Споделена история от Семейство

Не мога да позная майка си!!
Здравейте!
Аз съм момиче на 14. Още от малка имам проблеми със семейството си, тоест проблемите са между майка ми и баща ми! Баща ми е изневерявал 2 или 3 пъти на майка ми и всеки път майка все някак се научаваше ии ПРОБЛЕМИ....КАРАНИЦИ.....ПРОБЛЕМИ..!!Вече баща ми работи в Германия и всичко си е наред с него,но от 2 години насам се съмнявам в майка ми,че е с друг и ми става много кофти..все пак друго е майка ти да го направи отколкото баща ти!Преди 2 години бях видяла един любовен СМС на телефона и от български номер,но няма как да е от баща ми.Все я сварвах да говори по телефона но тя все измисляше нещо и и се разминаваше.. още още я чувам понякога като говори..Но тя почна да се отчуждава вече от мене и навярно казано аз вече я мразя!Няма 2 минути без да се караме...Тя се киконти..дрежки мрежки всичко,но като дойде моя ред винаги нямало пари..КАто се караме ме нарича мърша,проститутка и най-вече боклук!НЕ ми става гадноо,защото знам какво представлява ТЯ!!!НЕМОГА да и кажа,че знам за приятеля и.Мислех да го кажа на баща ми,но защо да си развалям семейството?!От една страна ще е добре да сам само с баща си...с него се разбирам много добре и каквито и грешки да е правил..все пак е мъж..но от друга страна се чудя да не стане по гадно...Просто незнам какво да направя...

Искам да ми помогнете ВИЕ,защото немога да го споделя с никой друг :С

Коментари

1.   Не, няма разлика дали е мъж или жена. Изневярата боли по един и същи начин. Дано не ти се наложи да го разбереш някой ден.
Майка ти наистина е прекалила. Трябва да говориш с нея и да й кажеш как се чувстваш. Не за любовника й, това е нейна работа, а за обидите, караниците, пренебрегването ти. В момента нито е добър родител, нито добър пример. Защо не й кажеш точно това? Попитай я какъв пример ти дава за отношения мужду майка и дете. И би ли те посъветвала така да се държиш с децата си някой ден. Трябва да я накараш да се замисли и да се осъзнае. Но говори само за вас двете. Не намесвай баща си и любовника й. Ако ги намесиш, със сигурност няма да постигнеш нищо положително с разговора.

2.   Съгласна съм с номер 1, ако стоиш и гледаш как пропада, ще стане по - лошо .. И аз съм имала такива проблеми с майка ми, не чак толкова големи, но пак ми беше кофти гадно как се унижава и не се променя колкото и да се опитвам .. Сега добре, че дойде баба ми да я вкара с пътя ! Хайде, пожелавам ти всичко да се нареди, мила :) By Wikki

3.   За това си има агенции за защита на децата. Ти си непълнолетна и могат да ти помогнат. Пробвай на безплатен телефон 116 111.
А сега дано не ме цензурират редакторите...

М.

4.   А смяташ ли, че това е твоя работа? Не може със сигурност да твърдиш че баща ти само работи в Германия. А ако майка ти е наранена и смята, че по този начин ще си отмъсти за предишните връзки на баща ти? Ако не намирате общ език, няма начин да говорите нормално.
Ако им е писано, ще бъдат заедно, като всеки си вземе поука.

5.   Все пак една майка трябва да мисли за детето си... не съм на същото мнение с номер 4 ;)

6.   Аз какво да говоря баща ми ми счупи носа заради оценки. Преживяла си много , наборке, силни жени ще станем. Когато тялото страда духът израства ..

7.   Не мисля,че трябва да се месиш,защото това си е тяхна работа.По-добре се радвай,че всеки е щастлив по негов си начин и ги остави на мира.А и като гледам как разсъждаваш-божеее ами ти сега си в пубертета и без това всеки ти е крив,По0добре си гледай твоя живот и не им се меси.Те са големи хора и ще се оправят!!!