Споделена история от Семейство

Майка ми не ме разбира
Аз съм момиче на 19 години, тази година правя 20. Майка ми ще плави 44. Единствено дете съм, живея с майка ми и баба ми. Имам гадже от година и 4 месеца, което майка ми не одобрява (дори не го познава) и само се караме, дори ми посегна. Вече ми омръзна от нейното държание и смятам да се изнеса, но ме е страх.... Какво е уместно да направя?

Коментари

1.   Запознай ги.

2.   Здравей, аз съм на 16г. Ако ще се почувстваш по добре и мислиш че ще те разбере можеш да говориш с баба си. Може да ти даде съвет или да питаш гаджето ти. Все пак си на 1920 години. Но първо запознай гаджето с майка ти може да се променят нещата. Но и да се изнесеш майка ти никога няма да ти обърне гръб, никой не те обича повече от нея. :-) :-) ;-)

3.   Здравей! моят съвет е да се опиташ да поговориш с нея. Кажи и, че вече не си малка и е нормално да си имаш приятел. Запознай ги. Тя се притеснява да не те загуби според мен и, за това се държи така и се страхува да не бъдеш наранена или нещо подобно... все още те мисли за малкото и момиченце и много те обича разбира се. Успех!
Александра

4.   Номер 2 малко ме обърка с това 1920 години, но хубав съвет за авторката.

5.   Майка ти реагира малко странно за мен. Би следвало вече да е разбрала, че не си малка и е нормално да си имаш приятел. Пък и чак да прави такъв проблем при положение, че дори не го познава...
Най-добре ги запознай, пък дано майка ти си промени мнението и разбере, че приятелят ти е готин, ти си достатъчно голяма да имаш връзка.

6.   Говорила съм с баба ми, тя не иска да взима страна. Майка ми не желае да се запознава с него, не иска да ме слуша, не иска нищо... Много ми е объркано.

7.   Егоистично се опитвa дa те зaпaзи сaмо зa себе си мaй, щом откaзвa и зaпознaнство. A зaщо те е стрaх дa се изнесеш? Тa ти вече си почти нa двaйсет год. Не си предстaвяш живот - три жени, от три рaзлични поколения, сaмички и достaтъчни си.... товa, подозирaм че, искa мaйкa ти. Кaкто тя с мaйкa си, тaкa и ти с нея.

8.   Страх ме е, защото не я знам как ще реагира, какво ще направи... Да, наистина е егоистично от нейна страна!!! Щеше ми се да не се стига чак до тук... Нужно ми е разбирателство и любов!

9.   Аз съм номер 2. Тя няма право да го мрази като не го е виждала, но може да не иска да си тръгнеш от вкъщи. Все пак не ле лесно да не виждаш майка си всяка сутрин ако се изнесеш. Аз мисля че, просто не иска да синтръгнеш

И номер 4. Имах предвид че, тя е на 19-20г.

10.   Може да има някаква причина майка ти да не одобрява гаджето ти. Питай я защо. Не мисля, че ще е много умно да се изнесеш, защото отношенията ви ще станат по - лоши дори от сега. Все някога в някой момент майка ти ще ти потрябва за някой съвет. Да не говорим, че и тя ще се нуждае от теб. От всички хора майката обича най - силно. Не я губи ;)

11.   Изнеси се. Казвам ти го като майка, която също не одобрява зет си. Непоносимо ми е присъствието му по ред причини, които няма смисъл да описвам в твоята тема. Тази вечер се изнесоха. Обичам много дъщеря ми и няма да скрия, че ми е ужасно кофти, но все пак ми е по-поносимо от досегашното положение.