Споделена история от Семейство

Да си омъжена за индиец!
Преди 6 години срещнах мъжа на мечтите си! Баща ми е индиец а майка ми е българка но от малка живея в Индия. Вярата ми е индуистка. Бях на 15 когато ми намериха съпруг от съседния град беше много мил и добър. Направиха ни годеж и други празници сватбата ни беше 3 дни много беше шумно. Най-лошото е че трябваше да му се отдам както е обичая. Много се страхувах но нямаше как! Случи се, двамата много се обичахме и още е така имаме две деца и очакваме трето! Хората презират изтока но там е много по-хубаво отколкото в запада там всички са братя и сестри помежду си няма завист и лъжа само добро!

Коментари

1.   Не знам дали историята е истинска, но за мен няма по-мръсна и гадна към жените страна от Индия - пренаселено, мръсно, масово се изнасилват жените и нямат стойност, да не говорим за кастите - може би Авторката е част от някакво дипломатическо семейство, но какво правим с нормалнит хора? Има в Делхи квартали, където като умрат хората ги хвърлят на улицата като боклук и си гният в канафката. Там е такъв хаос, че хора се продават за органи, биват използвани за експерименти и никой не се занимава. Корупция навсякъде. Отвратителна страна дори за туризъм. Има забележителности - виждаш ги и бягаш и се молиш да не си се заразил от нещо.

2.   Подкрепям авторката с две ръце, че там е по-добре. Ще бъде повече от страхотно, ако феновете на изтока, започнат да се изнасят масово натам. Мисля, че цели махали биха се почувствали много по-намясто в Индия - и без това са си се братя и сестри. И за тях по-добре и за тези, които остават по-добре. Изобщо всички ще са доволни накрая :)

3.   Е, аз съм омъжена за индиец, но живеем тук. Наистина семействата там са доста по-задружни, обаче аз не бих живяла там заради климата, пък и Ню Делхи е огромен град и направо се побърквам от народ по улиците, но това не значи, че не харесвам семейството му много. Просто си живеем тук и понякога им ходим на гости или те идват. Обаче за едно си права, хора, които не са ходили там нямат представа за какво става дума! Или имат доста грешни идеи, а Ню Дели си е съвсем модерен град, с моловете, метрото, бизнес центровете и всичко останало. За малките градове не мога да кажа, нищо, защото почти не съм ходила, само веднъж ходих в едно село, което доста приличаше на нашите села, обаче какъв е точно животът там, няма как да кажа, защото ние бяхме там всичко на всичко 2-3 часа.

4.   Много "Моята карма" си гледала по тв.

5.   Много добре пишеш за жена в Индия. Нещо ме съмнява да е истина това.

6.   И още новини от Индия

Мъж е арестуван, защото се опитал да погребе живо 10-годишното си дете. Той изкопал дупка в задния си двор, докато жена му я нямало, и сложил в нея детето, което било с вързани ръце и залепена с тиксо уста. Причината за зверството на бащата към детето е фактът, че то е момиче, съобщава „Мирър“.
Шокиращата случка се разиграла в Трипура, Индия. Полицай разказал как видял момиченцето, което било заровено в земята до кръста. Когато съпругата на Абдул Хюсеин се върнала, той покрил главата на детето с плетен кош с намерението по-късно да довърши започнатото и да го зарови напълно. Майката обаче започнала усилено да разпитва къде е детето и скоро съседите го открили.

По информация на полицията, те пребили жестокия баща, преди да се обадят на властите. Абдул е арестуван и ще бъде съден за опит за убийство.

Случаят напомня на друга мрачна история от преди 4 месеца, когато 7-годишно момиченце буквално си проправи път с ръце към спасението, след като беше душено и заровено живо в щата Утар Прадеш. Тя беше открита от шокирани селяни, които чули виковете й за помощ. Малката Тану разказа на полицията, че избягала от чичо си и леля си, които я взели от родителите й и я заровили жива.

http://www.blitz.bg/news/article/314528

Историята на Авоторката е вдъхновена от сериалите, но реалността е друга.
Срамота е, че българите си въобразяват, че едва ли не живеят в най-лошите в света условия. Ние сме най-бедната страна в ЕС - КЛУБЪТ НА БОГАТИТЕ - 6-7 милярда души биха си продали собствените майки за да са на ваше място, а коментари като 2 са показателни в каква заблуда живее наивното стадо у нас - ами ходете в Индия и се валяйте в лайната (канализация там няма, а лайната минават по ОТКРИТИ канали в улицата и се вливат в реката, от която НЕПРЕЧИСТЕНА вода се ползва после за битови нужди).

