Споделена история от Семейство

Какво да правя?
Здравейте. Моят проблем е с моето семейство.
Майка ми и баща ми са разделени от 5год. някъде.
Аз живея при майка, а татко живее в друг град.
Мама си има приятел и почти всяка вечер го кани у нас с преспиване и на мен вече ми писна!!! И понеже той е женен, а жена му разбрала за връзката му с майка ми, сега иска да го гони и той щял да идва да живее у нас.

Баща ми знае за това и супер много се нерви, защото знае, че аз не мога да го понасям тоя. Тати ми каза ако има някакъв проблем да му звънна и да му кажа ама аз не искам, защото знам на какво е способен. Може и да убие човек заради мен, но честно казано вече спря да ми пука за майка ми и за ония пе*ал.

Аз съм казала на тати, че само тоя да дойде да живее у нас и аз се изнасям, отивам да живея при тати. След една година ставам на 18 и мисля да замина за Англия, но ако тоя дойде да живее у нас, аз изчезвам и майка ми повече няма да ме види. Тя и без това нито ми дава пари нито я и грижа за мен...

През последните 5год. с нищо не е показала, че ми е майка. Добре, че е дядо ми да ми дава пари, защото сега сигурно щях да съм като просяците. Майка ми всичките си пари ги дава на онова лайно мръсно, а той колко пъти я е биел като се напие, че и на мен е посягал. Ако го кажа това на тати, знам че и двамата са мъртви, но какъвто и боклук да е майка ми аз все пак си я обичам.

И въпросът ми е какво да правя? Да остана ли при мама или да ида да живея при тати (той поне ще ми дава пари). Говорих днес с него по телефона и той ми каза, че в момента той няма за какво да живее, но ако аз ида да живея при него е готов дори да замине за чужбина, за да може нищо да не ми липсва.
Какво да правя?

Коментари

1.   Ми какво правиш още там са чудя?!? Хващай си багажа и отивай да живееш при баща си. Щом собствената ти майка предпочита приятеля си пред дъщеря си, знаейки, че той я бие... Тя като е решила да си разбива живота, не я следвай и ти, ами продължи при баща си, където ще си в много по - спокойна обстановка. Успех, мила! Дано всичко да се оправи!

2.   Бягай оттам.

3.   Отиди при баща си.

4.   Ти си страхотна сладка душица :)
Обичлива и загрижена - намерила пътя да запази в себе си доброто, гледайки как около теб то се разпада.
Не искам да ти давам съвети, защото ти си си дала отговор в самата изповед :) Парите не са най-важното, но са ВАЖНИ !!!

Според мен сама най-лесно ще усетиш момента, в който трябва да тръгнеш - не е нужно да чакаш плужека да се довлече! Пожелавам ти успех във всичко и се радвам, че тази гадост (ситуацията около теб) не е успяла да те докосне и да те промени!

ПинокЮ

5.   Върви при "тати", да ти дава пари.

И си мери приказките, че някой ден твоята дъщеря ще те нарече "буклук".

6.   И аз като всички ще те посъветвам да отидеш при баща си ,отивай и не му мисли при него ще бъдеш по щаслива :)Успех и да кажеш как са се развили нещата

7.   Така си ги написала нещата,че излиза,че ако майка ти ти дава достатъчно пари,ще си затвориш очите за всичко.Аз така го разбирам,че не ти стигат парите,а не че ти липсва любов!

8.   Не са ми най-важни парите!!! искам майка ми да спре да се вижда с това пиянде и да ми обърне малко внимание!!! точно сега когато имам най-голяма нужда от нея тя ме зае*ава заради някво лайно!!! :@

9.   Майка ти има право на личен живот.Ти нямаш право да я съдиш за избора и.Явно и баща ти не е бил цвете за мирисане щом са се развели.За развода са виновни двама.Щом този човек пие и ти посяга-отиди при баща си,но не мрази майка си.Понякога в отчаянието си да не останем сами правим странни неща и децата страдат.

11.   остани при маика си

12.   Много странна история... Баща ти няма ли си приятелка? И ако се появи такава, къде ще отидеш?

13.   По-добре отиди при баща си но от време на време ходи и при майка си! Посещавай я, пращаи й съобщения обаждаи й се! Не прави нейната грешка! Тя сама ще я разбере! Не ти го казвам от личен опит а от гледна отчка!

П. С. Дано съм била полезна!

Мони!

15.   Разбирам от това което споделяш, че тя подържа този човек финансово и на всичкото отгоре и го оставя да я бие както и на тебе да посяга. Ами събирай багажа и изчезвай от там, че той утре може и сексуално да те насили и тя чак тогава ли ще проумее че се е събрала с неподходящият човек. Каква майка е тази, да оставя чужд мъж да вдига ръка на детето и, аз на собственият си съпруг и баща на децата ми не бих позволила да ги удари. Въобще да не я мислиш щом тя иска нека си живее с такъв, но ти се спасявай при баща ти. И недей да имаш угризения, че избираш по добрият вариант да живееш с човека който наистина те обича и мисли за тебе, в случая баща ти.

16.   Иди при баща си, за майката детето трябва да е на първо място, как може да му позволява да посяга на теб, супер гадно е.