Споделена история от Семейство

Наистина оригинално име на дете
Здравейте,
Сестра ми скоро научи, че е бременна. Всички сме много щастливи, но те с приятеля й не могат да измизлят име на детето и затова помолиха мен. Всъщност те са много заети и няма кога да мислят детски имена. И казаха: каквото измислиш ти, това ще е. Само че това е отговорна задача и бих искала да ми помогнете и вие. Давайте идеи за оригинално звучащи имена (както за момче, така и за момиче). Важно е да не е често срещано и да прави впечатление.
Ето и някои от имената, които ми хрумнаха:
- за момиче: Стелла, Бона, Кристалия, Мелъни, Рубия
- за момче - тук идеите ми са значително по-малко. Най-оригиналните, които измислих са Варон и Игнатий.

И така... Очаквам коментарите ви за тези имена и нови предложения. Наистина ще ми помогнете много, защото не е лесно да си натоварена с цялата отговорност за избора на детско име.

Разбирам, че това е една от многото истории за име на бебе, но моля модераторите на сайта да я одобрят за публикуване, защото за мен е важно да прочета коментарите на читателите. Благодаря!

Коментари

1-50 от 138

1.   Всички имена са нелепи, горкото дете.

2.   За момиче - Джоана-Виктория. Ще е втората такава в България сигурна съм. Първата е най-добрата ми приятелка. Хем името е оригинално, хем ще бъде кръстена на необикновено благороден човек.

3.   За момиче аз винаги съм харесва Мелани и Емили или Анджела, мисля че звучи сладко :) Аз се казвам Мелиса и много си харесвам името. ;д
Прави сте да искате НАИСТИНА оригинално име, защото вече всеки 2-ри се казва Виктория, Мария, Димитър Георги, Иван, Михаил, Александър и пр., и малко досадно, да имената са хубави, но трябва малко разнообразие. В нашия клас имаме три Виктории и е наистина..

4.   Не ми харесват въобще тези имена, нито пък са оригинални. Остави сестра си да избере, а не ти. Нямаш хубави идеи. Пише се ''Стела''', звучи като име на лелка. Бона звучи, като селска готвачка. Кристалия е смешно, а пък се пише''МелАни''', което е едниственото хубаво от тези. Рубия е повече от ужасно. Двете мъжки имена са гадни. Името на човек определя съдбата му, така че хич не предлагай тези имена на сестра си. Хубави за момче са Крис, Алекс, Джеръми, Ивайло. За момиче може Мелани, Екатерина, Ивета, Джесика, Андреа. По-добре й предложи тези.

5.   за момче Варон наистина звучи много добре, а да ти кажа моите любими са Августин и Стилиян
за момиче бих ти препоръчала Павломена

7.   За момиче - Естела, Нетания, Матея, Астра, Мадлен
За момче -Самуил, Кубрат, Тервел, Матей, Теодосий
И най-важното - да е живо и здраво детето и дано се роди под щастлива звезда!

8.   Елиза, Елица, Алиса, Катерина, Катрин, Бела, Леда, Анна, Ирина, Мая или Майа и засега това се сещам.
А за момчета нямам никаква идея. :D

9.   Мелъни много ми харесва!

10.   Варон,игнатий?Нима искаш да му се подограват др деца за тези средновековни имена.Помисли

11.   Рубия нa испaнски знaчи - блондинкa. Не е име, зaчеркни го.
Зa момиче моите предложения - Сияйнa, Нaдин- Нaдине, Бея ( крaсивa)
Зa момче - Клaудио

12.   Бона? Сериозно ли? Що за име е това? Иначе другите имена са хубави. Също за момиче мога да предложа (по-нестандартни) Алексия, Патрисия, Жаклин, Дария, Катрин, Мадлен, Сиана, Джулия.

