Споделена история от Семейство

Животът е провал ..
Здравейте ! :) Няма да се описавам само иксам да споделя .. Живея в град, имам четири членно семейство /аз,брат ми,майка ми, баща ми/ нормално :) .. Проблемът е /може би се въобразявам/, че се чувствам някак нещастна :( , някак изулирана, сякаш не ме искат в т'ва семейство ! :( Майка ми много държи на брат ми, дори когато той е виновен си го отнасям аз. Той е на 15 години. Постоянно гледа да се заяжда с мен, взима ми квото му скимне .. Ако знае за някоя моя грешка или ми я натяква, или ще ми се подиграва .. Тази неделя, вечерта се раболях /имах болки в стомаха, след което последва с повръщане/, но бях на село с баба си и баща си .. Нощта неделя-понеделник съм повръщала, не можах да спя от болки .. Сутринта към 7 или 8 часа се дигнах, имах температура .. После баща ми ме докара от село .. Полежах малко при баба си .. Майка ми се прибра от работи някъде 14/14:30 .. Отидох при нея, лежахме си на едно легло, гледахме телевизия и си говорехме .. Вечерта към 20 часа си пуснах турската сапунка, защото като всяко момиче обичам сериалите .. /Цитат : /
Брат ми : Амън от тия чалги, сега турски сапунки !
Аз : Ти няма да ми кажеш кога какво да гледам !
Брат ми : Ама айде млъквай ..
-- Дойде и го намали --
-- Аз го усилих малко --
После той дойде пак и го изгаси ..
Аз станах от леглото, вкючих телевизора и му казах да престане ..
Тогава той ме хвана за гърлото и ме метна на леглото, като парцал :( .. И така 3 пъти .. Разплаках се, казах му че няма право да се меси в живота ми и се качих на горния етаж да го гледам онлайн на компютъра си ..
---------------------------------------------------
Днес в вторник ! :) Беше към 9, 9 и нещо и той дойде в стаята ми, взе ми фотоапарата /за да се заяжда/ аз станах веднага, започнах да се го взимам, но той ме буташе .. После го удрах няколко пъти /имам големи нокти/ след което той ме нарита много жестоко .. Отидохме в неговата стая .. Тая той легна на леглото си с фотоапарата ми и не искаше да ми го даде .. Аз му казах, да ми го върне .. Той ми каза да мълча .. Аз : ти нямаш право да ме биеш, и да ми казваш какво да правя .. Тогава ми се нахрърли, посини ми левия крак, изхвърли ме от стаята ми и ме метна на дивана, като казваше, че щял да ми го върне, ако не съм го била удрала .. Аз изтичах, заключих се в моята си стая и до сега стоя тук .. :( Има много истории подобни на тези но не ми се разкават ..

Винаги ме е унижавал, срамувам се, но е факт, че до днес му нося храната пред него на бюрото му, като че ли е малък .. Взима ми личните вещти, бие ме и какво ли още не .. Майка ми и бащта ми нищо не правят по въпроса .. Не съм щастлива в това семейство, но знам че където и да ида, няма да има по-добро място спрямо доходите .. Ние сме от средната класа .. Но това няма значение .. Те са ми родители, но изполват, като прислужница, едва ли не .. Мразя ги и ако можех да се махна бих го направила веднага ..

Коментари

1.   Той: Амън от тия чалги, сега турски сапунки !
Аз : Ти няма да ми кажеш кога какво да гледам !

Брат ти изразява мнение, ти го нападаш... Защо просто не си замълча? Остави го да си говори каквото иска... пробвай, лесно е и струва по-малко нерви.
Другата случка с фотоапарата, какво ще му направи като го вземе тоя фотоапарат? остави го да се занимава, като бебетата си. Не разбирам защо се впрягаш.

2.   Ти на колко години си ?

4.   Поговори с родителите си за тази агресия на брат ти към теб.Той може би се страхува от това да не го изместиш от първото място в сърцата на родителите ти.Съществува такова съперничество между братя и сестри,но не е нормално вашите да си мълчат и да оставят брат ти да те тероризира.Ако имате психолог в училище поговори с него.Но на всяка цена сподели с някои близък как се чувстваш от отношението на брат ти.

5.   Намери си приятел (ако нямаш), да му тегли един хубав бой, пък да видим дали ще ти посяга тогава (не го одобрявам по принцип, но в твоя случай се налага). Може и да почнеш да тренираш нещо (доколкото разбрах още не работиш, така че ще имаш време). Ще изкараш там още някоя година и като отидеш студентка ще се избавиш от копеленцето. Тогава родителите ти ще го търпят и ще съжеляват, че че не са го възпитали на времето.

6.   Леле щом ревеш, че ти пречи да гледаш турски сериали и да слушаш чалга проблема не е в него!Явно той е нормалния, докъто за теб това едвали може да се каже.

7.   Здрасти.Брат ти,да не би да ходи на боди билдинг или нещо такова?15 годишен да те хване и да те хвърли като парцал?
Преувеличаваш.
Колкото до чалгата и турските сериали-поне веднъж послушай брат си.
Основния проблем при теб е че му обръщаш внимание,когато те дразни..Не му обръщай.Трудно е,но нещата ще се оправят.
И поговори много сериозно с родителите си /не с "ма мамооо той мЪ дразниии" / .
И да,и аз бих искала да знам на колко години точно си.