Споделена история от Семейство

Тормоз
Искам да споделя за баща ми който ме плаши постоянно. Той не работи от години лятото само отива за малко в Гърция и се прибира и после стои само вкъщи. Искам да разкажа за тормоза който ми налага на мен и на майка ми и на двете ми сестри. Аз съм на 20 години и вместо да работя аз трябва да стоя вкъщи и да гледам болната му майка, която е на 84 години. Това за мен е ненормално по цял ден да я гледам, самата аз се побърквам. Той обаче не осъзнава понеже никой неможе да му кажи нещо, или ако му се опълчим и се започват скандалите а понякога се стига и до бой. Незнам как да опиша колко съм изтормозена от него и не само аз мама я е страх да избягаме понеже си мисли че ще ни направи нещо. Няма как да я обедя опитвах се, но неиска, затова съм решена даизбягам от него. Но незнам как страх ме е че ще и направи нещо, а това няма да си го простя. Мислила съм много варианти да се оплача в полицията да им кажа че съм избягала от нас но незнам дали ще ми обърнат внимание. Другото нещо за което мисля е да се посъветвам с адвокат, но не съм решила още а искам по бързо да се махна от там.

Коментари

1.   Ами ти си на 20 г. и никой нищо не може да ти направи - може и в чужбина само с лична карта да отидеш и никой копче няма да ти каже!
Хайде, не си най-грамотният човек, но това не ти е нужно - на теб ти трябва ПРОФЕСИЯ, стаж, работа но как ще я придобиеш, ако си затворник у дома? Съветвам те СПЕШНО да си търсиш работа, но с подслон и храна - по курортите например или да гледаш стар човек някъде с подслон. Можеш и обява да пуснеш.
Имаш ли приятели, при които да отседнеш за месец, защото дори да почнеш веднага работа, първата заплата е след 1 месец?
Ти майка ти я остави. Трудно е да се опише, но тя е загубена кауза. Обикновенно подобни жени са и зависими емоционално от подобен мъж. Гледай своя си живот, защото си на 20 г., а трябва да работиш, да имаш социални контакти и евентуално приятел. Ти губиш живота си с глупости.

Какво ще ти направел иначе собствения ти баща? Да няма да те убие? Какво може друго да ти направи? Ще те натупалка ли?
Няма власт над теб - и десет пъти да се обади в полицията, ти не му принадлежиш, на 20 години си!
Честно казано дори си закъсняла с 2 години от „бягството“ - това не е бягство, мила, а просто изнасяне от родителите. Не чакай майка си да се изнесе от собствения си дом, ти си порасналата и не ти е там мястото!!!
Търси обаче помощ от приятели и познати, защото в началото ти трябва подслон и храна, докато си вземеш първата заплата - после става лесно.
Работа иначе има доста, ако нямаш претенции. Не се притеснявай, всички сме почнали от някъде! Аз съм била дори чистачка, градинарка, гледала съм деца, макдоналдси, продавачка и какво ли не ... помощници в кунята много се търсят и сервитьори, но за второто си трябва някакви умения да имаш, но да помагаш в кухнята, да чистиш - това все ще успееш!
СПОКО, на правилен път си, ако си тръгнала да се махкаш. Всеки ден повече те прави зависима душица като майка ти и ще си изгниеш там, ако сега не предприемеш нещо ВЕДНАГА. Търси мъж, ако ще за помощ в краен случай, но се МАХКАЙ ОТ ТАМ, защото като остарееш и погрознееш не знам кой ще те иска и ще си останеш стара мома да гледаш дърти цял живот
Успех! Вярвам в теб, няма от какво да се страхуваш - има си закони!
П.П. Ако съвсем няма къде да отидеш, вземи пари от майка си и ако ще в Нови Хан при Дядо Иван се тупни - няма да те върнат, а от там после София е близо. Този човечец има доста почитатели, връзки и ще си намериш и така работа - просто първата крачка ще ти е трудна, нататък бързо ще си оправиш живота, ще видиш, но това е в много краен случай - просто най-добре отиди при приятели и почни работа

2.   Благодаря за това, което сте написали. Има къде да отида има и къде да работя, само трябва да се реша да се махна, но ме е страх, а този страх ме убива всеки божи ден. Със всеки изминал ден се чувставм все по зле, и по зле, нямам желание за нищо. Знам, че аз ако не си помогна няма кой друг искам да се махна от тази проклета къща.

