Споделена история от Семейство

Ударих жена си
Заглавието казва достатъчно. От вчера и аз съм в редиците на онази сбирщина, която винаги съм презирал. Как така допуснах да го направя, не знам. Моментна слабост и изблик на ярост. Цял живот ще ме е срам от това, но няма връщане назад.

Лежах си в леглото и не можех да мигна, когато се сетих за покойния си баща. Приживе беше голям кавалер и аз се мъчех да се уча от него. Какво ми беше казал той - "момче, най-лошото, което можеш да направиш, това е да удариш жена. Направиш ли го, в същия този момент преставаш да бъдеш мъж."

Аз го направих... Аз съм боклук.
Не искам да се оправдавам и знам, че нямам извинение, но все - пак не е честно. Двадесет минути мълчах и слушах и се опитвах да се удържа. Не можах, тя се подигра с всичко най-свято. С родителите ми, със сестра ми, с мен и с прятелите ми.

"Аз никога не съм те обичала. Обаче беше много изгодна партия и затова се омъжих за теб".

"Сестричката ти е глупачка. Не прилича на мен, тя не може да връзва мъжете. Прилича на теб. Лика прилика сте си, брат и сестра загубеняци, що не се вземете двамцата"

"Ти си един загубен глупак, дете на глупаци. Дъртите изкуфеляци можеха да те направят най-богатия мъж в града, ама пуста честност. Ами оставям те да си го държиш сам в честната ръка. Като не можеш да вземаш чужди пари и да пипаш чужди жени така ти се пада. Смотан нещастник".
И други подобни, все в тоя дух.

Ние сме пред развод, отдавна нищо не ни свързва, но сега нещата са нетърпими. Познавам й гадното характерче и знам, че беше провокация. Тя целеше да бъде ударена и постигна целта си. В началото й се смях, защото го приемах като безпомощна злоба, но тя стигна много далеч. Не спираше и не спираше и накрая вече аз не можех да слушам повече.

Сега ще си извади медицинско удостоверение. Ще каже, че я подлагам на домашен терор и че съм виновен за непоносимите отношения. Ще претендира всичко от съда. Ще иска детето да остане при нея. Най-вероятно ще спечели всичко.

А аз вече си спечелих място сред нерезите, които удрят беззащитните си жени. Наистина съм смотан нещастник, но не защото тя го твърди.

Коментари

51-88 от 88

51.   Кой би допуснал да обиждат родителите му и сестра му-хората, с които е живял цял живот, и които обича? Ако бях не само ще я ударя, ами незнам каде ще я пратя...подиграва ти се и се прави на интересна...нямам думи просто!

52.   49, като си толкова отворен мама като те изнерви или сестрата и тях ли биеш? моля те бъди мъж до края и като набият майка ти или сестра ти, не се гневи, момче!
интересен ми е отговорът ти

53.   НЕНОРМАЛНИЦИ!!!Кога ще разберете, че нищо не се постига с бой? Правите се на много силни, после се тръшкате и ревете, че я искате обратно.Искате я, да ви търпи простащината, нали?? Дано да е умна жена и да не се върне повече при теб! Едно време един такъв балък ме обиди насред центъра и ме удари, и то на един празник, който никога няма да се повтори! Аз му извъртях такъв мощен шамар и после викнах полиция!! Грешката ми бе, че не написах оплакване след това, но и този тип повече не ме видя!!!!

54.   Виж какво,сега прочетох историята ти. Тя е кучка, то е ясно. Но е имало безброй други начини да спреш това. Но какво да се прави, човек понякога губи разсъдък :(

55.   Знам, че темата е стара, но и аз да кажа една история. Жена съм, щастливо омъжена, за един прекрасен човек. Преди около 10 години ходих с един луд, който ме спукваше от бой, счупен нос, посинена и т.н. Бяхме заедно близо 5 години, до такава степен ми беше промил мозъка, че съм виновна, че години наред не можех да се отърся от това чувство. Накрая вече дори не плачех докато ми блъскаше главата в стената, което го дразнеше още повече.