7.   Aбе н 1 " мaсово изнaсилвaт жените ?!" Я се осъзнaй кви ги дрънкaш, тaм зa едно изнaсилство се нaдигa цялото общество срещу извършителя , a в Бългaрия си е чaст от ежедневието жени дa бъдaт изнaсилвaни и мaлтретирaни от мъжете си!!!
Виж стaтистиките ( товa сa сaмо зa които се знaе ) преди дa се изкaзвaш неподготвен.
Зa дa мaсово жените бългaрки дa търсят чужденци , кaквито и дa сa , сaмо бългaри дa НЕ сa , имa си причинa.

8.   Номер 2 към номер 6.
Очевидно ти е убягнал смисълът на коментара ми. Намирам за неуместен този менторски тон, все едно ще отваряш очите на слепите. За съжаление, не мисля, че някой си прави илюзии за качеството на живот в Индия, които да се налага да разпръскваш с реалистични примери. Самата тема най-вероятно е провокация. Както виждаш неудържима вълна от емигранти, насочили се от България към Индия... просто няма... че да се налага да ги отрезвяваш с примери. Хората прекрасно си знаят, къде е по-добре.

9.   n 7 - за индиици специално не е нужно да ходите далеч - ромските махали са пълни с този вид чужденци и така живеят и в самата Индия 99% от хората, останалите са безумно богати. Нашите роми иначе са си чистокръвни индиици

10.   Много ме съмнява верността на тази история. Някак си не мога да си представя, че има нормално момиче/жена, която да счита за естетсвено това момиче да бъде омъжено от родителите си на 15-годишна възраст (изключвам нашите български "индийци", де :D)

Но както и да е, трудно някой българин или българка биха могли да бъдат убедени в приказките за "чудесния изток" и "невероятните" порядки, които царят там. Ако на някой му харесва живота на индийците - да заминава, никой в България не би се трогнал особено, така или иначе заприличахме на една малка Индия тука.

11.   До 7: Стига глупости! Че българските мъже имаме трески за дялане е ясно, ама да ни сравнявате със страна, в която 60 млн. (това е цигра от официален доклад) от жените са "изчезнали", т, е те или са били абортирани преди раждането, или убити след като са били родени, или умрели от липса на грижи, защото са момичета, или убити от семейството на съпруга си, защото не са донесли достатъчно зестра в брака и т. н. Индия отнася такива зверски критики заради отношението си към жените, че е смешно въобще да говорим за сравнение с българите.

Да му се невиди, като са ви криви българските мъже, марш в Индия, никой няма да ви върне, така или иначе жените та са кът, основно заради чудното отношение на вашите индийци към тях.

12.   Брей, много жени тук се оказаха женени за индийци.... къде ги намирате тея цигани, не знам.... ужас.

13.   Н 9 aз. нямaм подобни нужди, нaмерилa съм си, индиец не е, aмa и от Бългaрия не е;)

14.   разбира се, че историята е измислена. само като види човек схематичното и напълно лишено от емоции излагане на фактите, в добавка и с добрия стил на писане на правилен български и веднага става ясно.
също е ясно, че и номер 2 иронизира.
не знам само как е одобрена такава история - вероятно за тестване на аудиторията и за броене на коментарите.
Ж43

15.   Сред индийците има много интелигентни и добри хора. Поддържам връзка по интернет с някои от тях. Има какво да се научи. Разбира се, зависи от коя каста са.

16.   Кой гледа индийския сериал по БТВ светлината на моя живот?

17.   №7, говорим за Индия-държава, в пъти по-зле от нашата, а не за някоя западноевропейска държава или за САЩ, или за Австралия...
Ти изобщо имаш ли си представа какво е положението в Индия? Повече от ясно е, че не.

18.   С тези сериали напълниха главите на децата с глупости.
Ето ви и Българската малка булка

Уроци нямате ли, бе, деца?

19.   ОМГ, някой пак се е вкарал яко във филма, братче, при това като гледам - на не повече от 10-11-годинки... Като во харесва в Индия - бегом марш!

20.   Аз съм потресена от постоянните статии, които чета, за български жени влюбени в араби, индийци, турци. Българи няма ли за вас? Каква е тая мания, точно в тези да се влюбвате, маани, ами са и грозни.

21.   Някой май си е измислил тази тема за да ни "покаже", колко е щастлив, но всъщност не е.

