Споделена история от Семейство

Зла снаха или лицемерен син - въпрос на гледна точка
Здравейте на всички! Историята която ще споделя не лично моя, аз съм просто страничен наблюдател и дори слушател.... Да не си помислите, че съм от тези дето слухтят на хората по вратите, няма такова нещо. Това е историята на комшиите по етаж възрастна жена и синът й. Живея с/у тях от 20-30 год знаем се добре. преди няколко години комшийката получи инсулт и легна на легло, по това време синът й беше в голям град там работеше. Като стана инцидента, нямаше накъде и той се прибра от там окончателно за да гледа майка си. След няколко месеца борба я поизправиха на крака, колкото до тоалетната да ходи самичка, момчето се поуспокои и си почна работа в нашия град. Гледам по едно време у тях почна да идва жена -социален работник за по час-два... Една сутрин се засякохме с момчето на стълбите докато метях входа, , усмихна се за добро утро, , а аз, , как е майка ти, , И така от време на време си говорехме сутрин ако се засечем, за мен той беше за синковец за пример. Така той все самичък се грижеше за майка си, рано останал без баща с другите комшийки много го жалвахме, че си няма късмет... Минаха няколко години и ей така лятото у тях се настани една хубава девойка, ама хубавица! Заживяха си заедно и още на 1 месец освободиха жената дето идваше да готви и пере през деня. Даже една вечер аз ей така без повод отидох уж да се видя с комшийката тя нали вече се движеше, та ме поканиха да вляза пролича си веднага ви казвам уютно, чисто, подредено, проветрено а от кухнята се носеше миризма на вкусна супа.... Чак ми се насълзиха очите от радост, , ех най -накрая, , казах на момчето а той, , вече не мислех, че ще се случи, , - пусти късен късмет. Ноооо много хубаво не е на хубаво. Все по често засичах момичето посърнало по стълбите, чувах караници ама си викам всеки си има кусури.. Комшийките се събрали един ден долу на пейките и клюкарстват, че новата снаха само се гиздела, с прическа винаги, напарфюмирана какво да се очаква от нея и дете оше няма ло на мегдан, а момчето блъскало по цял ден тя да ходи по кафета... Стана ми чудно аз знаех, че тя ходи на работа а те не. И така се изтъркаляха около 3-4 год. Никой не се сприятеляваше с младото семейство, често се чуваха да се карат а аз не се и заслушвах много, но един ден.... Много рано се почна и вратата им отворена входа ехтеше... Тя;, , нямаш никаква благодарност, , , Той, , бе я си е... майката, , Направо се втрещих, а това сякаш нямаше да има край.. Стоях и слушах момичето как нарежда смислени думи, а ако той успееше да каже нещо, то беше псувня.. До края на скандала на целия блок му беше ясно кой какъв е. Оказа се какво, нащо момче, решило че си е вързало гащите с безплатна слугиня и на всичкото отгоре хубавка, а когато на момичето му дойде в повече вече с бебето и отказваше да слугува на майка му този поиска тя да си ходи... Горката, а всички го мислехме че сам ще си остане бедно момче с болна майка кой ще го вземе? А тя от хубавица се превърна, в повехнало момиче с бебе на ръце...

Коментари

1.   Заслужавал си е съдбата. Ето за това няма какво да ги жалиш такива.

2.   Ако някой е за съчувствие в цялата история, то това е момичето. Помисли си, почернило си е младостта да слугува на болна жена, сега и бебе има и за благодарност я третират като слугиня. Та явно е имало защо толкова години този мъж да не си намери приятелка, просто той не си е търсил жена, а домашна помощница! Е, най-накрая е намерил достатъчно влюбена жена, която да налапа въдицата и сега, горката, ще си плаща за грешката.

3.   Ами дааа-понякога нещата не са такива каквито изглеждат.А на бабките на пейката все им се струва ,че младите булки са "подозрително" накипрени.А обикновенно жените са прецаката страна.