Споделена история от Семейство

Животът ми е пропаст ... не знам наистина какво да правя ...
Искам да ви споделя моята история. Аз съм на хубаво момиче на 17 години, което до скоро смяташе, че животът й е идеален. Имах си хубаво семейство - майка ми е страхотен човек, а баща ми ... е, той не беше от най-добрите бащи, но пък рядко се появяваше вкъщи. Имам си и братче на 5 годинки, голямо сладурче, много мило и обичливо. Приятели - колкото щеш и всичките добри, отзитчиви и готови да ми помогнат. Добре съм в училище, имам доста силен успех, знам какво искам да следвам и какво искам да правя оттук нататък. И сериозен приятел си имам, вече от година и нещо сме заедно - Идеалният.

Е, това беше до преди месец и половина. Докато баща ми изведнъж започна да се кара жестоко с майка ми, изкарваше си яда върху брат ми - не го биеше, но постоянно му се заканваше и му крещеше. След няколко седмици ни напусна, ей-така, без да се обади, се изнесе от нас и сега, доколкото знам, е в друг град. Май е заради друга жена.
Майка ми се промени коренно оттогава. Непрекъснато плаче, страда, чуди се за какво е тя виновна ... гузна й е съвестта, защото си мисли, че баща ни ни е изоставил заради нейни грешки ... А това не е така!

След тази случка загубих доста от приятелите си, защото постоянно бях мрачна и нещастна, а те не ме разбираха. Разделих се и с приятеля ми, макар че той е готов и сега да се съберем отново. Успехът ми падна силно, просто във всичко напоследък се провалям. Не знам какво да правя, чувствам се като изпаднала в депресия, което е ново за мен ... винаги съм била лъчезарна и щастлива, оптимистка, но след тази случка ... Майка ми е нещастна, самообвинява се, лъже брат ми, че татко му е в чужбина за командировка ... Животът ми е пропаст!

Коментари

1.   Според мен първото нещо, което трябва да направиш е да помогнеш на майка ти да преодолее тази криза в живота си и да спре да се обвинява за случилото се, защото не мисля, че вината е в нея. Понякога мъжете (в случая) постъпват много необмислено и нараняват всички около себе си без да се замислят за последствията. Факта си е факт за съжаление. Ти според мен в случая си човека с най-ясно съзнание и преценка, опитай да си стъпиш на краката, най-вече с училището, защото това е твоето бъдеще и не си струва да си съсипваш живота заради чуждите грешки. Звучиш като много интелигентен човек, за това вземи живота си в ръце. Знам, че е много трудно, защото аз съм изживяла нещо подобно, само че бях по-малка. Свиква се с всичко. Бори се за бъдещето си, защото това е най-важното (това би помогнало много и на майка ти), следвай мечтите си и не се предавай. След дъжд винаги изгрява слънце.

2.   Мила аз съм на твоите години и мисля, че мога да те посаветвам малко! Ти ще прецениш дали да следваш препоръките ми или да караш напред по свой вариянт! И в 2та случая важното е да продабжаваш напред! Ето и моите съвети:

1во - тези приятели, които са те напуснали не са ти били никакви приятели! Нямай им доверие, ако някога пак се върнат при теб! Както ти казваш - те не те разбират!

2ро - мисля, че ще е по-добре да се съберете с твоето момче! Ти имаш нужда от него, а и щом той е готов дори сега да се съберете, дори в такъв труден момент, значи те обича безкрайно много!

3то - бъди до майка си, защото тя преживява нещо ужасно!

4то - колкото до братчето ти, когато пита нещо за баща ви, някак си поотплесквайте темата нека малко по малко да го забрави, колкото и гадно да звучи!

и 5то - не вини баща си! Едва ли е искал да ви нарани по този начин!

Продължи както по рано! Знам, че всичко ще бъде различно, винаги ще има празнота, но живота и такива препядствия предоставя! Пожелавам на теб много щастие, на майка ти - да поотмине мъката и, а на братчета ти - да не усети тази празнина! Много успехи! :):):)

3.   Благодаря ви и на двете за съветите, много ми помогнахте (: Хубаво е да разбереш, че има някой, който те разбира и който да ти даде добри съвети и идеи ^^

4.   Първото и най-важно нещо, което трябва да направиш (още повече, че зависи изцяло от теб) е да не проваляш своето бъдеще - НЕЗАВИСИМО ОТ ВСИЧКО!!!