За щастие успях да се отърва като срещнах моя съпруг, който живееше в чужбина и заминах при него. В началото как ли не провокирах мъжа ми, обиди на него, на майка му, истерии, викове, но той освен да ме погали за друго не е посегнал. Престанах, защото разбрах, че когато човек обича, той никога няма да нарани.

Искам да кажа още, че и до ден днешен сънувам кошмари и когато посегннат да ме погалят, все още се свивам.
Моля ви не защитавайте насилието, мъжът за това е мъж, за да се контролира.

56.   56. Мили хора, считатате ли , че когато всеки има достатъчно култура ще се стига до такива положения на унижение с насилие.Унизен е и потърпевшия и насилника.Никой никога не ни е поставил официални правила за поведение и отношиние помежду ни . Затова всеки прави импровизации според собствения си начин на мислене. Затова тълкуването на всяка една постъпка подлжат на спорове .Счита се че всяко човешко същество има права априори, дори и да прави всякакви непристойни изпълнения, не зависимо от пола. Ако ясно и категорично се определят един минумум от пристойни и непристойни правила ,нещата ще се опростят . Никой няма да разчита на коварство и лъжи за лична облага за сметка на другия.

57.   Може би ще са нужни тестове за брачна и родителска съвместимост и способност съответно и необходимото обучение . Те трябва да започнат да се прилагат още от първия ден на осъзнато съществуване на човек , т.е. още от около 4 годишна възраст в подходяща форма според възрастта.Така човек ще е на ясно какаво го очаква и дали го иска. Но може би ще се наложи да се прилагат и стимули или обществени привилегии тъй като отговорнистите трудно се приемат когато си в затруднение от рода на безработица , финасови и жилищни проблеми. Вероятно домакинската работа ще придобие други форми и ще остава повече време на родителите за децата .Важно е да имаме модели за прилагане , тъй като не всеки правилно разбира живота , но отворени за импровизации и моделиране.

60.   Така се започва с един шамар.. После тупаници те и тряскането в стената. Грешката на мъжете е че не сядат да говорят с жените си, но мълчат. Жените се ядосва и гледат да наранят с думи и дори да посегнат, за да им се обърне внимание. Мъжете не говоря не се поставят на мястото на полувинките им а слушат и то некачествено а само бла бла чуват и после посяга на жените, когато чуят за мама или сестрата. Мама е свещенна

61.   Виждам темата е много стара, но като прочетох коментарите останах в потрес. И това сума ти жени едва ли не потупали автора по рамото и му казват Браво? Той автора това е и търсел, посипал си главата с пепел, той горкия, онази какви ужасии му наговорила.. Как да не й отвъртиш един. Повтарям Наговорила! Не Удряла! Някъде някой видя ли да го е удряла физически? Пределно е ясно на всеки, че в повечето случаи мъжът е по-силния физически. Ами че той е можело и да я убие в яда си и да се разкайва после. И тогава ли ще му ръкопляска те? Хората се карат, факт е. Понякога си говорят ужасни неща в яда си. Силата на мъжа е точно да може да се овладее, той може да я смачка от бой, но да не го направи. За това се иска повече сила, а не тези нищожества тук, които се хвалили, че биели жените си и те видиш ли после колко хрисими и мили били. Ми не са мили и добри, а просто изпитват страх. И когато стигнеш до там да внимаваш какво говориш, че другия да не те разбере на криво и да те спука от бой, ей тогава съветвам всички жени да бягат!!!! Не зная в какви отношения такива живеете, но има нещо много сбъркано тук.

62.   До автора. Мисля че трябва да седнете и да по говорите имате дете. Ти си готов това да не се повтори и сам казваш, че женати не е била такава преди. Явно има лоша компания някоя кифла която и е размътила главата и женати съответно иска да прилича на нея. Отидете на семеен консултант или психолог да разберете от каде идва проблема и само така ще го решите. Прочетох че много си се отдавал на работата Еми може на тази жена да и липсва близост, внимание.. Любов. На първо място слагай щастието на семейството ти.

