Споделена история от Семейство

Име за момиченце?
Ще имаме момиченце и сме се спряли на името Мария. Не знам според мен е много красиво име, но е твърде използвано. Какво мислите за името твърде обикновенно ли е? Кое е любимото ви име за момиче? Предложение??

Коментари

1.   Мария е майката на Исус, и тя много е страдала заради сина си. Затова някои хора считат, че жени, които носят нейното име, нямат щастлив живот...Но разбира се, ако това име ти харесва, запиши я така. Може би по-хубаво е Ана-Мария. Харесвам също Дария.

2.   Моето любимо име за момиче е Милена. Също така Ивайла.
Мнението ми за името Мария съвпада с Вашето - много красиво име от една страна, и най-разпространеното от друга. Решението трябва да е изцяло ваше, но аз ви съветвам ако решите да не е Мария заради това, че е често срещано, да изберете друго българско име, а не да видоизменяте Мария в Марая, Мари и пр.
Като предложения от мен: Марияна, Мариела, Мирела, Марина - тези имена са близки до Мария, но са по-рядко срещани.

3.   Моите любими имена за момиче са Ивет, Ева, Жана, Моника и Даяна. Името, на което сте се спрели звучи наистина красиво и нежно. Според мен не е проблем, че в днешно време доста дами го носят. Ако искаш нещо по-разчупено (така да го нарека) от Мария, можеш да помислиш върху Ана-Мария и Мария-Антоанета например. Желая ти да родиш здраво момиченце и нека носи на семейството ти много радост и щастие!

4.   Господи, спрете се вече с тези имена, отваряй стари теми и чети, та това е твоето дете, толкова ли не можеш да му измислиш сама име? Тц-тц, все едно куче ще кръщава...

5.   на мен много ми харесва името Карина, а даже и Карин също Десислава :)

6.   Ето - като Мария, но по-шикозни:

- Марион

- Магали

- Марбея

- Маркиза

- Машери

- Мори

7.   Мaрия- изключително женско, крaсиво, библейско име. Aко имaх дъщеря, щеше дa е Мaрия или София, " пaднaхa " ми се две момчетa обaче, тaкa че едното е Мaрио- мъжкaтa формa нa името :-)
Нямa нуждa дa кaзвaм повече, нaли? !
Дa ви е живa, здрaвa и много щaстливa!

8.   Прокопсия.

9.   Даа супер е аз се казвам така и си харесвам името, може примерно Мариа с буква а накрая...

10.   Милена, Мирела, Марита, Мануела, Катарина, Аксиния, Карина, Евелина, Никол.

11.   И аз като номер две мисля, че Милена е много хубаво име.

12.   Никол е хубаво също и Мишел, Камелия, Александра, Даная.

13.   Според мен името не е лошо, но първо, че детето е твое и е глупаво хора в анонимен сайт да решават как то ще се казва, ти трябва да си напълно сигурна, че ти харесва и ще ти е кеф да я наричаш така. Иначе аз съм против такива имена, които не са по-чуждестранни, защото живеем в общество, което бавно, но значително се мести в чужбина и ще се впише по-добре с друго име. Моето мнение е, че името Маринела е много по-красиво и по-различно, познавам само едно единствено такова момиче, а имам доста приятели. Помисли за него. Също така Моника е хубаво.

14.   Пешко е едно страхотно име за момиче, също и Кирилка, а може Разтройка. Въпрос на избор е!

15.   Ако някога имам момиченце, ше го кръстя Йоанна.

16.   Прекрасно име! Дъщеря ми се казва така и не ме интересува, че е използвано много, защото името може да се повтаря, но човекът е уникален! Така че следвайте желанието си.

17.   На мене ми допада името Анита.

18.   Ако аз имах момиченце щеше да се казва Яна ^^ най-красивото име според мен

19.   Аз също съм Мария и адски много си харесвам името, прекрасно е и не ми пука, че е много използвано. Колкото и да е използвано не излиза от мода! Всичките тия Маринела, Марибела, Мариета, Маринета (направо Марината :D) Мариела, Марая, дето са някакво видоизменение на Мария са ми адски лигави и префънцунени и според мен не могат по никакъв начин да изместят Мария. Единственото от този тип, което харесвам е Мириам - прототипът на Мария. :) Иначе друго мое любимо име за момиче е Елена. Много красиво звучи!