Споделена история от Семейство

Проблеми вкъщи
Здравейте! Аз съм момче на 15 години. Не знам как да напиша тази история добре, но се надявам да ме разберете. Майка ми ме тормози. Всеки всеки ден ми вика и много пъти ме е пребивала. Преместихме се да живеем в Гърция и просто полудявам. Дойдохме тук, за да може да е с гаджето си, без да ? пука, че аз имам приятели в БЪЛГАРИЯ. Тук е ужасно трудно, дойдох лятото без да знам и дума на гръцки. Тя не си направи труда поне да ми намери учител за да уча по-бързо. Цяло лято децата на вън ми се подиграваха на начина на говорене, а майка ми крещеше по мен, че съм тъпанар, дебил, идиот и т. н. повтаряше, че навсякъде я излагам, и че аз съм виновен задето ми се подиграват. След тва тръгнах на училище и съм с две години назад, но пак е трудно, защото просто не разбирам какво ми говорят. И в училище съм обект на подигравки, че съм бил по-голям. А тя продължаваше да ми крещи вкъщи. Някак си до коледната ваканция понаучих езика, но пак е трудно. За коледа ме попита какво искам и аз казах, че искам компютър и тя вдигна скандал. Казах ? че предишната година не ми е купила нищо нито за коледа, нито за рождения ми ден. Компютър нямам, а исках, защото тук ежеседмично ни карат да правим домашни под формата на презентации с Power Point и исках компютър, за да мога да си пиша домашните. Освен бой и натякване, че съм боклук, не получих нищо, а на гаджето си взе нов телефон Самсунг. Хора, надявам се, че ще ме разберете, защото няма към кого другиго да се обърна. Нараняваме това, че се държи така с мен. Просто искам да ме обича, но тя има обич само за гаджетата си. За мен има само вулгарни изрази и бой. И колкото да я обичам вече започвам да я намразвам и искам да избягам от вкъщи. Не издържам на всичко това-без приятели в чужда държава, неговорещ езика. Сериозно обмислям да избягам, но нямам роднини тук и не знам къде ще отида ако избягам. Моля за съвет от човек, извървял подобен път. Мерси предварително.

Коментари

1.   Като те бие и ти посяга ти стоиш ли? Като те обижда мълчиш ли? Явно майка ти като вижда, че не правиш нищо си позволява тези неща. Опитай да поговориш с нея.

2.   Потърпи я още 3 години и й бий шута, щом е неразумна. Да си живее с временният т... ч, пък когато и той я изрита, тогава ще й дойде ума, ама късно. Повечето жени са такива, какво да се прави, криворазбрана еманципация. Виж как ще гракнат подобните на майка ти. Чети и се учи, и внимавай в живота, бягай от такива!

3.   Когато ме бие, не предприемам нищо освен да се прикрия с ръце, не искам да я удрям. Оставям я да ме удря, докато не сметне за достатчно и спре. Автор

4.   Виж правилно, че не й посягаш, но поне се опитай да поговориш с нея на тази тема и я попитай защо се държи така с теб! Изобщо не е права, защото за да се научи един език е нужно време и това НЕ значи, че си тъпак или както там се изказва! Номер 2 е абсолютно прав! Изчакай още 3 години и я изоставяй! Не вярвам с нейното гадже да се задържат толкова, ще дойде време да я напусне и тя разбира се ще те потърси! Не прави грешката да бягаш от вкъщи в Гърция! Помисли за последствията! Нямаш ли баба, дядо в България и да живееш при тях?
Ж, 18

5.   В България абсолютно никакви роднини ли нямаш? Баба, дядо. леля. чичо поне? За баща не споменаваш, явно него го няма.

6.   Благодаря много за коментарите ви!
Баща ми ни напусна преди 6 години и дори не знам къде е, а баба ми е като по-ужасна версия на майка ми. Преди съм живял с леля си за кратко, но тя няма финансова възможност да отгледа още едно дете.
Автор.

7.   Как те е оставила да учиш гръцки без учител? !? Аз също съм на 15, момиче. Уча гръцки от известно време и мога да кажа, че е много труден език. Според мен трябва да говориш с някой учител. Предполагам, че ще ти помогне по някакъв начин. Друго не знам какво да те посъветвам... Айде късмет и да пишеш как вървят нещата.

