Споделена история от Семейство

Тормоз!ВАЖНО
Момиче на 15 години съм. От 1 година и половина баща ми ме тормози психически и физически всеки божи ден! Въпросът ми е дали мога да подам жалба или да се свържа с някоя институция при положение, че съм непълнолетна?

Коментари

1.   http://www.animusassociation.org/?page_id=99

2.   Веднага отиди в социални грижи -отдел закрила на детето!

3.   Точно защото си непълнолетна можеш. То иначе като навършиш 18 какъв ти е проблема? Ти ще си отделно семейство, ще имаш право на работа и т. н. Можеш да му покажеш среден пръст и да си тръгнеш. Точно понеже си непълнолетна е малко по-сложно и точно заради това ги има тези институции.

4.   Можеш, разбира се. Веднага е обади в агенция закрила на детето, ще ти помогнат!

5.   Докарала си си психическо заболяване с това което ти е причинил баща ти
Да може да се отиде в полицията или в закрила на детето.
Ако си над 14 може и сама да отидеш

6.   Бъди силна. Има начини, но намери цака да играеш по неговите правила. Една приятелка имаше същия проблем звъня веднъж на полицята и веднъж на закирла на детето или социялните май е едно и също.. И само се влошиха нещата. Сега се успокойха малко де, тя кротува, прави каквото казва той, търпи някак си. Намерила му е цаката. Просто бъди силна още само 3 години.

7.   здравей,
ЕСТЕСТВЕНО, че можеш. Обади се на 112 (безплатен номер) и обясни проблема. Веднага ще бъде изпратен полицейски екип заедно със хора от детска педагогическа стая. Като дойдат ще задържат и отведат баща ти. Добре е да се обадиш на 112 веднага след следващия път когато е упражнил физическо или психическо насилие.
баща ти ще бъде отведен и задържан в районното полицейско управление за поне 25-74 часа.
През това време с теб ще работят хора от детска педагогическа стая за да решат как да действат по-нататък.
Има много варианти. Думата ти ще бъде чута и ако искаш може да бъдеш отведена в дом за временно настаняване или при приемно семейство.
Не оставяй нещата така, защото ще получиш травма (най-малкото психическа) за цял живот!
Успех!

8.   Можеш - със сигнал до "Закрила на детето", до "Социално подпомагане".
Виж и тези кординати:
http://stopech.sacp.government.bg/? sid=child_bg&pid=0000000003

Национална телефонна линия за деца
Тел. 116 111
Гореща телефонна линия за пострадали от насилие - Фондация "Асоциация Анимус"
Тел. 359 800 18 676
Държавна агенция за закрила на детето
Тел. 359 2 933 90 50
Факс 359 2 980 24 15
E-mail: stopech@sacp.government. bg

9.   Може да се махнеш , въпреки че няма никаква гаранция в тези ''домове'' , защото децата може да ти направят всякакви работи , ами майка ти прави ли нещо , когато знае за тези проблеми ?
Съмнявам се , че баща ти те бие много , но всякакви ненормалници има.
*Sunny Day*

10.   Отивай в закрила на детето. Това не може да продължава, при положение че си на 15 и живота е пред теб. Нали не искаш да имаш повече лоши спомени от баща си и да си изживееш живота нормално? Недей да чакаш повече.
Стискам палци.

11.   Моята история беше абсолютно същата, но добре, че майка ми се реши да го изгони. През тези 10 години представи си как ми е било. Тормоз(психически и физически над мен и майка ми. Ходя му на гости, но той винаги забегва на някъде и аз оставам при баба. Така, че отивай и не се страхувай! :)

12.   Само че трябва да си помислиш, че ако се обадиш, ще отнемат родителските права на баща ти, а теб ще пратят в дом, където също има тормоз, изнасилвания и тн. По добре ако имаш други роднини се оплачи на тях. Майка ти къде е? Прецени си дали си заслужава да се оплакваш или все пак можеш да изтърпиш. Аз бях много тормозена от баща ми до 20годишна възраст, но сега съм забравила. Той с неговото комунистическо мислене беше решил че мъжът в семейството е за респект. Както и да е. Обърни се първо към класната, майка ти, баба ти или друг човек на който може да се разчита.

13.   А ако имаш 18 и живееш с него, нямаш възможност да се изнесеш, какво можеш да направиш или трябва да се примириш някак си? Това искам да попитам аз за себе си.

~

14.   Има ли основателна причина за този тормоз или забележките от негова страна, ти изглеждат така?

Най-сигурно е да отидеш в Дирекция социално подпомагане.
Там имат такъв отдел и ще се занимаят със случая.

Ако положението е наистина нетърпимо, не чакай!

15.   Разбира се, че можеш да потърсиш помощ. Потърси в интернет, има телефони на които можеш да се обадиш анонимно и да споделиш за проблема, те знаят какво да правят. Има няколко организации, които се занимават с това.