Повярвай след време майка ти ще го оцени, както заслужаваш - ще видиш.

Животът ви в момента може да е объркан, но това няма да е вечно. Обаче веднъж изпуснеш ли всичко от контрол ще настане невероятна каша. Най-пострадало от това ще е малкото ти братче. Аз имам дете на същата възраст, затова съм убедена, в това което казвам. 5-годишните нямат толкова укрепнала психика, както по-големите напр. ти или майка ти. Детето още не знае как да се справи с подобни кризи, които обръщат изцяло мъничкия му познат свят. Затова то ще търси някаква стабилност и трябва да я открие при вас двете - вие сте му най-любимите и близки хора, ако вие го предадете като изпадате в депресии и т.н. бъди сигурна, че ще му се отрази много зле по един или друг начин.

Ако ти и майка ти се вглъбите всяка в нейните си преживявания и проблеми, то тогава не виждам нищо позитивно да ви чака - най-много да се изпокарате помежду си, тъй като някъде във времето сте изгубили връзка една с друга.

Нищо не казвам за приятелите и "Приятеля". Само това - те ако са хора, ще те разберат без да се месят, ако не - довиждане! Хора разни, свят шарен! Това не ти е най-важната грижа.

Моят съвет - ти като голям човек вече, извикай майка си на откровен разговор. Говорете, изплачете си мъката, отдайте се на емоциите си - ще се сближите още повече. Втората стъпка: приемете сегашното положение за повече от временно и си измислете стратегия за действие при тези обстоятелства с възможно най-малко промени на ритъма ви на живот. Така най-бързо ще излезете от депресията. Но не отлагайте подобен разговор той е повече от необходим - важно е да знаете една за друга коя как изживява този момент.

Милите (и тримата) съжалявам, че май прекалих със съветите, но взех проблема ви присърце.
Ще се справите! Вярвам в това!

5.   Момиче, учи, за да не миеш чинии цял живот! Говори с майка ти, сигурно е много нещастна, но според мен баща ти е виновен. Приятелите, които са се отдръпнали не са били истински, не мисли за тях. За приятелят-ако се обичате защо не сте заедно? Събери се пак с него щом те иска.
Аз преживях същото. И двете ми деца също. Синът ми беше в потрес и спря да учи. Заведох го да гледа един строеж, валеше, беше студено. И го попитах дали иска това да работи и че ако не учи ще го работи. И той се стегна, не му хареса гледката. Та е добре да идеш в някоя баничарница, да си представиш, че това ще работиш цял живот, ще миришеш на банички вместо на парфюм, ще станеш една уморена и отчаяна леля с разширени вени.
А майка ти да не се предава, ще премине това, знам го от опит. Успех!

6.   Не прочетох всички коментари. Не знам дали имаш нужда от още един, който едва ли ще се различава много от другите, но въпреки това ти пращам позитивна енергия и пожелание за успех! Най-важното е да поговориш с майка си, да и напомниш нещата, които тя със сигурност знае ... например: че ви е дала добро възпитание, любов, детство... погрижила се е за всичко и се е справила страхотно.

Не трябва да търси грешката в себе си, но и да не обвинява баща ти, защото негативната енергия ще се върне при вас. Аз вярвам, че нещата ще се наредят от само себе си :) Надявам се всичката положителна енергия, която, вярвам, всеки от нас ти праща, да ти помогне да възвърнеш предишното си Аз:)

7.   Съжалявам, че го казвам, но явно баща ти е боклук... сподед мен е заминал заради жена? ! От него ти идва тази цялата депресия.. баща ти е, но просто не го мисли, явно си прекарва много добре след като ви е изоставил.. нямам думи... горката ти майка, със сигурност е свястна жена, ще се оравиш, спокойно, имаш много време, живот пред себе си, тепърва ще си намериш приятели и всичко останало няма да остане така :)

8.   Божее майка ми е същата все едно пиша моята история

9.   Защо човекът да е „боклук“, номер 7 - създал е семейство, изгледал си го е, но просто не се е разбирал с жена си и се е разделил. Случва се с 50% от браковете, боклуци ли са 50% от родителите?
Авторката кара тежък пуберитет, но скоро ще е пълнолетна. Време е да почне да живее свои си живот.
Иначе, номер 7, мъжете винаги си тръгват заради жена - заради собствената им. Когато един брак не върви, хората се разделят, но това не значи, че са боклуци!!!