8.   Хвaни я следвaщият път здрaво зa ръцете, колкото дa демонстрирaш силa вече ( дaно рaзбере нaмекa). И и кaжи в прaв текст че, aко още веднъж си позволи дa ти посегне, ще потърсиш социaлни служби, ще поискaш дa ти нaмерят приемен дом и ще я съдиш зa психическо и физическо мaлтретирaне!!!
След кaто тя не може дa се контролирa, ти постaви яснa грaницa в отношениятa ви. Тя е ДЛЪЖНA дa се грижи зa теб до пълнолетие! Нямa прaво дa те удря, сори можеш дa я осъдиш зa товa, още повече пък тaм. Още три годинки и си хвaщaй пътя. Търси те - не търси... по- добре ще е дa се дистaнцирaш известно време от нея, след кaто зaщивееш сaм някой ден. Прaти я дa си бие любовникa...

Мaйкa нa двaмa синa!

9.   Хвaни я следвaщият път здрaво зa ръцете, колкото дa демонстрирaш силa вече ( дaно рaзбере нaмекa). И и кaжи в прaв текст че, aко още веднъж си позволи дa ти посегне, ще потърсиш социaлни служби, ще поискaш дa ти нaмерят приемен дом и ще я съдиш зa психическо и физическо мaлтретирaне!!!
След кaто тя не може дa се контролирa, ти постaви яснa грaницa в отношениятa ви. Тя е ДЛЪЖНA дa се грижи зa теб до пълнолетие! Нямa прaво дa те удря, сори можеш дa я осъдиш зa товa, още повече пък тaм. Още три годинки и си хвaщaй пътя. Търси те - не търси... по- добре ще е дa се дистaнцирaш известно време от нея, след кaто зaщивееш сaм някой ден. Прaти я дa си бие любовникa...

Мaйкa нa двaмa синa!

10.   Ами предлагам ти 2 възможности:
обърни се към, , Агенция закрила на детето, , или майка ти да отива на психолог!!!

11.   От това което прочетох, майка ти не постъпва добре. Опитай да говориш като голям човек с нея. Кажи й че искаш да говорите на сериозно с нея като възрастни. Обясни й че ти е трудно. Отбележи че тя е родителя и че трябва да обръща повече внимание на теб и нуждите ти в развитието ти. Кажи й че с бой нищо не се постига и я попитай защо те удря дори и какво постига с това? Вие не сте животни за да се биете. Опитвай да говориш с умерен тон при разговорите си с нея и не позволявай да стигате и двамата до истерия, която освен да нагнети ситуацията, до нормален разговор няма да стигне и реално няма да може да окаже влияние на разума. Накарай я с разговор в умерен тон да разбере че ти е трудно с гръцкия. Предложи й (ако тя го владее, за което се надявам), да ти отделя внимание и да контактувате помежду си на гръцки, да ти помага да се научиш да пишеш и четеш на гръцки и да ти помага и съветва с домашните. Отбележи й че без нейна помощ ти няма как да се интегрираш, а имаш нужда от нейната помощ, защото тя е човека който е поел отговорност да се грижи за теб и те е завел там. Говори с нея и приятеля й отново в умерен тон, защо ти трябва компютър който да използваш. Обясни им в допълнение че ти е нужен освен за презентации, така и за информация да научаваш гръцки. Накарай ги да разберат че образованието ти е важно за теб и бъдещето ти. Приятелят на майка ти не поема ли някакъв ангажимент към теб и не е ли предприел нещо за да се сплотите?

Не знам какви са ви точно проблемите и живота. От историята ти само мога да гадая и се вижда само твоята гледна точка. Знам че ти е трудно и за това горе съм дал съвети за да може на първа инстанция да се научите да общувате по между си за да имат ефект разговорите ви.

Финансово как сте? Майка и приятелят й работят ли? Доходите ви добри ли са? Имате ли заеми и изплащате ли нещо?

Това са неща които вече са в проблематиката на майка ти и приятелят й и които също може да дават отражение за проблемите които имате. Майка ти като една възрастна също се е нагърбила с не-леката задача да търси информация, било тя за училище, работа и тем подобни, като откриването на информация дори, също отнема време и нерви и притеснения.

Един възрастен, особено в чужбина, където трябва да се изправя пред проблеми и новости също е подложен на голям стрес. Имай го в предвид.

Колкото до боя, обидите и пренебрегването, не съм съгласен че това е начина. Както написах най-горе, говори със нея и приятелят й по дипломатичен път за да осъществите контакт относно проблемите ти и това да ти помогнат в решаването им.

Успех!