Споделена история от Семейство

Дядото баща
Здравейте,
знам, че този сайт го посещават предимно тийнове, но все пак имам наблюдения, че има и зрели хора - историята ми е банална, но все пак искам да я споделя, защото откакто се случи нямам мира, а ми е срамно да го кажа на познати.

Също така младите могат да си вземат поука и да не постъпват като мен.
Мъж съм, на 62 години. На младини бях, както казват сега - "хита на сезона", параходчия, капитан, с хубава визия и пълен портфейл. Нямах проблем да имам почти всяка жена и за това не бързах да се обвързвам - с месеци в морето, а след това с пълни джобове - всяка вечер с различна жена.

Така си живеех царски, докато не почна да ми прави впечатление, че наборите ми се изпожениха, след това започнаха да ме канят по абитуриентски балове и годежи, а аз все с поредната еднодневка. Взех да се осъзнавам, излъгах едно девойче, залъгах го с пари и лукс и си го направих мое - родиха се и децата, тя беше хубаво младо майче, а аз дядо... Сега сина ми е на 15, а дъщеря ми на 12...

Наскро имаше родителска среща по повод края на учебната година. Обикновено ходи жена ми, но този път беше в командировка и се наложи да ида аз. Когато дойде ред да говорят за дъщеря ми, класната попита дали има родител. Вдигнах ръка, а тя каза - "Господине, изрично помолих да присъстват майки и бащи - преки настойници, а не баби и дядовци..." Отговорих, че аз съм бащата и стана неловко - госпожата се изчерви, аз се смутих, защото всички ме зяпнаха...

Не виня учителката, знам, че годините ми отговарят да съм дядо на сина си и дъщеря си, но все пак ме заболя, започнах ясно да съзнавам, колко много всъщност съм губил през времето, в което съм си мислел, че вземам всичко от живота.

Не искам коментари, просто съветвам младите хора да помнят, че всяка фаза от живота си има своето предназначение и който си мисли, че може да пренебрегне този факт много греши.

Коментари

1.   Мерси за историята :) аз съм почти на 17 :Р

2.   Аз съм на 21, историята ти е страхотна и начинът по който си я написал, умен човек си!

3.   Поучителна е и то доста историята ти. Всяко нещо с времето си, макар, че и изключенията са факт. Желая ти здраве и дълъг живот, за да отгледаш децата си.

4.   Мисля,че всеки млад мъж трябва да прочете историята ти, защото в тези времена именно това, което ти си правил навремето сега пак е модерно и сигурно винаги е било .. Много поучителна, Браво!!!
Ж18

5.   Ако можеше приятелят ми да прочете тази история.....Добре е,че си го осъзнал, но е късно. Какво те спираше да го проумееш преди години? Интересно ми е, понеже в момента имам чувството, че с приятеля ми ще се случи долу горе същото....времето си минава, не го усещаме даже.

6.   Не мисля, че си губил нещо през времето. В това, че си решил по-късно да създадеш семейство според мен няма нищо лошо. Наживял си се, осигурил си се и тогава си сметнал, че си готов. Защо по-рано да си го направил - повечето създават семейства по на 25, но след 5 години вече имат любовници и им е омръзнало и следва развод. Само в България го има тоя комплекс, не знам как да го нарека за годините за семейство. Не съжалявай за нищо

Asdf18

7.   В наше време пък гонят кариери и химери, но крайният резултат е както при теб, ако изобщо се стигне дотам. Всичко с времето си.

8.   АВТОР: До №5 Историята с моето т. нар. "осъзнаване", също е доста неловка. На един приятел дъщерята се омъжи малка, роди си момиченце. Бях поканен на гости, а буболечката тъкмо започваше да проговаря. Като всеки млад дядо и той - радостен, щастлив, държи я на ръце и я разпитва за хората около масата - "Кой е този?" "Коя е тази?" и детето казва - мама, кака, баба, като се стигна до мен, детето казва - дядо, логично, аз съм на годините на дядото, от къде да знае то, че още нямам деца, а камо ли - внуци. Възрастните казват - не, той е чичо, а детето настоява - дядо...
Тогава все още бяхме само приятели със съпругата ми, но ясно усетих, че е време да предпиема сериозни мерки, ако не искам да изпусна и последният влак. Сега само се моля на Господ, да ми позволи да видя поне децата си порастнали и самостоятелни, а за внуците - мога само да се надявам.

9.   Е, ти сам казваш "примамих едно девойче." Ами да беше примамил някоя, която ти съответства по възраст, а не девойче. Нали и ти самия по това време не си бил "момченце", защо си искал да подмамваш девойчета... Римляните казват "Брак между равни". В това число и по възраст.

10.   Искаме от живота всичко и веднага, но получваме нищо и по малко!
Това е.
Иначе, да си жив и здрав!