13.   Извинявай, но нито едно от тези изброени имена не ми харесва, а и според мен, те са родителите и те трябва да решат как да се казва бебето. Така, че остави избора на тях!
Г-ца Ивв

14.   Мисля, че е все още прекалено рано да се мислят имена. Нека бременността да върви безпроблемно, да се разбере какъв пол е детето, да се роди живо и здраво, ще измислите и име. А и малко странно ми е ти да измисляш име на това дете, тъй като родителите му били твърде заети за това. Ами то ще иска занапред доооооста повече внимание и отдаване, те ли ще го отглеждат или ти? Детето, и всичко свързано с него е изцяло грижа на родителите.
Аз съм също бременна, в 6 месец съм, но имена не сме мислили все още. Набелязали сме си само кои ни харесват и до там :)

15.   За момче пробвайте с Кузмитрий. Много е оригинално.

16.   Дa добaвя, освен че Рубия нa испaнски е блондинкa, Вaрон се произнaся Бaрон и ознaчaвa мъж ( мъжки пол). Проверявaй знaчениятa нa " именaтa ", преди дa им ги предложиш, че някой ден товa дете, кaто тръгне по светa, ще изоaдa в неудобни ситуaции.
Кaк се кaзвaш? - хм... Блондинкa;)))
Или - мъж ми е името... кофти нaли?

17.   Кръстете го Варон и ще му викат Варан в училище, а като рабере че леля му го е измислила, отношенията ви ще станат специални за цял живот.

18.   От всички имена само Стела и Кристалия ми харесват, като се има в предвид че познавам сигурно по 5 момичета с такива имена. Измисли оригинално, но не такова че да могат да му се присмиват на детето! Успех!

19.   Едно наистина оригинално име може да звучи и наистина нелепо. Замислете се малко като ги кръщавате тези деца, каква е тази мания напоследък по странни имена не знам? Това не е домашен любимец, с който да се хвалите във Фейса колко оригинално сте го кръстили, името може да остави голям белег върху съществуването и живота на човек!

20.   Давид и Рафаел.

22.   Абе това шега ли е? Що за болен мозък ще си кръсти детето Кристалия или Варон? И сигурно родителите нямат време да МИСЛЯТ име за собственото си дете и казват на друг човек да реши - сто процента! Пародия!

23.   Майко мила! Никое от имената ти не одобрявам, ужасни са. Разбирам, че искаш да правят впечатление, но не е зле това впечатление да е добро... Какво им е на имена като Ема, Кристина, Михаела, Ива, Стефани и т. н. или за момчнце: Кристиян, Никола, Йоан, Калоян? Все пак детето ще носи това име и не трябва да го подиграват заради него. Ако човек не прави впечатление с нищо друго, то и с името си няма да го постигне. Мисли трезво, а за сестра ти думи нямам - нямала време имена да мисли... а да си гледа детето ще намери ли?

24.   Сестра ти те е помолила да избереш име на НЕЙНОТО бебе, защото е много заета и няма време сама да го направи? ! Това е меко казано странно звучащо.. и, хайде, да не се отклоняваме от темата- има много оригинални имена, но първо, може би трябва да разбереш какъв е пола на бебето и тогава да умуваш за име... Не забравяй, че детето ще го носи цял живот и името не трябва да е повод да му се смеят и подиграват... Например Варон не е особено подходящо... От женските ти имена само Стелла звучи някак си по- хубаво... :)

25.   Ая! Една позната си кръсти така момиченцето. Интересно име, събиращо в себе си цялата азбука, а в същото време кратко. Успех с избирането на име. :)

26.   Горкото дете, защо трябва да прави впечатление? Само ще му се подиграват...

27.   Хубаво е името да е рядко срещано, но още по-хубаво е да е българско. Все пак детето ще е българче.
Стела е хубаво име. Бона е българско име, но е остаряло, селско и звучи грубо. Кристалия? Кристалина, Крисия, Кристина са много по-добър избор.
За момче Игнат е хубаво и рядко име, ама Игнатий? Звучи като църковно име на свещеник?
Хубави и редки женски имена са също Елица, Соня, Милена, Калина, Калия.
За момче – Милен, Манол, Калин, Здравко.