22.   А на мене ми е много чудно колко от тия дето пишат тука какви са били условията в Индия колко пъти са ходили там и колко градове са обиколили за да видят къде какво е? Вие сте същите жалки предубедени човечета като тези на запад дето си мислят, че в България всички сме гадни, бедни, дрипави мангали дето нямат тоалетни чинии и спят заедно със свинете и кравите в порутените си къщурки и ходиме в другите страни само да крадем и да просим. Защото не си мислете, че им показват нещо друго освен най-гнусните и долни "новини" когато става въпрос за Балканите (например мангалите от България дето продали детето си в Гърция по-миналата година). Попивате като гъба и повтаряте наизуст каквото ви се подхвърли по телевизия или вестник и го приемате за чиста монета, нищо че в повечето случай си е направо счупен телефон.
И само ще спомена само и че Индия, Китай са страни с МИЛИАРДНО (едва ли дори можете да си представите толкова хора) население, хора има ВСЯКАКВИ и за да генерализираш всички заради някакви новини как баща заровил дъщеря си и не знам си какво, трябва да си много плиткоумен и задръстен. Да не се сърдите обаче когато на запад ни генерализират българите, понеже някакъв мангал влезнал и убил двойка пенсионери на село за 20 лева

23.   Виж какво, обичам този народ и уважавам тяхната култура и традиция. НО не забравяй, че наистина циганите са индийци... от най-долната каста, но индийци.

Грешката им ти самата си я видяла: грешно е да се женят на по 15 години, че и по-малки, това са на практика деца... малолетни деца, на които родителите избират съпруги и съпрузи. Няма лошо в това родителите да им избират, но те са деца... и тези деца раждат по много, по 5-6 и повече също деца, на които не могат да осигурят прехрана... Е, тогава защо ги раждат, по дяволите?
За това са претъпкани големите им градове и има мизерия, безработица и всякакви нещастия... И Индира Ганди и сина и ги учеха да не раждат по много деца, а най-много 2. Но не слушат, а самите те страдат от това...

24.   До Nr. 2- хубаво щеше да бъде, но за съжаление никъде няма пълно щастие ?

25.   Н 22 - ходила съм един път като туристка в Индия и съм видяла! В Пакистан по работа мъжът ми е много често и има там на Север интресни места, но пак за туризъм, но в момента е много опасно. В Индия е подобно - там просто ще си паднете, ако отидете. Такова нещо няма. Била бях преди това в Кайро и си мислих, че това е най-голямата мизерия на земята, но вижте Индия, БАНГЛАДЕЖ и ще си паднете, а после като кацате в България ви се вижда страшно подредено, чисто и красиво.
Е, можете да отидете в Индия и да си стоите само в хотела - там е хубаво, както и където живеят богатите и е за туристи, но задължително ви се налага да преминете през бедните квартали на път за летището и моят мъж ми показа многократно трупове в канафките - това е нормално, а бедните изхвърлят в Ганг своите трупове или в друга река - от същата вода се пие после, тук свършват и отпадните води НЕПРЕЧИСТЕНИ.
Навсякъде ще видите малки безпризорни деца да щъкат полуголи като в циганската махала, но ПОВЕЧЕ МНОГО ПОВЕЧЕ- никой не знае точно колко голямо е населението, няма начин да го преброят, но китайците вече изчисляват, че са станали повече от тях.

За туризъм отидете, но малко вижте и отстрани каква нищета е. В Бангладеж се налага често да ходим, че изнасяме за там стоки и по-голяма мизерия просто няма - цялата страна се управлява от двама олигарха. В Индия в Провинцията е същото, да не говорим за кастите и как живеят най-долните касти.
Затова нашите цигани навремето са избягали - били са най-ниската каста и са ги изселили - нямали са право дори да ползват водата там. Затова и циганите няма как да се приберат, но пък по начин на живот, култура много не са се изменили и същите неща ги има и в Индия, а хората изглеждат като по-тъмни цигани.
Има действително богати хора, но както е при циганите - те не помагат с нищо на бедните. Има в Делхи вече покрай IT индустрията доста хора, които имат добър стандарт на живот, има и жени, но е ад за тях да пътуват в градския транспорт например - масово ги обарват и могат да те изнасилят и направо както си пътуваш с влака, защото не се уважава работещата и модерна жена, а тя става общо достъпна. Уважават само майките си, но сестрата вече не я уважават, не уважават като цяло жените и дори като туристка там сама не бих стъпила - мъжът ми е огромен човек и сме обикаляли страната, но с оръжие в джоба, защото излизаме от туристическите места и пътувахме с кола сами из околностите - просто страшно

26.   Така, така! ... Романтиката напълно свършва с излизането иззад клавиатурата! ...

