Споделена история от Семейство

Как да се казва бъдещата госпожица?
Здравейте. Аз съм 21годишно момиче от Пловдив , бременно за първи път. Приятеля ми е на 23. Заедно сме от около 7 години, от близо 3 живеем заедно. Наскоро разбрахме, че ще си имаме момиченце, и избора на име доста ни затруднява. Харесват ни предимно по дълги (над 5 букви) имена, но не можем да се спрем за сега на някое конкретно. Ето досегашните ни варианти- Соня, Магдалена, Емилия, Ивана, Анелия, Катерина, Вероника, Ивайла, Даяна, Симона, Мина, Наталия и София. Кое от тях най-много ви допада? Предварително много ви благодаря за помощта!!!

Коментари

1-50 от 70

2.   От тези имена само Катерина ми харесва - интернационално е, но знай, че оригиналната форма е Екатерина. Това е името на Екатерина Велика - модерно е и без това да се кръщават децата на велики хора.
Останалите имена не ми харесват, защото са или чужди, или имена на чалга-певици, или не ми харесват просто.
Хубави имена като цяло, мисли и да са интернационални...

3.   На мен най-много ми харесва Ивайла!

4.   Вероника, Наталия, Симона и София са много хубави имена. Само,че се съмнявам, че детето ти, когато порасне, ще искат да му викат на пълно име. Аз лично се казвам Ивелина, но не обичам да се обръщат към мен на пълно име и предпочитам да ми казват Ива.
Магдалена пък е най-грубичкото име от всички посочени, всички момичета с това име, които познавам, въобще не харесват си го харесват...
По принцип, не е наша работа да избираме името на вашето дете, вие сте тези, които трябва да решите това, а не ние.

5.   Даяна, Наталия, София другите са ми много поп-фолк.

6.   Катерина, Вероника, Анелия

7.   Аз се казвам Ивана и никой никога не ме е асоциирал с певицата.
Лично аз много си харесвам името. Стилно, кратко, ясно, женствено. Дори настоявам да ми казват Ивана, а не Иве.

8.   Адела :)

9.   Катерина и София ми харесват най-много.

10.   Натали :)

11.   Ивайла и Милена са ми любимите имена!

13.   Някакво турско име сега турските имена са на мода
или някое немско
Дениз Джеиля или Джевджет

14.   На мен от изброените най-много ми харесва Наталия. Емилия, Ивана и Анелия са хубави имена също, но поне аз веднага щом ги чуя, се сещам за фолк певици и т. н.

15.   Здравей, Всеки път като чета такива теми за имена на деца, си мисля как биха се казвали моите, като се появят. Така че имам много идеи в главата. Впрочем и на мен ми харесват по-дългите (а защо не и по-нестандартни) имена и по-конкретно ти предлагам:
Мелпомена, Велиния, Кръстения, Симона и Наталия (от тези, които си споменала), Жанета, Додонела

Каквото и да изберете, важното е детето да е здраво и обичано! Успех!!!

16.   На мен ми хареса най-много Мина.

17.   Снежанка или Малина :)

18.   Номер 13 мисля, че си прав-Айше също става или Заривка

19.   Аз предлагам вместо Емилия - Емили. Така всъщност бих кръстила своята дъщеря, ако имам. На английски също се изписва много хубаво с "у" на края. Аз съм Никол и харесвам името си, смятам го за модерно. От тези, които си посочила всички са някакви банални, поне аз така мисля. Не е хубаво най-нестандартните, нито най-баналните, а нещо средно, благозвучно.

21.   Препоръчвам Вероника и Здравка

22.   Меглена, Маргарита, Елица, Ванина, Иванина, Ивелина, Илина, Валерия...

23.   Абе номер 13 ти луд/а ли си. Турско име. Иска ти се :)

24.   Магдалена и Вероника от изброените.

С моя съпруг често обсъждаме тази тема на майтап, защото детето още се прави :) и сме се спрели засега на: Екатерина, Елеонора и Валентина и Десислава
Всички ми казват, че после като се роди ще си сменя мнението и че щяло да си дойде с името... може и да са прави. Знам случаи, в които наистина името, избрано от родителите, се променя после в последния момент.
Просто й хрумва друго име, което не е обсъждано дотогава.

Леко раждане и много щастие

25.   Номер 22 е дал/а много хубави примери! :)
Иначе от твоите повечето и на мен ми навяват асоциации с фолк-певици, но ми допадат тези: Магдалена, Емилия, Катерина (а защо не Кристина? ), Ивайла, Симона, Наталия

Номер 15 - ти сериозно ли? Да не си на 13 години? - Мелпомена, Велиния, Кръстения, Додонела(??? ! )

26.   Дъщеря ми е на 5 и се казва КатАрина. Кръстихме я така, защото има една героиня от една игра (league of legends), която аз и мъжът ми много харесваме, общо взето това е причината ;д Иначе ми харесва също така и имената Мирела, Леона и Вилиана :)

27.   Харесва ми Даяна. Също и Деяна и Диляна. не знам защо много ми харесва Диляна, много нежно ми звучи.

