Споделена история от Семейство

Искам да се преместим в друга страна
Здравейте аз съм момче на 13 години . Живея с майка си в България . Много искам да изживея тийнейжърските ми години в Америка ( по точно Лос Анжелис ) . Обаче имаме голям заем който изплащаме + сметките за ток вода и наем и за живеене ( храна ) . И не остават почти никакви пари . Много ама много искам да ида в Лос Анджелис , защото съм чувал , че там е доста хубаво и работите са добре платени . Може ли за съвет как да искарам пари от някъде и да заминем . Знам език ( е до някъде ) , но майка ми незнае . Дали да започне курсове ( не такива където учиш 2 години а по бързи ) за научаване на Англ. език . Четох някъде , че има за 1 месец уроци по език , но незнам . Е сега ми обяснете има ли надежда в моята мечта да се махна от България или съм обречен :( . Срам ме е да ви споделя , но вече изпадам и в депресии . Благодаря предварително

Коментари

1.   Ще отидеш ти ама друг път, то да не е така просто хващаш шапката и аре в америка.
има визи, нямаш работна виза - няма да отидеш. не знаеш език - няма да отидеш. то даже туристическа няма д ати дадат сигурно, ти емигрант искаш да станеш.
ако майка ти е специалист - лекар, компютри, финанси или нещо друго може и да ви пуснат, ама без език и никаквва квалификация - абсурд. повече миячи и кенефочистачи не им трябват

2.   Даа, не се обиждай, но си личи че си на 13. Това което гледаш по филмите за ЛА се разминава с действителността. А и не става лесно, не е да се метнеш на колата и след 5-6 часа да си там. Трябват и зелени карти, глупости разни, а и език за 1 месец не може да се научи. Животът е труден навсякъде, повярвай ми.

Ale

3.   Оф, ти на 13 и си гледал прекалено много американски филми.
Какво си мислиш? Че просто ей така ще отидете там и живота ще потръгна.Всеки ден ще е весел и безгрижен.
Не ставата така нещата приятелю!

*Syndrome

4.   Отде да изкараш пари бе момче че и за Лос Анджелис еи ся щи изкопая от двора отзаде и ще ти ги пратя по куриер ли ги искаш или по сметка в банката?!Стига глупости и на мен ми се искат мн неща но няма.Ти да не мислиш че като отидеш в ЛосАнджелис ще е като по филмите цветя и рози и ще те посрещнат с червения килим.Аиде откажи се от мечтите и слез на земята че много ще се разочароваш един ден.Съвсем сериозно ти говоря.Накатко казано ИЗЛЕЗ ОТ ФИЛМА.

5.   Като поотраснеш ще имаш възможност да се пробваш... Изчакай 5-6 години и тръгвай, в нашата държава няма смисъл да се стои. Но сега ти е още много рано и ще ти е 100 пъти по-трудно. Просто имай търпение и воля! :)))

6.   Ама и аз много искам да живея в Ел Ей бе от 9 годишна живея с тази мисъл но разбрах че не е толкова лесно сега ти остава само да учиш и да разчиташ на себе си пък някой ден може да се сбъдне мечтата ти както и мойта хихи.Успех чао

7.   Може да потърсиш спонсор в някой техен сайт за запознанства. Няма начин да не те хареса някой щом си на 13, има заможни откачалки и извратеняци, но дали ще иска да вземе и майка ти не съм оптимист. :)

jocose

8.   Запознат съм с живота в Америка и повярвай ми не е такъв какъвто го виждаш във филмите. Ама изобщо не е. Знам и че ще ти е трудно да ни повярваш, затова моят съвет е да направиш всичко възможно да подобриш английският си, да вземеш добро образование защо не и тук в бг. Най-добре би било за теб да отидеш просто на почивка за няколко седмици при някой познат ако имаш там и сам да прецениш дали това е мястото на твоя живот. Моят опит е показал, че по важни са хората около теб а не сградите :)
Ралф

9.   Има време, някой ден може и това да стане. Но за сега гледай да се учиш добре тук, да помагаш на майка ти до колкото можеш. И един ден може да продължиш образованите си там..кой знае. От теб зависи.

10.   Хах смешни сте :д Разбирам момчето... Аз съм на 15 и успях да се преместя с майка си в Атланта. Няма невъзможни неща :)

11.   Аз преди 2 години се преместих в лос анджелис много е хубаво но първо взаме си образованието ако може висше и пътувай

12.   Аз съм на 15 и преди 1 месец се преместих в Лос Анжелис, хубаво е, но до някаква степен направих грешка, защото не довърших образованието си в България, много ми беше трудно въпреки че знаех езика много добре и пак е трудно :) довърши си учението в БГ и тогава му мисли, иначе стават яки копончета тук :Д

13.   Всеки има право на мечта... бил на 13, ами много важно!
Споко човек - има начин, учи здраво, запиши в университет, вземи студентски заем и замини на бригада. Ако имаш мечта, я следвай!

14.   Аз също съм на 13 и също страшно много иакам да живея в Америка в Лос Анджелис. Живея в добро семейство, майка ми е компютърен специалист, а баща ми е архитект. И аз мисля да замина да живея там. Като завърша висшето заминавам В LA Hollywood... Знам че не е като филмите, но е много по-хубаво от Бг. Всеки има право на мечти, но те не се сбъдват ей така трябва и ние да направим нещо:)Пожелавам ти късмет и след някоя друга година да се видим в LA.

16.   Ох и аз колко искам в Америка, вярвам, че мечтите се сбъдват(на 12 съм) ех защо си казах годините... сега да не вземете да кажете, че съм малка и не разбирам нищо от живота и от мечти! напротив! нали виждам тука в България как политиците постоянно съсипват държавата( не е само заради тях)! вярвам на другите, че там не е като по филмите, ама не вярвам да е чак пък толкова зле!! НЯМА НИЩО НЕВЪЗМОЖНО!

Laura

17.   Много филми гледаш! Първо в САЩ животът съвсем не е толкова прекрасен, особено ако си беден емигрант и второ знаеш ли, че получаването на виза за легален престои не е хич лесно? А и добре, получавате виза по някакъв начин и после какво? Къде ще живеете, как ще се изхранвате? Майка ти не знае и езика, така че шансът да си намери работа веднага е нулев...ти как си го представяш това? Че на летището някой ще ви чака с ключ за апартамент и с договор за работа за майка ти? Мечтииииии! Така, че учи си съвестно и като завършиш гимназия кандидатствай за стипендия в някой техен университет, така имаш повече шанс. Другото са си просто фантазии.

18.   Мисля, че момчето с право го желае. Какво да прави в тази мизерия. Аз обаче искам в Лондон. Но в ЛА също не е зле. Всеки тук който е на по-малко от 17 години да не се притеснява. Мечтите ти никога не бива да огосват. С надежда и много усилия всички ще заминат където и да пожелаят.