Споделена история от Семейство

Аз съм лоша майка
Аз съм най-лошата майка. С мъжа ми не се разбирахме въобще и оставих дащеря си да ми я отглеждат родителите.

Взех си я да си я погледаме и десет дена си беще при нас, но е палава и когато не ме слуша аз все я удрях. Нестига че не я гледам а на всичкото от горе си позволявам и да я бия. Преди 1 ден си я заведох при майка и татко а днес дащеря ми звана и ме попита кога ще я завирам пак. Обичам я повече от всичко на света и докато говорех с нея по телефона си мислех как може да иска до мен та аз съм толкова лоша.Толкова ми е мачно че я удрям

Коментари

1.   Няма да те съдя, но ще изразя възмущение съвсем добронамерено. Знаеш ли, че в други страни да посягаш на дете е подсъдно и социалните служби биха отнели детето ти без колебание?

Това, което искам да каже е, че всичко е изцяло под твой контрол. Във връзката дете-родител ти си възрастния. Ти трябва да можеш да овладяваш ситуацията уравновесено и зряло, както подхожда на годините и опита ти. Не можеш да очакваш от едно дете да се съобразява, сдържа, преценява и контролира поведението си. То затова е дете, защото още се учи на тези неща. Ти, в замяна на това, трябва да можеш да и дадеш добър пример. Агресията определено не е поощрителна техника за справяне в проблемни ситуации. Ако я научиш, че това е методът за постигане на цели, тя ще прехвърли тази агресия върху приятелчетата си, по-късно върху своите деца и, кой знае, върху теб един ден, когато си безпомощна.

Такт, търпение, разбиране и толеранс. Това ти е детенцето!!! Не си го родила на този свят, за да го биеш, а да го обичаш. Колко жени милеят за рожба, а не могат да имат! Ти имаш неземно богатство, научи се да го цениш!

2.   Без коментар!

3.   Еми не я удрай, толкова е лесно, ако имаш гняв замалчи си и го изкарай някаде другаде не бърху детето си!

4.   ТИ СИ НЕНОРМАЛНА ДА ЗНАЕШ,КАК МОЖЕ ДА ГО ЗАРЕЖИШ ПРИ РОДИТЕЛИТЕ СИ ЗАКАКВО СИ ГО РОДИЛА И ОТГОРЕ НА ВСИЧКО ГО БИЕ ОТКАЧАЛКА ТЪПА

5.   Нека детето стой при родителите ти. Освен че не можеш да го гледаш, го тормозиш на всичкото отгоре. Да не говорим, че от написаното разбирам, че не можеш да го научиш на правилен български език?!! Чудя се - защо Господ позволява на хора, които нямат родителски инстинкт да раждат??? А в същото време толкова хора мечтаят за рожба! Жалко зо детето Ви! Дано не родите друго нещастно детенце. Но рано или късно то ще ви отмъсти. Говоря от моя опит - имам три деца.

6.   Здравей,Еми!Моят съвет е:За всяко дете най-важното е да е при родителите си,дори и да не са идеални или най-добрите,за него те са хората които обича.Вземи детето при себе си не го оставяй да го гледат други хора,един ден ще съжаляваш за това.Никой не е съвършен и щом детето иска да е с теб това означава че те обича. Замисли се обичаш ли го достатъчно за да се промениш.Всички сме изнервени, живота е такъв, кризи ,обрати ,нерви.Заради дъщеря си трябва да се здържаш,ако не можеш да го постигнеш сама има компетентна помощ която можеш да потърсиш .Нали за това са психиатрите,психолозите или там такива докторите изобщо.Зелая ти успех и не забравяй Тя-дъщеря ти е част от теб самата.Не мисли кой какво ще каже просто е ОБИЧАЙ.УСПЕХ! От:Оптимистката

7.   Пълна ненормалница си. Съжалявам за грубото определение, но на жена, която пренебрегва и на всичкото отгоре малтретира детето си в редките моменти заедно, няма какво да й се спестява... Пожелавам на родителите ти да са живи и здрави, а на теб - дано се осъзнаеш в някакъв момент.

8.   Не нападайте така,защото не е толкова просто.Първо не става ясно на колко години е,нито дали щом не се разбира с мъжа си ,още живее ли с него или е сама.А и дори да е на поне 18,дори и всичко да се дължи на някакви нейни недостатъци,родителите и защо и угаждат,а не я оставят да се научи сама да се оправя,а и щом все пак е решила да пише във форум,значи усеща вина и иска да се промени.,но вие добре я подкрепихте,сега тотално ще е убедена,че детето не трябва да е с нея ,защото е идиотка-Браво!Това сме ние-да хулим ни се отдава най-добре,за жалост!

9.   Въздържай се да удряш детето си! Това е много лошо! Можеш да го плеснеш леко по дупето, но боят определено не е правилното възпитание. Когато те ядоса, преброй до пет и спокойно му обясни какво е правилно.

10.   Според мен жената е дала детето си при родителите си ,защото явно мъжа и я малтретира и не иска да наранява по този начин детето си !
Аз мисля че жената се лишава от детето си само и само да го предпази!

11.   А защо не зарежеш мъжа си и не си гледаш детето ?
Или той е по важен ?

12.   Е, аз пък се чудя какви родители са хората под номер 4, 5 и 7 примерно! Изумително е с каква стръв се нахвърляте върху човек, който признава вината си и очевидно търси помощ и подкрепа за да се справи със себе си. Колко хора могат да направят това и да си признаят,че "са лоши"? Звучи ми като един объркан, тревожен човек, който може би не е имал от кого да се научи, кой да го прегърне и подкрепи. Разбира се,че това не е начина да се възпитава дете, разбира се!...Но на мен лично грозните и обидни коментари ми се сториха по-страшни от самата изповед! Чудя се дали Вашите деца могат да разчитат на разбиране, подкрепа, прошка...чудя се..

13.   Подкрепям те ном.12
Съвет относно авторката!
Толкова е лесно.Не го бий!То е част от теб и има нужда само от любов и майчини грижи.Поглеждайки с невинните си детски очи,децата се изпълват с толкова надежда,а е жалко когато тя остане неизпълнена,особено от страна на родителя.
Проблемът идва според мен от това,че не познаваш добре детето си и затова ти е трудно да разбереш него и желанията му!Вземи дететоо си и се погрижи за него по възможно най-майчиният и добър начин!

14.   Ти май си била и лоша ученичка!?Ужасно неграмотно написано и много правописни грешки!Почти нищо не разбрах...

15.   Стига!На всички ни писна,от темата с правописа по форумите!!!Не това е важното!