Споделена история от Семейство

Семейството ми се разпада
Здравейте, от 7 години имам връзка с една жена. Аз съм на 25 - тя на 29. Нямаме брак, но имаме едно прекрасно детенце на близо 4 години. Преди една седмица разбрах, че жената върти виртуална любов в един сайт с човек когото въобще не е и виждала как изглежда. Единственото което я привличало в него било че и обръщал нужното внимание. Лично аз последните 3-4 години бях пълен боклук. Признавам го обаче лошото е, че го осъзнавам чак сега, когато може би вече е късно. Страшно искам да се променя, да започна да отдавам нужното внимание, уважение, помощ и най-вече мъжкото рамо от което има нужда. Тя ми каза че немога да се променя до толкова че да забрави последните години когато съм загърбвал семейството си. Проблема пак казвам е, че чак сега разбирам какво съм на път да загубя. Нещо свято, нещо което ме радваше даже и да не бях идеалния приятел, събеседник, помощник и т.н. На път съм да изгубя жената и детето които обичам адски много, даже и да не съм го показвал. Тя ми каза че не търсела сериозна връзка а само една вечер. Това аз лично не мога да допусна като не познавам човека който я е омагьосал. От къде да съм сигурен че той ще и отдаде наистина това което заслужава, че няма да я нарани. Просто не мога а си намеря място. Също така ми каза и, че щяла пак да се върне при мен. Но тогава трябва ли да се чувствам излишен ( както и ще се чувствам)? Умът ми казва да я пусна защото я обичам страшно много, но проклетото сърце ме стяга и не мога да направя това нещо. Страшно искренно Ви моля дайте ми някакъв съвет как да върна жената и детето си. Вярно е това където го каза " Няма да се свърши света приеми го като мъж", но какъв ще е този живот без тях. Тинче ако някога и ти прочетеш това моля те прости ми.
от М.

Коментари

1.   Човек, ще ти дам съвет.

ЗАПОЧНИ ВЕДНАГА ДА СЕ ДЪРЖИШ КАТО МЪЖ И ДА ОТДАВАШ НА ЖЕНА СИ И ДЕТЕТО СИ НУЖНОТО ВНИМАНИЕ

Но не започвай да прекаляваш и да се мазниш - това също не е правилно.

Ако успееш да я накараш да повярва че ще се промениш, ще спечелиш битката.

И си остани променен завинаги, за да сте щастливи до края на живота си.

2.   Хубаво е, ако отидете на семеен терапевт. Той ще ви окаже компетентна помощ. Защото каквото и да правиш тя иска да се срещне с онзи и най-вероятно ще го направи. Хубаво е , че си се осъэнал все пак е по-добре късно, отколкото никога. Но семейният терапевт ще ви окаже най-добрата помощ. Това е моето мнение, надявам се да съм ти помогнала. И късмет. Най-важното е сега да не травмирате детето.

3.   Здравей, М , пиша ти от името на жена точно като твоята.Аз съм омъжена от почти 12 гд а от 16 съм само със съпругът ми. Като момиче бях ужасно вироглава и неконтролируема, но той ме укроти. Имам 2 момчета които са целия ми свят. Мъжа ми като ме получи забрави за мен и за това което винаги сме искали, забрави дори за децата си всичко беше по вазжно за него от нас. Молих го заплашвах го да се промени, питах го какво му е защо се държи така, дори и изневяра да беше бих могла да простя , а той само мълчеше и се скриваше в сръдни за маловажни неща и дори когато аз се разсърдех за нещо той беше по сърдит от мен. Така изкарах доста години ,докато един ден се съдудих и си казах "Нищо ми няма на мен ,защо се подлагам на това?" е от тогава правя само това което аз реша че е добре за мен и децата. Знаеш ли кое е най-лошото забеляза промяната в мен след около година. Сега ми се моли, казва че се е променил че никога няма да се държи пак така. Сори, но за нищо на света няма да се подложа пак на това дори и заради децата. Пиша ти това за да разбереш следващото което ще ти кажа. И аз като жена ти се запознах с един мъж в интернет, доста време пописах ме ( едно оточнение , никога дори не си бях помисляла за друг мъж , дори не знаех какъв цвят на очите има зет ми :) един от най-близките ми мъже. те просто не съществуваха за мен) Та по темета , един ден се срещнах ме с мъжа от нета, много се забавлявах ме пихме кафе и се разхождах ме,дори не се опита да ме целуне и това ми хареса . След няколко дни се видях ме от ново, той ме съблазни с нещо за което винаги съм искала да направя с мъжа ми ,но винаги ми отказваше с довода че само за глупшости мисля. Предложи ми да идем на кино в МОЛА. не можах да устоя на изкушението та приех. Ако искаш да ти кажа нещо повече за това какво да правиш или да не правиш пиши ми на Е-маил

4.   ОТ Автора:
Не мога да ти пиша на меила, защото не го виждам никъде. Иначе много ме заинтригува...

5.   Скайпа ми е гакла долна черта 29 на латиница

6.   Здравейте аз съм в подобна ситуация аз също загубих жена си в подобен случай и се боря да я убедя да се върне обратно моля я за прошка и да ми даде последен шанс да и докажа че сам разбрал къде и какво сам пропуснал да направя Моят съвет е боретесе за щастието което смятате че ви допада от сърце и си варнете жената обратно защото вярвам че човек (мъж) пдже да се промени когато разбере къде е грешал и се старае да поправи нещата в добрата правилната посока Тук може да ви ришат и жени които са пропуснали да повярват за последно на свойте мъже и сега съжеляват но не си признават в това и си казват започнах нов живот не мого да разбера какво ще му е новото по един отъпкан път 4е ще има кърпежи нищо повече а след време ги боли все още За това боретесе в живота за това което вече цените

7.   Номер 6 ,браво , най-после мъж който разбира какво иска една жена. Аз съм номер 3. И повярвах , че моят съпруг може да се промени , към по-добро, а другия с когото излязох на кино , той е страхотен приятел който разбира добре какво ми е и не иска да пречи или да създава проблеми. Така че ме разбира идеално от какво имам нужда, а това е, не нова връзка , а единствения мъж от когото искам всичко, другите мъже са само приятели с които мога да се смея, но обичам само един и той е съпругът ми. Към автора: Погрижи се да покажеш и докажеш че си се променил, в никакъв случай не и позволявай да полети без теб кажи й всичко честно и открито и че ще чакаш колкото е нужно за да ти прости . Кажи й че я обичаш и нея и детето сте целият ти живот,ще направиш и невъзможното ако се налага за да ги запазиш за себе си да бъдете семейство. И след като ти повярва защото съм сигорна че те обича и ще ти даде шанс, не се отмятай от думата си. Успех,много късмет и щастие от мен.

8.   Аз пък съм жена,която намери такъв приятел в скайпа.Защо,по дяволите,когато искаме да ни гушкате и да ни говорите мили думи вие не го правите?Дезертирате от семейните задължения,пък после плачете за съвет.

9.   Здравей аз сам в подобно положение мого само да те посаветвам да докажеш чустватаси и искрените си намерения кам женаси и най-главното да и поискаш прошка за всичко което е станало приеми всичко върху себеси и ако вярваш силно всичко ще се управи но после внимавай да не сгрешиш някаде и се съветвай за всичко с нея чесно да ти кажа жените виждат нещата малко по добре от нас мъжете и по разумно мислят пожелавамти успех

от Велко