Споделена история от Семейство

Наистина оригинално име на дете
Здравейте,
Сестра ми скоро научи, че е бременна. Всички сме много щастливи, но те с приятеля й не могат да измизлят име на детето и затова помолиха мен. Всъщност те са много заети и няма кога да мислят детски имена. И казаха: каквото измислиш ти, това ще е. Само че това е отговорна задача и бих искала да ми помогнете и вие. Давайте идеи за оригинално звучащи имена (както за момче, така и за момиче). Важно е да не е често срещано и да прави впечатление.
Ето и някои от имената, които ми хрумнаха:
- за момиче: Стелла, Бона, Кристалия, Мелъни, Рубия
- за момче - тук идеите ми са значително по-малко. Най-оригиналните, които измислих са Варон и Игнатий.

И така... Очаквам коментарите ви за тези имена и нови предложения. Наистина ще ми помогнете много, защото не е лесно да си натоварена с цялата отговорност за избора на детско име.

Разбирам, че това е една от многото истории за име на бебе, но моля модераторите на сайта да я одобрят за публикуване, защото за мен е важно да прочета коментарите на читателите. Благодаря!

Коментари

101-138 от 138

108.   Здравей, момиче на 14 години съм. Името ми е Стела и ужасно много си го харесвам. Според мен за момиче е хубаво : Симона, Йоанна, Стела, Доника, Моника.
За момче: Мануел(брат ми се казва така), Виктор, Кристиян, Александър, Самуил
Дано да съм ти помогнала и успех в търсенето на име! :*

109.   Авторке всички имена са смешни.

110.   момиче: Никита
момче: Матю

111.   за момиче : Амелия , Аурора , Анелия, АнтонелаА урелия,Д жесика Мириам, Алина, Джулия, Ариана ,Мелиса,Рамона,Изабела за момче : Дейвид , Антонио , Мирослав , Алберто , Оливер ,Лука ,Бруно , Даниел , Винченцо ,Илиян , Виктор ,Марио Галин . Надявам се да съм ти била полезна .

113.   Авторке, не обричай детето на подигравки още преди да се е родило! Ако сте големи и зрели хора, седнете и премислете добре този абсурд...
Моите предложения за момиче са: Мила, Никол, Алис.. За момче съм пас. Да е живо и здраво детенцето!

114.   Ния и Дамян. Много обичам тези имена...Дай Боже и аз да имам дечица и да ги кръстя така.

115.   Повечето имена в коментарите са смешни за страната ни ...

За момче: Алекс, Андрей, Адриан, Деян, Владослав, Любослав

За момиче: Адриана, Марина, Никол, Кристина

116.   Имената,които си предложила са меко казано ужасно..съжелявам, но да си кръстиш детето Бона..Цял живот ще си мрази името ..Ето няколко предложения, макар и да не са толкова рядко срещани..
Момичета - Камелия, Валенсия, Екатерина.
Момчета-Мартин, Йордан, Андрей ..

117.   Нелепи имена си измислила!
- Елена, Десислава, Александра, Евдокия, Даниела,
- Тервел, Самуил, Кубрат, Виктор, Панайот, Борис

118.   И кое име избрахте в крайна сметка?

119.   Фернандо, Пако, що да не и Франческо.
Прекрасни имена!

120.   Ирина

121.   Сергей или накратко Серж, знам че е популярно мъжко име в Русия, но много ме радва или Любомир. А женско Борислава или Тария

123.   Вземи избери име, което ще възприема навсякъде. С твоите идеи ще си мрази името до живот. Момче -Александър, Теодор, Мартин, Марио, Кристиян, Адриан, Даниел, Габриел, Никола, Денис, Дамян, Андрей. Момиче- Анастасия, Александра, Даниела, Мартина Кристина, Дария, Дарина, Емануела, Никол, Николета, Марина, Мариана, Елена, Елица, Елеонора.

124.   Пак е 123 От твоите имена единствено Елвира ми харесва. Всички други са нелепи. Ще вземеш, както казах горе аз и други хора да обречеш детенцето на подигравки за цял живот. Ето ти още предложения. Момиче - Антония (Моя приятелка се казва така хубаво, нежно звучно име ), Яна, Моника, Симона, Ангелина или Анжела ако не ти харесва, Ралица, Лилия, Надежда, Вяра, Виктория, Валентина, Валерия, Виолета, Виолина, Ванина, Татяна, Богомила, Лъчезара, Калина, Марина, Мариана, Диана, Димана, Мая, Рая, Радостина, Радослава, Ивана, Леа, Михаела, Деница, Десислава, Соня, София. За момче За варианта Храстамир наистина звучи нелепо, смешно и глупаво, мога да ти предложа да е Христо или Християн (второто май е по - рядко срещано у нас ) за Иганатий г-д бива ще го асоциират с духовното име на Васил Левски, но по- добре махни и и й просто Игнат един познат носи това име, Константин, Калоян, Емануил, Самуил, Борис, Борил, Асен, Йоан, Адриан, Марин, Мариан, Стоян, Евгени, Филип, Явор, Ясен, Павел, Крум, Леонид (едно детенце в соц. филм се казваше така ), Иван Александър, Иван Владислав, Антон.

