Споделена история от Семейство

Страхотно семейство но ...
Здравейте, момиче съм на 17 години. Искам да споделя с вас, че имам едно невероятно семейство, но винаги има едно, но. Преди 4 месеца вкараха баща ми в затвора, не се срамувам да го кажа нито е убиец нито е крадец. Вкараха го заради контрабанда масово хората в България-нашата страхотна държава. Много се притеснявам как е там дали той психически издържа, дали има някакви проблеми. Ние се виждахме и чувахме от време на време, но вече Не.. аз заминах за чужбина при майка ми (не са разделени) и от тогава нямам никаква информация за него.. чакам да мине още някой друг месец и да излезе и да сме си отново заедно... но това време ме убива много бавно минава а аз нищичко не зная за него.. обажда се на баща си чуват се от време на време но само ми казват спокойно всичко е наред.. някой ако има някаква представа..

Коментари

1.   Не ти разбрах проблема - баща ти е престъпник, но държавата ни е виновна?
Голяма си вече, време е да разбереш, че има закони и който не ги спазва си е ПРЕСТЪПНИК като баща ти!
Чети престъпление и наказание на Достоевски!

2.   как да разбирам това: "Вкараха го заради контрабанда масово хората в България-нашата страхотна държава." ??? масово хората се занимават с контрабанда? масово хората са за затвора?
не искам да звуча грубо, но за да го вкарат в затвора, значи има за какво. ако отидеш там, сигурно няма да намериш и един, който да се смята за виновен. баща ти явно е нарушил закона и затова е вътре. никой не му е виновен, това е бил негов избор.
и само да напомня: виновността няма степени - този е виновен, другият - повече. човек или е виновен, или не и просто приеми, че баща ти е от първата категория.
Ж43

3.   Виж, баща ти не е малко дете, знаел е какви са рисковете като се занимава с това и сега е време да си плати, така че колкото и да ти е мъчно сам си е виновен. А колкото до това, че ти липсва и се тревожиш, ами нормално е, обаче нищо не можеш да направиш по въпроса освен да се надяваш, че ще си вземе поука от цялата история и като излезе от затвора няма повече да се забърква в такива истории. А и впрочем не е лошо и ти да се поучиш и да не тръгваш по неговия път.

5.   Като дъщеря му беше толкова скъпа, да е мислил какво прави.... а ти спри да обвиняваш страната за това, че баща ти е престъпник и се е занимавал с незаконна дейност!