65.   Тук все още властва средновековното мислене. Един съвет към защитниците на насилието-не правете деца.

66.   65, един съвет и към теб! Вие феминистките и защитниците на феминизма, няма да я бъде вашата, и винаги ще си получавате заслуженото от мъжете днес в 21 век, защото сте жени и не сте равни с мъжете по природен закон. Фактите с постоянно увеличаващото се насилие над жените го доказват, а ние мъжете ще ви правим деца и ще си живеем без ангажименти възползвайки се от вашето равноправие.

67.   66, винаги има друг пол, който според вас е най-якият и правилният. Насочете се към него.

71.   67 той вече се е насочил, аз самия съм гей, но той е от злобните и страхливи гейове, за които жените са заплаха, затова е толкова обсебен да избие всички жени, за да останем мъжете само за него! Имал съм подобно гадже, но му беше много мек и се отказах, разбрах му проблема и откъде му излиза тази злоба, но за това да обвинява природата!

75.   Авторе, ще ти разкажа как мъжът ми ме вкара в правия път, пък ти си прави изводите.

Няколко дни след свабката аз му ударих шамар, защото се прибра късно без да се обади и от вратата попита "Къде ми е салатата? ". Той не ми отвърна. Но след като го ошамарих, за да види още в началото кой е шефът, той приложи следната тактика. Три дена беше леден, недостъпен и абсолютно спокоен; вършеше си всичко, което трябва, сяда пуска си телевизора, ако го попитам нещо, отговаря с "да" и "не", накрая "Лека нощ"-"Лека нощ" и си ляга с пижама. А мен ме мъчи съвестта и силно страдам. Опитвам се да се извиня, насреща хладен поглед: "Добре, няма проблем". Но целувки, прегръдки - не. На четвъртия ден явно реши, че ми стига и съм си научила урока и нарочно се прибра по нощите. "Къде ми е салатата? " "Ей сега веднага, миличък, измила съм зеленчуците, сега я правя, ето - заповядай! " На следващия ден ми купи торф за растенията, окоси тревата, поправи котлона, изправи една паднала арка и отиде да слага електроинсталация някъде. Прибира се вечерта вече в нормален час и пак: "Къде ми е салатата? ". А тя вече на масата. След това в леглото ме докара почти до припадък. Аз нещо взех да правя планове утре да разсаждам сандъците с петунии за терасите, той казва: "Хубаво, но не ги качвай ти, аз като се прибера ще ги кача". "Ама защо? " "Защото аз така съм казал". "Добре, миличък, щом така казваш.... " Оттогава станах послушна съпруга.

Какъв е изводът, авторе? Виж сега, аз не мога да уважавам мъж, който не успее да ме победи, да покаже надмощие, а не мога ли да го уважавам, не мога и да го обичам. Но да ме "пречупи" не означава да ме пребие от бой - така постига само моето презрение, защото показва безсилие и слабост, силният мъж не би ударил по-слаб противник от него, за силния мъж това е унижение. Трябва да покаже морално превъзходство над мен, само тогава ще ме покори и подчини на волята си.

78.   Абе я не преувеличайте. Има разлика между един шамар и сериозно пребиване.
Кой би си извадил медицинско след шамар. Не ставайте смешни.

Не мъжа ми, сестра ми, брат ми, братовчед ми който и да е няма да изтърпя така да ми говори. Не ми пука.

Незнам какъв човек трябва си че да търпиш да обиждат майка ти, сестра ти, брат ти. Просто няма как разумът да вземе превес.
Почти всеки би реагирал така.

Ясно, Истанбулската Конвенция май ви е промила мозъците. Не разсъждавате нормално. Промити мозъци.
Все разсъждавате няма право на насилие, няма право на насилие. Дразнят ме такива. Те само това знаят. И преувеличат много.