28.   Извинявай, но иментата ти са малко грозни!
Момиче: Виктория, Вероника, Симона, Мелиса, Шади, Елине, Марие, Кристин, Селин, Натали, Анели.
Момче: Симен, Виктор, Алберт, Хемен, Денис, Бенямин, Кристофъв, Крис, Бенядикт, Садър.

29.   Варон и Бона са отвратителни. Недей да ги предлагаш, горкото дете ще си мрази името цял живот (освен ако не го смени след пълнолетие).

Рубия на испански означава руса.

Живеем в модерно време, което значи, че ако детето евентуално пътува и т. н. и се казва Игнатий ще е ужасно трудно да му се запомни името, пък да се напише - абсурд.

Бела, Елвира, пък като искате такива изчанчени Валенсия :)

30.   За момиче: Софи-Никол
За момче: Александър

31.   всичките имена за които си се сетила са изключително тъпи изобщо как може да го поверят това нещо на тебе...

32.   На мен най ми харесват за момиче: Никол, Александра
за момче: Александър, Кристиян, Християн

33.   за момиче : Ралица, Радост, Белослава, Анастасия, Грациела
за момче : Даниел, Марчело, Велизар, Велислав

34.   За момиче ти предлагам Еолина. :) За момче може Еол.

36.   За момче съм си мислила Марвин или Харисън, а за момиче, много ми харесва името Наоми. :)

37.   Аз съм Виолина и много си харесвам името и много рядко срещам други с това име.

38.   Ами ще кажа че това не са български имена. Предлагам : за момиче - Анна, Камелия, Велизара... за момче - Тодор, Ривалдо, Богомил... каквото решиш. Трябва ти да измислиш, а нe ние

39.   Нямат време да мислят имена? А сестра ти ще има ли време да си гледа и обгрижва детето? Останах крайно потресена! А ти защо искаш детето да се срамува от името си, като го наречето с име неподходящо за него? Лично аз бих си кръстила детето Златина, Звезделина, Любов, Рая, Божидара... нещо интересно, бил се спряла на Златина, защото има нещо в това име, което ме грабва, а и толкова обичам деца, че моето сиг. ще го ''задуша'' от любов. Как може да няма време за името да собственото си дете? После ще има ли време да го нахрани?

40.   Ламбрина

41.   Аз бих предложила тези имена - Шарлот, Кристалина, Елия, Изабела, Анабела, Вивиан, Виктор, Игит, Дейвид, Стивън :)

42.   ХАХАХА! Силно се надявам, че тази тема е измислица.... Добре че нашите на времето не са ме кръстили с име на камък или човек от втората световна... Ако е момиче го кръстете Маргарита - едно хубаво име известно в цял свят... ;-)

43.   За момче - Ксазакс.

За момиче - Рея.

44.   Супер е, че сте решили да му дадете необичайно и интересно име. Подкрепям напълно, защото и аз когато стана майка ще кръстя детето си с интересно и отличаващо се име.

От момичешките имена предлагам Ирма, Изабелиана, Калония, Селестина. Ако е момче много ми хареса Варон, но мисля че хубави имена са също Естелиан, Бисерин и Ведиан.

45.   От имената който изброи ми харесаха само Мелани и Стела!
Мога да ти подхвърля няколко идеи!
Женски : Изабела, Жанет, Нина, Шанел, Касандра, Есмералда, Диляна, Антония, Мареа, Юлия, Филаделфия, Санела, Лилиан, Красимира! ..
Мъжки : Рикардо, Лоренцо, Жерардо, Роналдо, Алберто, Мирослав, Светослав, Евгени, Тони, Дейвид..
Това са идеите който ми хрумнаха!
Радвам се ако съм помогнала!