И каквото сам си направи човек (в каквито жестоки самозаблуждения сам се вкара), никой друг не може да му го направи!

27.   Мисля, че 25 описа много добре ситуацията в Индия от първа ръка, без да съм ходил там, точно това са впечатленията на хората, които са били там и с които съм разговарял. И наистина, както казва 26, с "романтиката" до тук. Въобще аз съм изумен, че нашите телевизии купуват толкова много индийски филми, та това са безумни продукции, изключително тъпи, повтарям ТЪПИ, със скромна задача да образоват малко тяхното си население или поне тия, които имат телевизия у дома. Проблеми като тези за изхвърляне на боклука на определените места, отношението към жените, към образованите жени, към браковете на деца, ами извинявайте, ако това са проблеми на българското общество, то са такива само заради мангалите ни, идващи точно от Индия, ама мен, както и нормалните бели българи тези неща не ни вълнуват, тези сериали са паразитни, затъпяващи хората и не трябва да се излъчват изобщо.
М, 36

28.   Подкрепям 23, който иска да види сплотеността на индийското семейство, да отиде в една циганска махала и да влезе в една циганска къща. Нашите цигани са си потомци на Индия. Не ми харесва циганията им(защото са необразовани и невъзпитани), но се възхищавам на тяхнато сплотеност. Само да се засегне честа на един човек от гетото, веднага скача цялото гето, като разгневен пчелен кошер стават. А това не е лошо, затова и оцеляват в мизерията в която живеят.

29.   25, вярно е, че в река Ганг се излива много мръсотия, но водата й не е опасна за хората, защото във водата има много злато и сребро, които я дезинфекцират. Това лабораторно е доказано. Иначе, досега Индия да се е стопила колкото България. Не че ги оправдавам за мръсотията, но какво да се прави, манталитет. Колкото нашите цигани ще се цивилизоват, толкова и индийците.

30.   Много тъпо измислена история. На авторката само ще кажа че не оценява свободите с които е израстнала. Но какво да се прави - хората сме си такива. Това което ти е даденост не го оценяваш до момента в който не го загубиш. Не им блазя на болшинството индийки.

31.   Индия е красива държава няма спор но за живот не знам.Вижте България стеше къде къде с милярди години да сме напред ако политиците ни не бяха идиоти и дурги фактори да пречат.Да нашето положение не е леко хич даже но сравнение с другите държави сме къде къде по-добре.Америка всеки я дава за пример ама питайте по-обикновените хора и ще ти кажат как са.ся за тези които ще ме обвиняват че много знам аз гледам влогове хора правятклипове и коментират истории и проблеми и положението им хич не е добре ние сме си с представата че всичко е цветя и рози там но не е баш така .По-ттелевизията даваха предаване нещо за индия беше.да си жена в индия е малко сложно.От една страна е хубаво от друга не.Счита се че ако се родиш жена в миналия живот си направила нещо лошо и сега си изкупвяш греха.ако мъжът ти умре всички ще те отбягват дори и слугите ще си обречана на пълна изолация и ще си лежиш от други неща не си си свършила работат да опазиш съпруга си и такива неща за това някой се палят защотот не могат да ти издържат това.имаше и други неща И да женят се много малки момичета повечето мислят че това е престижно и затова се бързат да се женят и ей такива му работи.

32.   И аз мисля, че тази тема е измислица. Разказът ми звъчи не истински. А колкото до инфекциите те не са цигани и нямат нищо общо с грозните български цигани. Те са си индийци, и не може да се сравнят абсолютно по нищо с мангалите. То ние и на помаците викаме цигани. Не всички хора са лоши в индия, има си и лоши и дори, също както навсякъде в света. А за детските бракове е наистина така, но това го упражняват предимно необразовани и алчни хора

33.   Моя съученичка от гимназията се омъжи за индиец в Англия, имат дъщеря. Наскоро чух, че са се развели, защото той непрекъснато й изневерявал.

34.   Най мръсната и миризлива нация на планетата

35.   Абе, колеги, няма абсолютно никаква вероятност да не сте наясно, че това е измислица от началото до края. Моля ви, влизам в този сайт, за да помогна, ако мога, на хора, които имат реални проблеми - къде със съвет, къде със насочване или идея. Каква е целта на това да пускате истории, които всеки нормален човек, да не говорим редактор, вижда, че са скалъпени?