Споделена история от Семейство

Аз,ти,моето и нашето дете
Здравейте на всички.
Пиша тук,защото нямам с кой да споделя как ме боли, и колко ми е тежко в момента.
Преди 4 год станах студентка и като свички реших да ида на бригада в Щатите да да видя свят и да изкарам някой лев.
Договора ми беше за работа в едно кафене.
Стегнах куфарите и заминах.
Оказа се,че няма смисъл да си търся втора работа,а ще имам повече часове в кафето,което за мен беше добре.Имах и добри бакшиши и осигурена квартира.
Един ден в кафето се появи невероятно чаровен мъж.
Оказа,се че това е собственика,който всяко лято идва, за да изкарва сезона тук,да наглежда кой как се справя и ако се налага да помага (нищо,че е шеф,за него беше удоволствие).
Харесахме се.
Той беше по-голям от мес с 10 год,но какво от това, мислех си лятна авантюра.
И тъка минаха 1,2,3 месеца,аз заживях при него.
Идваше време да стягам багажа и да се връщам в Бг,но се оказа,че съм бременна.Тогава Дейв се зарадва страшно много и каза,че това е знак,че трябвало да остана,за да сме заедно и незнам си още какво.
Аз бях влюбена и щастлива 19 годишна видяла малко нежност и внимание и реших,че съм спечелила красив мъж с пари, хубава къща и едно дете на път.
Всичко беше идеано.Бременността беше лека,понякога оставах сама,защото Дейв пътуваше.
2 месеца преди да се роди Криси (Кръстих я на майка ми) дойде една жена,която се разплака и каза,че е жена на Дейв, и е разбрала за мен.
Каза,че имали детенце на почти годинка и затова той дошъл сам лятото тук,а тя си била там в Мичигън да гледа бебето.
Аз незнаех, какво да кажа.Бях като попарена.Последваха, обещания, молби и т.н.т,за да остана.Аз родих там и детето получи гражданство,но си събрах нещата и се върнах в Бг.
Отидох си във Варна. Оказа се,че баба ми е зле и майка ми замина да я гледа и реши да вземе Криси със нея,за да я гледа,а аз започнах работа в едно кафе.
Там се запознах с моя сегашен мъж.Бяхме колеги,той беше барман.Излизахме около 3 месеца и той поиска да заживеем заедно.Тогава му казах,че имам детенце,но той ме прие.Имаше само 1 проблем,неговите родители.
Те бяха в Гърция, там работеха, но трябваше да си дойдат за бала на девер ми.
Много се притеснявах, но те някак ме приеха и мен и Криси и я заобичаха като своя внучка, защото видяха,че аз се грижа за техните синове.
Вдигнахме сватба и всичко беше много хубаво.
После аз забременях.
Родих момченце Филип, кръстих го на свекър ми е ето дойдоха проблемите.
Започнаха да отбягват Криси,да и се карат за всичко.Имаше два случая-единия беше шамар защото драскала по някакво списание ,а другия,от които ме заболя,е че я нарекоха КОПЕЛЕ.
Започнаха скандали, казаници и сега страдаме ние с Криси.Незнам какво да направя да си взема децата и да си ида или да мълча.Мъжът ми нищо не казва,не взема страна,за да не обичи никой, опита се няколко път да ни помири ,но те сякаш вече имат само 1 внуче,а Криси е излишна.
Бяха предложили даже да я дадем в някой дом.
Незнам какво да правя.
Всяка нощ плача,живея ден за ден и вече незнам как да се боря

Коментари

1.   Взел те е мъжът ти, а не неговите родители и не е добре, че си мълчи уж да не обиди някоя от страните - щом е семеен мъж трябва да има мнение и да го отстоява. Ако живеете самостоятелно - не виждам проблем да поставите нещата на местата им, но ако сте зависими от родителите му ви съчувствам.
Мечо Пух

2.   По-добре си събери багажа и си тръгвай няма никакав смисал да стоиш там и да тарпиш всичко това защото единствено страдаш ти инай вече детето ти

3.   Каквото и да решиш,никога не се дели от децата си!