28.   Андреа, Адриана, Ева, Марина, Радея ..

29.   Може Анелия и като порасне ще й викат Аналия

30.   Ивана е много селско и грозно име,като на бабичка от 18 век ;дд ужасно е.Също така е тъпо да си кръщавате децата с български имена на днешно време ,помислете ,че има шанс да живее в чужбина и няма да могат да им изговорят имената и ще измислят прякори ,за да избегнат името.А ти как може на 21 да имаш дете ? Аз на твоите години учех висше и градях кариера,правех пари,а не да съм домакиня с деца,Боже опази колко сбъркани хора и колко малолетна си била като си хванала гадже.

31.   На мен ми харесват имената - Ралица, Александра, Анастасия, Габриела, Елисавета, Елинор, Ивета, Никол, Емили.

32.   30 - я се скрии с предрасъдъците си. Да, и на мен ми се стори млада авторката, ама това твоето на нищо не прилича. А кометара за българсите имена те принизи до немай къде.... Интересно ми е ти самата как се казваш, но като ти чета комплексарския коментар май е някакво "селско име" (цитирам те).

33.   Симона, Клаудиа , Силвия , Ивана ,Белослава

34.   Аз съм на мнение, че човек се ражда с името си
Погледни именния календар и виж имена близки до датата на раждането.
Иначе Екатерина, Александра, Ирина, София, Благовеста,
Ивана, Румяна, Мария, Тодорка,
Успех

35.   На мен само София ми харесва и както каза 1 Екатерина, но ще ви кажа друго измислете едно но може да се роди на празник хубаво ще е да го кръстите на празника препоръчвам не че вярвам на бабини деветини но дъщеря ми се роди на 21 ноември кръстихме я Михаела според празника на същия ден се роди едно съседче не го кръстиха на празника а Веселин и 3 месеца боледуваше на 4 умря от тогава съм решила ако имам второ и е на празник така до кръстя.

36.   До 30 то в нашата страна с тия кариери и заплатите дето ни дават, доста градене трябва да пада хаха... Тя авторката гради по-хубави неща...

37.   От твоите имена ми харесват само Даяна, Катерина и София. Другите ти казвам съвсем, честно, че не ми харесват. Ще ти предложа и няколко мои варианта- Леа, Лия, Елена, Дейзи и Александра. Пожелавам ти безпроблемно, леко раждане и бременност и едно здраво момиченце. Избери името, което сърцето ти каже след като видиш за първи път принцеската. То ще й пасне най-много, защото си го избрала от сърце. Успех и ще се радвам ако споделиш кога ти е термина(интересувам се само от любопитство) и към кои имена най ти допаднаха от нашите коментари :)

38.   Най-много ми харесаха София и Катерина.

39.   Авторке от изброените имена, най ми допадат Даяна, София и Соня - в този ред :)

40.   За момиче много ми допадат: Николета, Каролина, Христина, Лидия, Пламена, Андреа :). И стига сте си правили асоциации с разни певачки и плеймейтки моля ви се.

41.   Избрахте ли име?

42.   Соня, Емилия, Магдалена или Катерина? Термина е след около месец

43.   На мен лично най-много ми харесва Соня.
Както и да го кръстите - да се роди живо и здраво и много да ви радва!

44.   Магдалена бих избрала аз

45.   Благодаря много-а за Ивана и Мина какво ще кажете?

46.   Ивана може би е по-добро от Мина, аз не го свързвам с певицата, а с името Иванка - по-старата форма.

47.   Ще е един от тези четири варианта-Соня, Ивана, Емилия, Мина. Катерина е прекалено разпространено, а Магдалена е найстина някак грубо, макар и същевременно много красиво

48.   Относно коментарите, че още съм много млада, и много малка съм завързала гадже-по добре така. Опознали сме се и сме си свикнали достатъчно. Та ние в началото, може да се каже, бяхме още почти деца, така че кажи речи израстнахме заедно-в много отношения и така.

49.   Окончателно - Соня или Ивана?

50.   Соня без колебание!!!

51.   И според мен Соня е по-хубавото име, звучи по-сладко и е рядко срещано.

52.   Соня ще е- хем името ни харесва и найстина е много хубаво, хем и да е кръстена на някой-майка ми. Ако след време имаме друго, ще е на някой от родителите на приятеля ми.

53.   Браво номер 30, обиди един от участниците в дискусията, че му е тъпо и селско името, обиди и авторката, че видиш ли на 21 е бременна, о ужас!! Надявам се сега да спиш спокойно :) Супер си!!
Авторке, Соня е доста тъпичко име, на мене ми звучи като слон, още повече, че имахме в класа едно дебеличко момиченце и всички и викахме Сонче - Слонче. Изобщо не ми харесва, но ти като че ли си се спряла на него. Аз съм за Ивана, и за сведение на номер 30, жената на Доналд Тръмп се казва Ивана Тръмп и не е българка, камо ли пък селянка :))

1-50 от 70