Полът няма никакво значение. Независимо мъж или жена никой няма право да унижава друго човешко същество. Не трябва да се погазва човешкото достойнство. Няма как да се запази спокойствие при такава ситуация.
Жените също могат да използват някои средства.

79.   Щеше да е добре авторът да е казал каква е развръзката. За 13 години и половина би трябвало да е успял с втори опит...
Жени, крякате, но като искате равнопоставеност, трябва да носите отговорност за обиди и провокации. Да, живеем в XXI век и е крайно време аудио записи да се приемат в съда. При подобни обиди и провокации жената трябва да носи същата наказателна отговорност като мъжа ако я е пребил. Ако това е така, сигурен съм, че доста дами биха удържали нервите си, както го правят много мъже, именно поради страха от правосъдие. И тогава битите жени щяха да са в много пъти по-малко.
Минал съм по този път. Не сдържах нервите си веднъж под въздействието на алкохола и й врътнах един шамар. Тя ме крушира. Отнесе някой тупаник по гърба и вдигна много врява. Силно съжалявах първоначално, но бях готов да понеса всички последствия. Тя уж ми прости, но никога не спря да ме дразни, обижда и провокира. А аз ненормалника, луд от любов, стисках зъби... В един момент тя ме заряза - забегна при любовника си. Много трудно преживях този кошмар. От днешна гледна точка благодаря на Господ, че все пак поне ме е отървал от нея. Десет години по-късно се реших на втори опит. Имам страхотна жена, която никога не ми е причинявала нищо подобно. Съответно и през ум не ми е минавало да й посегна.

81.   Най-вероятно са се разделили. Не заради шамарът а заради техните различия.

82.   Така като слушам автора, май жена му е била права.

83.   Ако някой обиди роднините ми аз също ще го ударя. И може би няма да е леко.

85.   Не знаете ли защо Хаджи-Генчо първо набивал децата когато ги пращал със стомната за вода. Ако я счупят вече няма смисъл да ги бие. Така трябва да постъпват и мъжете с жените си преди да се стигне и за да не се стигне до псувни и ругатни от страна на жената спрямо мъжа.

86.   Някой ден като не можете изобщо да си намерите жена, мъже, да не се чудите. Върнете се и си прочетете пак мненията. Щели да бият те жените... От къде тая злоба? На психопатия бие. Защото някоя ви е зарязала, или използвала, та дай да тормозим всички жени. Ако дъщеря ви или сестра ви я бият, пак ли така ще разсъждавате?

87.   86, мъжът винаги може да си намери жена, ако е истински хетеро-мъж. По скоро за жените няма да има мъже, защото феминизмът ги е заразил и отблъсква мъжете. Съотношението е в полза на мъжете, защото жените в България са с 300-400 000 повече от мъжете. А, за да не бъдат бити жените, просто трябва да си знаят мястото и да спрат с простотията си за равенство м/у половете, защото никога няма да станат равни, колкото и да си фантазират, че са със стойността на мъжете.

88.   Въпреки, че темата е стара, ще се включа с принципно мнение по въпроса.

Аз не съм удрял жените си. (Имам и втори брак)

Но истината е, че понякога са били за бой и затова разбирам тези мъже, на които не са им издържали нервите и са ударили примерно един шамар.

Имало е 1-2 момента, в които съм бил на ръба да ги ударя, но с огромно усилие на волята съм се въздържал.
Веднъж, в първия си брак, ударих по плочките на мивката вместо жена си...
Във втория ми брак жена ми не ме е ядосвала чак толкова много, но все пак 1-2 пъти си беше за бой...

Така, че авторе(и други мъже) в подобно положение - не се косете чак толкова за един шамар! Вие сте хора, а не роботи, и е нормално, човек, когато е много раздразнен - да не му издържат нервите!
Да, не е хубаво, но станалото - станало! Не може вече да се върне назад!