3.   Пълнолетна си, много лесно можеш да избягаш от вас. Колкото до това, че те е страх, че ако избягаш ще направи нещо на майка ти, ами напуснете го двете заедно. Най-добре се обади в някой център подпомагащ жертви на домашно насилие. Те имат и тайни квартири, за да не може баща ти да ви намери, а и предлагат безплатна правна помощ. С две думи ще ви помогнат. На твое място не бих чакала, а бих им звъннала веднага. И после докато баща ти не е у вас, събираш най-важните неща в един куфар, пари колкото имате, лични документи и се изнасяте.

4.   Ами махай се тогава! Не чакай повече да се съсипваш психически. Вземи решение, застани срещу страха си и просто го направи. Няма какво да те е страх за страх за майка ти, ти не си отговорна за живота и. Тя щом не иска да се маха - нейна си работа, неин избор и решение. Тя си решава за себе си и тя е отговорна за нейния живот, запомни: тя, а не ти.

Но майка ти е безотговорна, щом държи децата си в такава среда. Бягай! Това е, няма друго спасение.

5.   Да така е аз не съм длъжна да стоя заради нея след като тя неиска да тръгжа,но нея просто я е страх както и мен.Вие си нямате на представа за какъв човек става на въпрос,щом удря собствената си майка която не е добре.И това става пред очите ми и немога да направя нищо.Сестра ми е в Англия след няколко дни си идва бях и казала че мисля да се махна от нас тя взе да ме разубеждава.Каза ми да я изчакам тя като се прибрала щтяло да се промени незнам си какво но на думи е лесно да се кажи,когато не си да видиш за какво става въпрос.

6.   Непременно трябва да се махнеш. Сестра си не я слушай. Отдалече нещата й изглеждат по съвсем друг начин. По-добре я остави да стане свидетел, за да види за какво става на въпрос. Самата тя трябва да ти помогне, а не да те оставя да се мъчиш.

Тази среда за тебе е вредна психически и физически. Много хора на твоята възраст следват висше образование. Ти ако искаш да учиш, баща ти пак ли ще се опълчи и ще ти каже да си болногледачка на баба си?

Той те държи в плен. Аз също подкрепям казаното горе да се свържеш с организация, която помага на жени в подобна ситуация.

А майка ти да си решава какво да прави. Но трябва да ти кажа, че такива като нея колкото да не им харесва, вътрешно много са си добре! Тя си е свикнала така и малко или много е емоционално привързана към мъжа си. А освен това, майка ти в нова среда едва ли ще може да се приспособи. По-вероятно е да ти пречи и да ти стане бреме, а и след време ще ти мели на главата защо е тръгнала с тебе, а не е останала при баща ти. Това го запомни от мене.

7.   Разбирам, но немога да се реша. Има много начини, ако реша да си тръгна, но за сега ще остана. Вярвам че някой ден ще стане чудо, страдам така е, но неискам да страдат и сестра ми и майка ми макар да не ме разбират. Дано ме разберете, но не съм сигурна в себе си.

8.   От номер 6. Сестра ти не живее там, нали? Как ще страда тя? А ти мислила си да отидеш в друг град да следваш? Така поне по-сигурна би трябвало да се чувстваш?

9.   Аз знам какво изживяваш моето е сходно баща ми постоянно издава заповеди и ние с майка ми трябва да изпълняваме на 21 съм имам вечерен час 21 часа трябва да съм вкъщи и ако откажа да направя нещо което той иска ме заплашва че няма да излизам никъде вече от малка съм виждала много пъти как бие майка ми мен също ме е биел и съм в постоянен страх но и аз като теб не знам какво да направя