46.   Боже, как си личи, че тук са писали само някакви 12-13 годишни, които са предложили имената на любимите си певци или герои от латиносериалите! Ужас и потрес - как може да предложиш имена като, цитирам: Джеръми, Марвин, Марчело, , Шади, Елине, Марие, Анели, Алберт, Хемен, Бенямин, Кристофъв, Крис, Бенядикт, Садър и тем подобни? Абсурд пълен. То бива да звучи по-интернационално, но все пак сме в България и това звучи нелепо! Авторке, имаме ужасно много красиви български имена и такива, които са по цял свят като предложените Маргарита, Кристина, Виктория и т. н., защо непременно държиш да е някакво супер изчанчено, това да не ти е име на куче?

47.   Момче - Едуард, Дуейн
Момиче - Ивон, Ивет..

48.   Явно, под оригинално име, тук се схваща някое задължително чуждо такова- страхотният резултат от времената, наречени демокрация, в които живеем. Е, Дейвид Иванов как ви звучи? Абсолютно нелепо! Ами мислете малко! Имена няма да предлагам, защото имената, които харесвам са български и е безсмислено в случая.

49.   ОТ АВТОРКАТА:
Прочетох всички коментари и някои от тях наистина съдържат прекрасни идеи за имена! На тях благодаря сърдечно. Що се отнася до някои други, по-груби, коментари, отдавам ги на трудността, която среща българинът да приеме новото и нестандартното. Вярвам, че родителят трябва не просто да избере от съществуващите имена, но и да прояви творество.
А за чудещите се защо е поверена на мен тази задача: защото сестра ми има пълно доверие в мен. От сега знаем, че за това дете ще бъда специален човек от семейството, не само защото съм ангажирана с избора на името му, а и тъй като вбъдеще ще прекарвам много време с него, може би повече от родителите му. Ти е двамата са посветени на работата си, не могат да спрат нито за миг и аз ги разбирам. Кариерата все пак е най-важното нещо в живота на някои хора. Но да не се отклонявам… Продължавам да мисля имена, като очаквам и още коментари. Месеците ще се изнижат бързо, така че ме чака усилена творческа работа!

50.   Касандра, Есмералда, Рикардо, Лоренцо? !? !? ! Абе хора, не живеем в латиноамерикански сериал отпреди 15 години. Ужас.. В някои от коментарите предложените имена са по-нелепи и от тези на самата авторка (изключвам саркастичните такива).

Какво им е на красивите български имена?
"Оригиналните" имена в повечето случаи звучат изключително нелепо, грозно и изгъзено.
Не името прави човека, а човека името, но все пак "Варон" и "Игнатий" доста биха затруднили тази задача.

51.   Народее,
полудяхме ли или да, че вече българските имена отстъпиха на чуждите. Имате ли ни най малка представа колко много осакатявате децата си с тези странни имена, които нямат никаква симбиоза с фамилните имена. Например Роберто Стефанов или Амбър Попова??? Не разбирам как е възможно при положение, чеу има толкова хубави родни имена, да измисляме разни изгъзици в стремежа си да сме модерни... Колко често чуваме в днешно време към децата да се обръщат с имена, като Никола, Явор, Гергана, Ирина, Албена или Антон?

52.   Ще напиша имената които на мен ми харесват най много.
момиче: Стела, Мелани, Джесика, Юлия, Катя, Екатерина, Дея, Ралица, Мелиса, Силвия и др.
момче: Крис, Викрор.... ами др не се сещам..
междудругото ако е момиче по добре не я кръщавайте Златина или Злати щото аз имам една приятелка която се казва така и всички й се смеят като й казват - баба Златка, Златкеее или най вече - Черната Златка.. и не е приятно поне за нея ;)
Късмет!

53.   Алекса (звучи стилно но просто така а не на галено на Александра ако искаш да е оригинално) :))

1-50 от 138