Споделена история от Семейство

Разведени Родители
Здравейте аз съм на 26 год. преди 4 години родителите ми се разведоха (тогава бях на 22)майка ми се изнесе без никакво обяснение.. Баща ми ми каза какво става.. Застанах зад гърба на баща ми и пренебрегнах майка ми дори не исках да я изслушам.. (причината за развода беше Изневяра ) тогава баща ми каза че майка ми е виновна и аз останах да живея при него и така цели 4 години. НО едно лято видях баща ми с най добрата приятелка на майка ми и разбрах след като го следях от изсвестно време разбрах че той е имал връзка с нея още докато са били жене ни с майка ми.. след това той започна да води някакви жени в къщи без никакво уважение че детето му спи в съседната стая.. правеше секс с тях и започна да се държи грубо с мен и постоянно да ме обижда и нарежда пред чуждите жени.. докато един ден аз не издържах и се скарахме нарекох го курва той ми удари шамар и каза да се изнасям от вкъщи и вече 20 дена живея при моя приятел и с баща ми нито говоря нито съм го виждала а и той не се интересува щом не ми е звъннал.. Въпроса ми е защо децата трябва да страдат за грешките на родителите си? Защото ми е много гадно че те си живеят живота и нито единия нито другия се интересува от мен. Не искам да съм егоист да голяма съм за да създам мое семейство но не искам родителите ми като се виждат да не могат да се гледат и да се заяждат и да не мога да разчитам нито на единия нито на другия.. защото един ден като имам мое си дете нито единия нито другия ще го види... :( и това ме измъчва и съм депресирана от това... :( :( :( :(

Коментари

1.   Това, което става е извън твоя контрол.... Не мисли и не се тормози-родителите ти са такива и ти не може да ги промениш.

Добре, че си се изнесла. Създай си свой живот и не ги мисли-не е хубаво това да се случва, но ти нямаш вина....

2.   Момиче, на 26 години си, а се държиш като 15-годишна. Родителите ти са големи хора, ти също, и вече нито те отговарят за твоя живот, нито ти за техния. Би трябвало на 26 години да имаш свой живот, а не да се вреш в този на родителите си. Също така изобщон е е редно на тази възраст да живееш с баща си, пък камоли да му държиш сметка какво прави в собствения си дом. Порасни!

3.   Абе авторке, как можеш да застанеш зад баща си като не знаеш какви са били обстоятелствата между майка ти и баща ти? Ти нормална ли си? Как е възможно да си го подкрепила и да вярваш, че след майка ти няма да има друга/други... ТО е имало по време на брака им, така че той си е постигнал целта да си на негова страна и да се раздели с майка ти, а сега да може да си хойка на спокойствие. Потърси майка ти и я помоли за извинение.

4.   коментар Номер 1 да в момента се опитвам да създам мое си семейство.. номер 2 не знаеш колко е гадно да не можеш да разчиташ на родителите си съжалявам че изглеждам като 15 годишна но много ми се иска да поддържам връзка и двамата колкото до това че живеех с баща си след развода той така пожела .. а номер 3 застанах зад гърба на баща ми защото никой не седна като нормален човек да ми обясни какво става на единия ден си лягам със семейство на другия ставам и те вече се карат и ще се развеждат всичко ми се обърна на 180 градуса.. :)

5.   Здравей,
аз съм момче на 26г.
Повярвай ми знам какво ти е!
Обстоятелствата при мен бяха доста по-лоши.
Ако искаш можем да продължим кореспондецията по email и да ти разкажа как получавах нож в гърба от най-близките хора още от малък. Бих ти казал и как единствено приятелите успяха да ме вдигнат на крака иначе найстина не знам какво щях да правя.
Кажи само дали желаеш да продължем по email и на кой ще ти е най-удобно да ти пиша?
Лека Вечер и до скоро.

7.   Доколкото разбирам отразказа ти, майка ти е искала да ти обясни, но ти дори не си я изслушала. И къде да прави секс баща ти, ако не у дома си?

8.   От Авторката : Не майка ми когато се изнесе цяла седмица не ме потърси баща ми си каза неговата версия след това майка ме потърси но аз я игнорирах и застанах зад баща ми 2 месеца след това беше развода майка ми беше написала един лист с неща който по право може да вземе от баща ми тогава аз застанах срещу нея и казах какво прави и там (сега подробности няма да разказвам ) тогава тя се отказа и всичко мина по взаимно съгласие застанах зад баща ми и изцяло обвиних майка ми.. в тази година исках тя да беше умряла вместо да се развеждаха.. но сега в момента аз не я оправдавам все още но и ДВАМАТА ми Родители са виновни и те в момента са ми под общ знаменател няма невинен дори и себе си обвинявам... Но в момента гледам или поне се опитвам да гледам напред и се опитвам един ден когато имам дете да не постъпя така с него както моите родители..

9.   Хубавото ( то няма хубаво че се случват такива работи, но все пак ) е че си видяла лошото от родители които трябва да са ти за пример и се научаваш да не го причиниш един ден на децата си. Ако си имаш половинка дръж на него! Не мисля, че трябва да се отчайваш за каквото и да било. Имай на предвит че случилото ти си е ценен опит и ще те направи по-добър човек!
Интересно ми е защо се обвиняваш за неща, които не зависят от теб директно.
Лекк Ден