Затова, извинете се, помолете ги за прошка! Поговорете, обяснете им защо така се е получило, и че друг път не трябва да ви предизвикват така. И, ако те са умни и разумни жени - ще го разберат и повече няма да имате проблеми.

Познавам семейства, при които се бе случило такова нещо и след това продължиха нормално живота си - без повече шамари.

Така, че когато става въпрос за нормални хора, този въпрос зависи главно от самите жени! Ако те са разумни и не дразнят мъжете си - такива проблемни няма да има!

89.   Представям си как някой арабин ще тръгне да иска прошка на жена си, че я зашлевил! Ще почне да ѝ обяснява като на малоумна защо се е стигнало до там. Мале, мале! Деда ви, ако за всяка пречка с жена си е тръгнал да се вайка и извинява, нямаше да имаме нито една спечелена битка на бойното поле през 19-20 век.

Келеши тръгнали да се снишават, да мяукат пред жените си и да ги гризе съвестта, че я зашлевили! Ами мяукайте. Както виждате Ганка усилено си търси чужденци и негри. Вие ще си останете с мяукането и с молбите за прошка и как да я прикоткате да се прибере дома, ама през крив макарон...

90.   Н 89 "Представям си как някой арабин ще тръгне да иска прошка на жена си, че я зашлевил! "
Ти ако си арабин в България- ще зачиташ българската култура и закони!
Ако си българин мечтаещ да върти св•рки на араби, пък те да те шамарят- ами поискай си, не се срамувай от нежната си страна!
Ако пък искаш да имитираш насилници (араби е много общо казано, има араби за които жената е свещена) моли се никога да не попадаш на полезрението на жена като мен... много съм креативна.

91.   Съгласна с номер 88. Ами разбира се на всеки може да не му издържат нервите.
Голяма работа един шамар.

92.   До 90

В една нормална страна такива като тебе изпитват много успешно мъжката креативност - я ги закопават до глава в земята и после с камъни... , я ги претрепват на момента, я ги изхвърлят от дома показно пред всички съседи.

Ти да не си тази, която пуска на някакви анаболни биячи и плаши мъжете, че ще ядат бой? Внимавай към кого ще го приложиш това, че на всичките може да ви хвръкнат главите впоследствие.

93.   90 леле, каква женска злоба и простащина, чак ми се доповръща от коментара ти.
Първо - арабите не правят свирки, защото там няма педерастки феминизъм и джендърски закони, както в любимата ти Гейропа (в която вече наистина правят такива). Там е стоманен патриархат и всички мъже са хетеро, а ако има някой там по-така в лявата лента и властите разберат за него, го издирват и разстрелват като куче на мига.
Второ - с тая простотия "моли се да не срещнеш жена като мен" върви плаши гаргите макар, че и те няма да се уплашат. Всички жени сте еднакви и мъжете ви знаем какво представлявате, с нищо не си по-различна или специална от другите, че да се правиш на толкова страшна.
И трето - за НИКОЙ арабин жената не е свещена. За всички арабски мъже жената е само една крава за разплод и нищо повече, и я имат за по-низшо същество от тях и подчовек (каквото и си е). Нито й се извиняват, нито реват и циврят за прошка като я пребият от бой. Напротив. След това тя е задължена да се покае и извини на мъжа за грешката й, и да се научи да не я повтаря повече, за да не бъде повече бита. А ако продължава да му се пъне и репчи - ножа и край. Не си правете илюзии, жени. За мъжете не сте нищо повече от едни ходещи парчета месо за задоволяване на нагона им и за раждане на деца.

