Споделена история от Семейство

Майка ми е изневерявала на баща ми
Здравейте,
аз съм момиче на 12 . Родителите ми живеят заедно, но доста се карат. Точно по тази причина търся помощ при вас. Има нещо друго: Значи, майка ми е много разхайтена жена. Поддъържа се, но е изневерявала на баща ми с трима различни мъже. Той знае само за единия и продължава да я понася. Имах хубаво семейство до един момент, когато на врата ни почука черната мъка... Всичко отиде подяволите развалих оценки си в училище, започнах да дружа с неподходящи деца, просто всичко се обърка само за около 2-3 месеца..

Аз знам, че мама е спала с най - добрия приятел на баща ми и двама нейни колеги. Просто не знам, страшна мъка ми е, вече не ми останаха сълзи. Аз няма да кажа на баща ми и майка ми незнае, че аз знам за мъжете. Казаха ми едни мои приятели, които са ги видели.

Сърцето ми се пръсна ... човекът, на когото най-много разчитах, най-много обичах и най-много ценях, е пропаднала жена..Знайте, че всяка буква, която пиша е със сълзи на очите.

За мен щом детето каже на майка си, която цял живот го е гледала и обичала, че е пропаднала, то тя наистина е много повече от пропаднала... Не знам ... просто се опитвам да бъда силна заради баща си .... Но аз ще и отмъстя ... Ще я боли както боли мен .. Ще плаче колкото плача аз сега .. За мен тя е минало .. за последен път пиша думата майка ... !

Коментари

1.   За никоя изневяра няма оправдание, цивилизованите хора просто се разделят, но не се лъжат. Лошото в случая е, че ти си между чука и наковлнята и си най-пострадалата, а к**валъкът няма оправяне. Рано или късно ще отмъстиш, рано или късно истината ще лъсне, но поне опитай да не си проваляш живота, образовай се, подбирай си компанията, защото помощ, май няма откъде да чакаш.

2.   Мило дете, би било хубаво ако не съдиш майка си за нищо! Има кой да я съди! Освен това, фактът, че си събува гащите насам, натам, няма никакво отношение към теб! По-лоша майка ли стана, след като разбра че има връзки? И най-големите курви са прекрасни майки. За съжаление жените винаги мислят само за това, което им влиза и което е излязло от тях. Може би вече няма да сте същото семейство, но помисли си и за баща си.
По-добре да не знае, отколкото да разбере! Особено от теб! И освен това - тези, които са ти казали за майка ти, светили ли са им, или са я видяли на улицата?
Казано е - не съдете и няма да бъдете съдени! И ще видиш, че имаш прекрасни, може би не особено морални, но прекрасни родители!

3.   Вместо да се измъчваш и да плачеш, по-добре поговори с майка си. Кажи й как се чувстваш. Тя ще ти помогне.

4.   Гледай ти да не повтаряш грешките й и след години да си намериш достоен партньор в живота. Тогава ще ти е все едно за майка ти. А тя да си живее живота и да се пази от болести.

5.   Аз също мисля, че нямаш право да съдиш или обиждаш майка си. Възможно е някои неща да не са такива, каквито ти изглеждат. На 12 години човек е склонен да си мисли, че знае и разбира от всичко, а другите са лоши, стари, неможещи и т.н. Но..., това не е вярно. По-добрия вариант е да се съсредоточиш върху себе си. Да бъдеш възможно най-доброто, което може да си. Иначе какви според теб са момичетата с развален успех, съмнителни приятели..., ами - пропаднали. Как тогава ще съдиш майка ти, че е "пропаднала", след като и ти си такава? Има логика нали? А, и в библията има едно изречение - "Не съди другите, за да не бъдеш съден". Ти имаш отговорност за себе си и собствения си живот.

6.   Подкрепям предните пишещи, не прави крайни заключения, много си малка.Кризи има във всяко семейство, може всичко да се размине и след годините вашите отново да са в хармония заедно.Колкото, че майка ти е пропаднала, също те съветвам да не изричаш подобни думи.Изобщо не се знае дали е точно така, хората понякога много говорят, особено за добре изглеждащите жени. Дори и да е изневерила на баща ти, това не означава че е "пропаднала", а и всичко си има причини. Наистина е жалко, че вместо да мислиш за твоите тийнейджърски проблеми ти се налага да разсъждаваш върху подобни неща като изневярата.

7.   Мило момиче, не съди прибързано, защото както пишеш, че еди кой си ги видял...Какво по-точно значи това? Да не ги е видял в леглото? Защо не предположиш, че приемаш нещата по този начин заради приятеля на баща си, с когото майка ти е изневерила? Не я оправдавам за този мъж, но дали и баща ти няма вина за случилото се? Както и да е - много е тежко едно дете да научи за подобни неща, обаче отношенията между майка ти и баща ти и поведението им в сексуално отношение нямат нищо общо с теб. Ако грижите и вниманието им са същите - помисли с крайните заключения, защото всяко дете иска идеалното семейство - всички се обичат, няма конфликти, но повярвай ми за голямо съжаление рядко се получава така, което за съжаление наранява най-невинните - децата.

8.   Мило дете,
ти вече навлизаш във възраст в която ще започнеш и ти да мислиш за мъже (момчета). Тогава ще разбереш, че има мъже и мъже и понякога се налага да избираш между няколко такива, защото не всеки би могъл да ти даде това което търсиш!
А най-важното за една жена е да бъде сексуално задоволена...
Ако не е задоволена то със сигурност ще постъпи като майка ти!
Всъщност съм сигурен, че майка ти си търси нещо подходящо за запълване на дупката , която е зейнала между нея и баща ти!
Това е нещо нормално и не я съди!

9.   Незнам как се чустваш , но и неискам да знам.До някаде те разбирам .И аз съм момиче на 11г.Бъди силна и бъди до баща си.Само това мога да ти кажа.

10.   Аз пък искам да ти кажа мило дете да не съдиш майка си защото може да не стоят така нещата. Не знаеш отношениата между родителите. Може би вина има и баща ти? Поговори с майка си тя ще ти помогне.

11.   Я стига глупости.... ''Едни твои приятели са я видели''...- къде са я видели? На улицата. Това значи ли нещо? А ако нарочно си измислят глупости, за да те дразнят? Помисли ли над тоя вариант?

А ти какво знаеш за техните родители? Мислиш,че всичко е наред ли? То просто не те засяга.
Гледай как се държи майка ти с теб, грижи ли се за теб, обича ли те. Това е важно. Тя ти е майка, не партньор в живота, затова, колкото и грубо да звучи, не бива да я съдиш от тази гледна точка. Не вявай на измислици!