Споделена история от Семейство

Ужасът баба и дядо
Здравейте, читатели. Наричайте ме Х.. Моят кошмар започна преди почти 3 години, когато баща ми катастрофира и почина трагично на място. Макар че в началото ни беше много трудно, с майка ми и по-голямата ми сестра някак съумяхме да заживеем с тази липса на така обичания от всички наш баща.

Та да си дойда аз на основния проблем - въпросът е там, че родителите на майка ми започнаха страшно много да влияят на живота ни. Макар че не живеем нито заедно, нито дори в едно и също заселено място, успяват, чрез ежедневните си обаждания да изкарат майка ми от релси. Женичката е подложена на огромен натиск, като и в това число включим разпитите от типа къде си, с кого си, защо си с тях а не с брат си, защо не се срещате със снахата ( моята вуйна ). Макар че в повечето случаи майка ми не позволява да й се говори по този начин и телефонните разговори завършват с караници, тя страшно много се разстройва и пие по някое успокоително хапче.

Моля ви, посъветвайте ме, дали да се включа по някакъв начин в отношенията между майка ми баба ми, защото повярвайте никак не е лесно да гледаш майка си толкова потисната, или просто да продължавам да утешавам майка ми.

Коментари

1.   За съжаление няма какво толкова да направиш освен да си опора на майка си. А и можеш да я посъветваш да си смените телефония номер, защото това си е жив тормоз! Обаче си е част от селския манталитет. Когато някоя жена остане вдовица, особено ако е на по-млада възраст, всички се чувстват длъжни да и се бъркат в живота и да я следят изкъсо, че да не вземе да кривне от пътя! Впрочем същото важи и за не омъжените жени. как изведнъж всички решават, че имат право да им управляват живота, не знам? Ама си е жив кошмар! За това много ти съчувствам и на майка ти съчувствам и най-добре си сменете телефона, защото тия двамата няма да мирясат! И най-странното е, че си мислят, че го правят за нейно добро!

2.   Ами говори с тях и им обясни, че е подложена на стрес, а те така влощават положението. Ти като внучка може пък да ги накараш да се замислят, все пак внучето винаги е мило. Кажи им, че и на теб се отразява негативно.

3.   Разбирам какво имаш предвид. Баба ти и дядо ти не го правят с лоши намерения, но майка ти се чувства притисната и изтормозена от "проверките" им по телефона. Единият вариант е да им отидеш на гости и да проведеш сериозен разговор с тях, да обясниш, че майка ти е под стрес, че по този начин те я натоварват излишно. Другият вариант, ако имаш здрави нерви, е да се опиташ ти да си водещата в общуването с баба ти и дядо ти, обаждай им се, питай ги как са, какво правят, възможно е тогава да спрат да звънят на майка ти постоянно.

4.   Ако си в добри отношения с баба си и дядо си, поговори с тях и им обясни, че с това си поведение само съсипват нервите на майка ти и че разбираш, че ви мислят доброто, но постоянният телефонен тормоз не е начинът. Обаче не се карай с тях, защото съм сигурна, че те определено не го правят с лоши чувства и вярват, че така трябва, защото сега майка ти има нужда от подкрепа. Това си е вярно, обаче са избрали грешния начин и вместо да направят добро, те съвсем съсипват майка ви, която в момента сигурно си има куп проблеми и последното, което и трябва е телефонен тормоз. Пък дано баба ти и дядо се вслушат и преосмислят поведението си. Другото вече съм го казала в предишния си коментар (номер 1), ако не стане като краен вариант е смяната на телефона.