94.   "Ако пък искаш да имитираш насилници (араби е много общо казано, има араби за които жената е свещена) моли се никога да не попадаш на полезрението на жена като мен... много съм креативна. "

Това кърти не мивки ами направо асвалта. № 90, и какво ще направиш на някой мъж, ако те ошамари на бързо заради наглостта ти с твоята креативност? Най-много да те облъска като шкембе в дувар и да "разкраси" лицето ти съобразявайки се с креативността ти. По скоро ти се моли да не срещнеш избухлив мъж, който да предизвикаш и ядосаш с женската си простотия, че тогава не истанбулската конвенция ами и Господ няма да ти помогне. А, колкото за арабите за които жената е свещена... забрави. Няма никъде такива араби. За тях жената е мръсно и гнусно същество след първия менструален цикал и не я допускат до свещените места, за да не ги омърси с присъствието си. Още ги трепят с камъни, заради женска опърничавост и непокорство. Явно ти липсва информация за положението на жените в ислямския свят. Този илюзорен матриархат-женорахат го има само във фантазиите на феминистките в "демократичния свят" само че там убийствата на жени са много повече от тези в арабския свят, а и доста мъже (най-много в САЩ) практикуват фемицид. Може би това искаш да кажеш, че арабите ценят жените и за тях са свещени, след като не ги убиват, когато няма причина да го правят.

95.   Има феминистични организации като Истанбулската Конвенция например със феминистични закони, които защитават само жената а потъпкват как да кажа на това, че мъжът също може да е невинен. Не гледат на мъжа и жената като двама равноправни участници в съдебния процес. Това, че жената била слабия пол.
И такива за един шамар ще те разкъсат всмисъл много преувеличават за един шамар.
Просто са промити мозъци как да кажа мислят по много странен начин все едно с един лек шамар си осакатил жена си.

96.   94, срещала съм такива "креативни" мъже, които не посмяха дори да гъкнат... казах!

97.   93 е това е прекалено.

98.   "96. 94, срещала съм такива "креативни" мъже, които не посмяха дори да гъкнат... казах! "

Абе срещала си ти креативни мъже дето не смеели да гъкнат, срещала си ама друг път, или само в мечтите си. Моли се да не ги срещнеш наистина, че ще забравиш да женската ти креативност и ще приложиш женското бойно изкуство "бягям бързо", ако изобщо успееш да го приложиш. Такива като теб жени, имащи твоята "креативност" в един друг свят, над три пъти по-голям от нашия не смеят да гъкнат креативно, защото ако го направят, остават на място, и то веднага.

99.   Брато, по спокойно не го приемай толкова навътре. Има много хитри жени дето са мръсни и червата. Явно си изтеглиш късата клечка, но помисли че дори след всичките лайна е по добре сам но спокоен от колкото по този начин. Опитай се да гледаш по философски на нещата и не се обвиняваи.

100.   Разбира се номер 99.

101.   99, 98 съм, ако имаш предвид мен, спокоен съм и въобще не ми пука. Моята жена е кротка и послушна. Никога няма да постъпи неправилно. Има всичко, което и е необходимо и се грижи перфектно за дома ни. Знам, че има много хитри, подли и коварни жени, но моята не е такава. Жените като пол са слаби и малоценни за разлика от мъжете. Завиждат на мъжете (не всички) заради мъжкото превъзходство и заради това злобеят, чувствайки се недооценени и маловажни. За да ги има днес женските извращения като разни феминистични движение от вида Ме Тоо виновни са мъжете, които винаги са били с благородни деяния и защитават жените, а не трябва. Днес жените си позволяват злоупотреба с правата дадени им пак от мъжете, което е вредно за обществото. Защо не претендират за тези права в ислямския свят? Тук намерили та премерили. За това много от тях си получават заслуженото, като доста мъже не могат да ги търпят повече и отнемат живота им. За да няма толкова много женска смъртност трябва да се отнемат правата на жените и да се дееманципират. Мюсюлманите си имат правило за дисциплина. "- Бий жената всяка сутрин, тя си знае защо, а в събота два пъти, че в неделя може да дойдат гости. "

102.   Вече всичко е забравено. Минало е много време от тогава.

51-88 от 88