4.   Поговори със съпруга си,той много добре е знаел че имаш дете.Бъди категорична.Не позволявай да дели децата и му обясни че родителите му те нараняват

5.   Според мен не трябва да живееш заедно със свекър и свек"рва. Освен око не ги храниш. Ако те са самостоятелни - никога няма да приемат чуждо дете. То е от годините. Синът ти им е кръв, дъщеря ти - не!
Най-доброто решение е да се изнесете с мъжът ти и децата и да живеете самостоятелно! Вярно е че не може без баба - извикай майка си! Децата ти й са кръв и двете. Няма да прави разлика, или почти! Ако останете да живеете с родителите му, ако те са всеки ден - те ще ти разделят децата така, че и децата ще започнат да се мразят! Ограничи времето, когато свекър и свек*рва ти ще виждат децата. Иначе ще плачеш цял живот!

6.   Много е трудно да дадеш съвет в тази ситуация,защото става въпрос за собствените ти деца,ние не знаем детайлите в тази история.Тежко ти е,защото мъжа ти те е взел с дете,знаел е,че не си сама и няма право да дели децата на мое и наше.Родителите му изобщо не трябва да бъдат допускани да се бъркат във вашите отношения.Ти би трябвало да им го кажеш,защото ти си майката и закрилница на тези деца и те нямат право да определят съдбата им.Дай шанс на мъжа ти да се докаже като съпруг и баща,ако не успее да те защити от нападки-отиди при майка си.Тя ще те подкрепи винаги.От такъв мъж файда няма.

7.   Eй хора,
интересно ми е какво е станало с историята
авторката още ли чете сподели. нет?
ако да, то как завърши историята

9.   Вие още ли не сте разбрали, че "чуждото дете" не се приема? Който казва, че го приема, лъже за пред хората. Или си е мислел, че го приема, но вътрешното му чувство друго говори. Жалко за такива, които още не са го разбрали.

10.   Гадна история... За жалост номер 9 е прав, или поне в 90 процента. Цял живот сравняваха братовчедки, лели и т. н. с мен, понеже не съм "родна"... А веднъж ми се и каза даже "ама те са ми кръв! "... Т. е. -разбирай го-ти не си. Боли и още как-какво си виновен, че не си от еди-коя си кръв? ! Кръвната връзка е много важна-самата аз го твърдя, но не е единственото и най-важно условие. Бях и аз в подобна ситуация-е, бащата на второто ми дете така и не прие първото ми от предишен брак, искаше да го моделира по свой начин, и понеже беше бит като малък, реши да пробва този начин върху сина ми. Разбира се, не издържах на това безумие, добре че се махна с добро, но реши да ме накаже, като изостави и собственото си дете... Е, вече 3-та година не е в картинката. А аз и двете ми деца сме много по-спокойни от преди. Невероятен коментар е номер 6 от една друга тема/не се сещам коя точно беше, сори/, в който баща, отгледал собствената си дъщеря, отглежда и брат и от предишен брак на майката, не прави разлика между двамата и дори вече се радва на внуче от брата на момичето. За жалост такива случаи са единици и рядкост.

11.   9 не съм съгласна с теб, аз имам дете от предишен брак. и аз се чудих как родителите на приятелят ми ще ме приемат с дете на 1г и 6 месеца, но вече 1г сме заедно и всичко е наред. да подчертая че приятелят ми няма деца и сме говорили, но и двамата не искаме с цел да не се прави разлика между децата

12.   Номер 9 е прав. Чуждото си е чуждо-няма да го приемат. Изнесете се и живейте отделно от родителите му-най-добре! В противен случай ще страдате само ти и детето. Настоявай да се изнесете!

13.   И какво е положението сега?

14.   Аз имам едно прекрасно момиченце и ако някой ден някой си позволи такова отношение ще лети шут в гъза (маминото синче при мама, а тя към възможността да не види внучетата си повече).

15.   И какво става сега - 7 години по-късно?