Споделена история от Семейство

Бъдещи майки
Здравейте, аз съм жена на 26 години. Намерих мъжа за когото винаги съм мечтала живеем заедно и решихме да имаме бебе. Много го обичам и знам че това е най-хубавото нещо в живота, но както всяка жена имам своите страхове. Кога ли ще забременея, колко ли ще кача, като родя с какви трудности ще се сблъскам... Иска ми се някои жени в моето положение, които работят за бебе да ми пишат и не само, всяка една, която може малко или много да ми даде компетентно мнение(успокоение), че това е нормално и всички жени минават по този път!

Коментари

1.   Спокойни мамули!

2.   Аз съм бременна в момента с първото си дете. На твоите години съм. Притеснявах се да не напълнея, как ще протечв раждането, дали няма да погрознея и прочие. В момента в който разбрах че съм бременна всичко се промени. Това е най естественото нещо на света и ще видиш че тялото ти само ще се подготви и психически и физически. За килограмите зависи с какво се храниш. Аз до момента съм пораснала само на корем. До 4 месец не бях качила нито грам. Нямам стрии, спокойна съм. А бебето рита и се върти, много е смешен. Таткото ще е на седмото небе и ще видиш колко щастлива ще си и ти заради неговата радост. Страхът е преди забременяването, после хормоните си вършат работата. Важно е да не се притесняваш преди и след забременяването. Аз забременях в момент в който нямах проблеми и бях много щастлива. Знам че ако много искаш да забременееш не става. За това не мисли за това, съдбата си знае работата. Успех!

3.   Е, любете се редовно, изразявайте любовта си един към друг, не се фиксирайте върху бебето и "не работете" толкова много за него! :) Всъщност последното е един доста сигурен начин да си вгорчите живота, да се напрегнете излишно и да се вкарате ненужно в някакви филми и комплекси... Просто действайте без много-много да го мислите, радвайте се на общуването си, а ако до една година не се получи - тогава вече има някакви основания за притеснение, евентуално изследвания, и то не особено големи. Виж - до две години вече ако не се получи, определено има проблем някакъв.
А за по-нататък - всяко нещо с времето си! Огледай се около себе си - стотици, хиляди, милиони хора! И всеки от тях е раждан, на всеки майка му се е притеснявала за нещо, пък виж - здрави, прави, живи са, така че основателни ли са били тези притеснения? НЕ!
Ще се справите с всичко, още повече, че си в идеална възраст за раждане. Гледай да имаш (сговорчив) родител около себе си поне след първото раждане. Идеалният вариант е да живее някъде наблизо (5-10 минути път пеш), та хем да е почти винаги на разположение, хем да не ви се бърка много-много в домакинството и във вътрешните работи.
Успех и щастие ви желая!

4.   Забрави за лично време, твои пари и ходене при приятелка когато ти се доходи за някой друг лаф. След раждането времето ти става време за детето, парите ти стават пари за памперси, а ходенето ти ще стане до най-близкия магазин за храна. Също така забрави за излежаването до късно, защото бебето ще ревне в 05:00 независимо на теб колко ти се спи. Забрави среднощния секс до зори защото единственото нещо, което ще искаш е да се наспиш на тишина. Забрави модните дрешки и грим защото денонощно по себе си ще имаш лиги и остатъци от храна. Бъди готова мъжа ти почти да спре да ти обръща внимание, защото ще обгрижва бебето с такова. Бъди готова на месец-месец и половина да даваш по някой друг стотак за дрешки на бебето, защото старите ще са му малки. Бъди готова с тел. номера на поне 2 лекари защото при най-малкия сопол и кихане трябват консултации с лекар. С една дума забрави за себе си, защото очите ти трябва да са в бебето, на никой няма да му пука как си ти, колко си спала и дали си доволна... всеки ще пита как е Бебето, дали То е добре, дали То е доволно. Не ме разбирай погрешно не искам да те разубеждавам, но ти казвам как стоят реално нещата.. ти решаваш! Успех, въпреки всичко бебето си е радост и въпреки всичко което написах си струва да родиш.

Ж28г. (Майка на 1 дъщеря)

5.   Аз като родител мога да кажа, че 4 е абсолютно права. Но има нещо, което е пропуснала. Всичко това, което ще го правиш, макар да е адски трудно, няма да ти тежи. И знаеш ли защо? Защото няма да го правиш като досадно задължение, а ще го правиш от любов към собствената си плът и кръв. Това е колкото трудно, отговорно и ангажиращо, толкова и приятно, емоционално и стойностно. Със сигурност не е същото като да го правиш за някого друг, била и майка ти, ако щеш. Но какво да ти обяснявам, сама ще се убедиш какъв дар е това нещо, макар - пак казвам - да не е лесно.