Споделена история от Семейство

Майка ми е алкохоличка ,а на баща ми не му пука!
Здравейте, аз съм едно обикновенно момиче на 16 години. Имам по-малка сестра , която е на 1г. и 9м. , проблема , който ме тормози е от отдавна .По-точно от както сестра ми се роди. Майка ми се напива откакто се помня ,може би. Когато бях малка не разбирах , защо пие ,но след като пораснах малко започнах да разбирам. Много често вдигаше скандали на баща ми за някаква сервитьорка , че уж имал нещо с нея ,което не е вярно , защото тя отрича , а и баща ми не е такъв , според мен , не би изневерил на мама. Но тя не вярваше , понякога са ставали такива скандали , че бащ ми искаше да си трагва от вкъщи. Но това не се е случвало . Това ставаше преди майка ми да забременее със сестра ми. По време на бременноста пак се скараха един път , за същата тази история , майка ни беше в 6 месец и беше пияна , викаше и се тръшкаше от яд , а това са самп нейни измислици. Толкова бях уплашена да не стане нещо със сестра ми. Слава богу всичко мина наред и сестра ми се роди жива и здрава , знаех , че след като се роди всички щживот.бръщат повече внимание . Баба ,майката на мама й помагаше докато не минаха 40 дни и след това си отидоха на село с дядо , защото той е болен и искаше да се връща на село , дядо получи удар , когато мама беше във 2-ри месец. И след това дойде кошмара , след като си трагна баба , аз заех ролята й. Преобличах я , сменях памперси , храних я , приспивах я , занимвах я , успокоявах я , докато майка ми ходеше на работа и се оправдаваше , че има къшна работа за вършене. Няма да ви казвам кал съм учила , защотп това се случваше много рядко , но просто слушах в час и успеха ми не падна много. Завърших 9 клас с 5.00 ,можех и по-добре , ако имах повече време , а за излизане воабще не можем и да говорим. Това лято след 9 клас никога няма да го забравя , беше най-ужасното лято през целия ми живот. Цяло лято никаде не излизах , стоях си в къщи и гледах сестра ми , изпадах в депресии ,защото имах нужда да се виждам с приятелки , а неможех. Чуствах се ужасно , като гледах снимките на другите , как са на плажа или на басейн или на кафе или на дискотека . През това лято , успях да отида 2 на закрит басейн , и един път на гости на най-добрата ми приятелка за 1 ден , защото тя живее извън града. Даже и рожденния си ден не празнувах. Мислех си , че като започне новата учебна година и , като разнообразя и се виждам по-често с приятели ще ми е по- добре , но не стана така. Влюбих се в първият батовчед на най-добрата си приятелка , а той не ме харесваше. Тогава преживях най-жестоката депресия през целия си живот , не искам да се връщам на зад , губят ми се месеци. Майка ми даже и не забеляза , че съм се променила. Както и да е от няколко месеца на сам съм по-добре , но майка ми си продължава да пие , обижда ме , че съм била мързеливс и съм си стояла само на телефона, но аз продължавам да гледам сестра ми , баща ми е до късно на работа , а майка ми гледа телевизия цял ден и се оплаква , че имало чинии за миене. Баща ми вече нищо не и казва , защото тя няма да се промени. Моля ви кажете ми какво да правя , почти на 17 съм имам нужда да излизам ,а немога защото постоянно съм задължена със сестра ми ! Отгоре на всичко , вече не мк купуват нищо , каквото и да било ! Нямало пари , неможело , а за тяхните цигари и алкохол имат! Вече ме използват само като детегледачка , няма да издържа така още дълго !

Коментари

1.   Единственият начин е като станеш на 18 и завършиш училище, да се изнесеш на квартира. Зарежи я майка ти, тя не е никаква майка. Баща ти е мухльо, не му пука от нищо. Единствено ти остава да чакаш.

2.   Това е наистина ужасно, какви родители има на този свят. Според мен трябва да поговориш с баща си за ситуацията, да му кажеш АБСОЛЮТНО всичко, което мислиш... Естествено след като той чуе истината или какво те мъчи ще се позамисли. Твоята ситуация е много деликатна, а и си на 17, трябва да обръщаш много внимание на материала, който учите, естествено, ако кандидастваш. Всеки от нас в даден етап от живота се изправя пред трудности, през които трябва да преодолее. Приеми го като предизвикателство и си мисли за бъдещето... В цялата тази ситуация има и нещо хубаво - като гледаш сестричката си ти се научаваш как се гледа едно бебе/дете, следователно това ще ти помогне занапред! Успех в това начинание, винаги бъди усмихната.. Намери начин да изливаш навън и със сестричката си... Нещо като на разходка, и се срещай с приятелите си :)

3.   Авторката: Благодаря ви много! Но това е, че аз нямам много приятели, съученичките ми, а те всички живеят извън града. Майка ми не ме пуска сама на вън със сестра ми, няма ми доверие. И няма как.