125.   Ако е момче - Агатопот;
ако е момиче - Хортензия

126.   Аз харесвам-Лейла, Анастасия, Бианка, Елизабет, Вера, Мариана, Марго, Ясмин, Роза
а, за момче-Ангел, Янко, Теодосий, Данте, Чарли, Валери
имай предвид, че все пак не е убаво да измислиш някакво откачено име за детето, ако искаш нещо екзотично си вземи домашен любимец моята котка се казва Розенкранц.... сещаш се нее добре детето ти да се казва така. Може и да го кръстиш-Ало, ако има баба на име Вера?

127.   Алба ми харесва, а Кузмитрийй е страшно... искам да видя човек казва се така. Кузмитрий е супер!

128.   Палома ,Грациела,Наталия,Адалия.

129.   За момиче : Ния, Изабел, Далия, Вероника(Рони на галено), Джесика, Жанет, Леорета(Ети на галено), Джулия, Каролин(Кери на галено), Евелин, Лиа, Лия, Ребека, Белла, Алис, Бриана, Анджела, Сиана, Леа, Сара, Беатрис, Елинор, Рая, Яна
За момче: Раян (много любимо), Зейн, Лукас, Ноа, Итън, Марк, Калоян, Павел, Кристофър, Едуард, Денис, Дейвид, Иън, Анди, Андрюс, Брен, Никълас, Джъстин.
Надявам се да съм помогнала.
-Виктория

130.   Аз се казвам Грациела, доста нестандартно и рядко срещано. Но преди да изберете име трябва наистина да помислите как би звучало, за да не подлагате детето на тормоз спрямо името си един ден. Несъмнено ще се появят хора, които да не го харесат, знам го от личен опит. Его моите предложения:
Момиче- Грациела, Наталия, Виктория, Алексис
Момчета- Марио, Мартин, Константин

132.   предполагам, че детето отдавна е родено и кръстено, но аз да си кажа:
едни приятели си кърсиха момченцето Нико-Ноа, бащата е германец и със сигурност звучи по-добре с немската фамилия, но е нестандартно и звучи яко

133.   За момче: Красен, Светослав, Марк (това име отива много на руси деца), Юлиян, Ивелин, Илия, Велизар, Лазар
За момиче:Велизара, Велина, Илияна, Милена, Йолина, Анжелина, Венета, Елиц

134.   Дъщеря ми е Мелани :) Пристрастна съм, но е най-хубавото име :D

135.   Авторке, кажи как кръстихте детето, в крайна сметка?

136.   Ако е момиче може да я кръстите Веления. Името е красиво и много оригинално. Иначе Кристалия и Бона също ми допадат защото звучат южно, екзотично.

137.   Много са противоречиви наистина мненията на коментиращите. Причислявайки се към хората, които биха избрали нестандартно и оригинално име за детето си, предлагам следните имена:

Дженифър, Миранда, Кръстения, Павлияна, Петростелия, Дионисия, Лаура, Клаудия, Мохамедиана, Оливиела, Фроса

Матей, Каролин, Ярослав, Йозеф, Джошуа, Магдален, Веселиан, Цветин

138.   Бранимир

140.   Рубия на испански означава руса. Вместо Стела по-добре Естела.

141.   Време е да се възродят стари изчезващи имена. И тези имена ще са оригинални, защото вече никой не кръщава така децата си и само бабички ги носят, а са много хубави имена.
Ето ги:
Цонка, Дафинка, Копринка, Божурка, Гичка, Тоца, Цеца, Марушка, Цола, Дичка, Тотка.

142.   Какво им е на Анна, Мария, Ивана, Ели, Емили, Румяна, Александра, Дени, Деси и др. А за момче- Асен, Дани, Деси, Иван, Румен, Краси, Георги, Мартин и т. н.
А ако искате нещо по- нетрадиционно може Мирта, Розалия, Стилена, Анджелика, Мира, Креми.

146.   Дъщеря ми се казва Девислава - старо българско име, пожелателно за голяма физическа и духовна красота. Прочетох го в една книга доста години преди да имам дете и въобще сериозна връзка, но винаги съм знаел, че ако имам момиче, ще се казва така. Пуснах търсене в Google и не излезе нито един резултат, което означава че най вероятно към момента няма други момичета с това име. Сега чакаме второ момиче и мислим второ име - колебаем се много, жена ми въобще не ми предлага никакви, а каквито ѝ предложа аз, все не ги харесва, та второто може да е едно от тези - Анна Никол, Анна Любов, Мишел, Александра...

147.   Милде, Емека, Белана

148.   Горкото дете, как ли са го кръстили в крайна сметка? Много се смях на измислиците. Нямаше ли някой да знае испански да преведе на авторката Варон? Пак добре, че не и хрумнало Каброн/козел.

149.   Аз все още не съм майка, но скоро се надявам да стана :) Ако имам момиченце обмислям някой от следните имена - Катлея, Агуая, Ясмина, Исидора, Зорница, Мелани-Кристал, ако е момченце Йоан. Дано съм била полезна.

155.   Много се смях на имената.
Що за родители са тома да нямат време да измислят име на детето си.

156.   Майко мила, толкова тъпи измислени имена не съм чела! Горките деца! Би трябвало човек да си избира друго име, ако пожелае след 16 години.

157.   Да номер 156 корема ме заболя от смях.

101-138 от 138