама за този сън поне едно 4 месеца, затова изчакайте може и да ви каже, ако ли пък не го направи най-добре я наблюдавайте. :)

9.   Сигурно е проверила в съновника какво значи този сън. И тя, милата вярва на всичко като мен :D Доколкото прочетох, ако сънуваш, че си бременна, те чакат някакви тревожности, глупости и тем подобни. Може би се притеснява от това, което е прочела. ти й обясни, че няма нищо подобно!! Успех :)