Споделена история от Семейство

Разочарован от тъста и тъщата ми.
Здравейте искам да споделя моята история. Аз съм млад мъж запознахме се с жена ми преди 4 г. и след вече прекарани няколко неуспешни връзки от моя страна реших след запознанството с моето момиче да не си губя време ами да действам. Жена ми е с 5 г. по млада от мен, но е изключително отговорна и притежава качества за които ще завидят повечето хора. Заживяхме заедно на -рия месец от връзката ни, даже и за момент не сме се замисляли дали ще направим грешка ако заживеем заедно. Разбираме се отлично както в началото на връзката ни така и до ден днешен когато вече имаме дете на 2 г. Живеехме на квартира самостоятелно без да имаме особен допир до техните за да не се налага те да ни се месят в живота ни, а да ни дават само съвети евентуално. Дойде момента когато се разбра че ще имаме дете, това за нас беше най- вълнуващия и прекрасен момент. Решихме че ще споделим на родителите на съпругата ми. Те приеха новината така сякаш някой е починал. Това че се очакваше нов член на семейството малака душичка която щеше да промени всички ни, за тях беше незначително. Но искам да споделя малко информация за родителите й, те са особен тип хора- така наречените ТЕМЕРУТИ, не знам повечето от вас ще разберат ли значението на тази дума, но това е най- точното определение за тях. В тях основния принцип на общуване е еднозначен в една посока - от бащата към всички и когато "заповяда" нещо останалите трябва да изпълняват безпрекословно иначе става лошо. Жените там са две- майката на тъста и жена му, които вече 30 г. съперничат и съжителстват заедно. Имат и синче едно мамино което в своя живот не е постигнал нищо сам- всичко му идва даром. Той е толкова бездарен че даже и приятелка не може да си намери. Както и да е. В тяхната къща никой не обръща към другия с "мамо", "тате", "бабо"- говорят си на фамилии! Защо обаче не можа да ми обясни никой. В тяхната къща смеха е рядкост а ако някой се смее е само защото и БАЩАТА се смее. Държа да подчертая че жена ми няма нищо общо с тях толкова е различна че сякаш не е расла там. Да кажа нещо и за мен и моята майка, само нея си имам защото баща ми почина преди 20 г. Аз живях и израствах на село, след смъртта на баща ми ние с майка ми живяхме изключително трудно в немотия и безпаричие и куп други несгоди. Мина време и аз завърших училище и си намерих работа. Майка ми е изключително добър и разбран човек никога не ми се е месела в живота без да искам това от нея. Това за представителите на двете семейства. Така дойде време да се оженим и баща й на жена ми каза че ще купи жилище за нас и от нас не се иска нищо- единствено да живеем там. Взе жилището започна един ремонт и от едно елементарно боядисване всичко премина в огромен ремонт из основи. По средата на ремонта ни заяви че няма пари за повече ремонт и да се оправяме както знаем!? !? Наложи се да дръпнем кредит на който вноската е една средна заплата за България. Както и да е изтеглихме кредита и ремонта продължи- но продължи както му харесва на него- ние не бяхме питани за нищо (без значение че част от парите са наши). Мина ремонта дойде детето, и започна едно мъкнене на всички роднини на жена ми- през ден- съпроводени от майка й или баща й да видят ремонта на апартамента който видите ли сам самичък само с негови средства е направил тъста. Мина време детето поотрасна дойде ни на гости майка ми, все пак му е баба да го види. Започна едно цупене от страна на тъста и тъщата че е дошла направо ужас. Майка ми си замина. Продължихме да живеем ние със жена ми, обаче майка й баща все намират причина да ни нахокат, да ни натякват че са ни взели апартамента а ние в тоя живот не можем да постигнем нищо. Живеели сме разхайтено и не си правим сметката а те се лишавали. В крайна сметка ние не сме карали никой да прави нищо, всичко е по тяхно желание и мисля че не трябва да се натяква по такъв начин. Това ни бяха отношенията, а иначе с мен никой за нищо не говореше, нито ми искаха мнението нищо нещо друго, всички се обръщаха към жена ми, сякаш аз не съществувам. А ако все пак някой реши да ме пита нещо то е за да ме нагруби нещо. Аз естествено си мълча заради жена ми. Дойде деня в който обаче всичко си дойде на мястото и моите предположения се оправдаха за жалост. Тъста дойде с жена си в нас видимо ядосан седна срещу мен и ми заяви че се съмнява че аз и жена му сме любовници!!? !! Какво??? Я пак? !! Попитах аз- той ми отговори същото. Не можех да повярвам на чутото, всичко пред мен се срина за минути и ми се изясниха всички неща и недомлъвки до сега. Вече мина седмица и не мога да повярвам на чутото от него. Каза ми че забелязал особени отношения с тъща ми и че мисли че ние се чуваме изключително често и имаме тайна връзка, срещаме се тайно от него и аз го дебна да излезе от тях и ходя да се срещам с тъща ми тайно. Не можех да повярвам на чутото. Започна един скандал и ми каза какво мисли за мен и семейството ми- за да не влизам в подробности ще кажа само че ме смята пълен неудачник и човек неспособен в нищо. Мисли си че съм съсипал живота на дъщеря му след като се е запознала с мен. Както и да е скандала мина. Тръгнаха си с тъщата от мен поиска тотална разпечатка на всичките ми номера за да се увери какво се е случвало. Естествено на мен не ми е проблем и му извадих защото няма от какво да се притеснявам. След като се убеди че няма нищо дойде дам ми реве и да ми се извинява и че иска да бъде всичко по старо му. Но мисля че това е невъзможно. Няма как да се случи пак така такова нещо. Край!! Вие какво мислите по въпроса? Правилно ли постъпвам аз, при положение че жена ми не иска да ги вижда повече никога?

Коментари

1.   Много правилно си постъпил, не изпитвай съжаление!!!

2.   По принцип постъпваш правилно да си му ядосан на тъста, щом е възможно те да са малко по-далеч, нека са далеч. Но чак пък да прекратиш всякакви контакти?
НО има няколко големи но-та. Те имат право да виждат детето, защото са баби и дядовци. Тъста ти те е обвинил неправилно, но на тъщата за какво си сърдит?
От една страна обиждаш тъстовете си, като темерути, а темерут е мълчалив и егоистичен човек, а те нито са мълчаливи, нито егоистични, както се разбира по надолу в разказа ти, купили са ви жилище и говорят доста. От друга страна обвиняваш тъщата си, без тя да има вина по скандала.
В другите подробности, които си описал също има доста неправди, насочени към тях от твоя страна. От това можем да заключим, че и ти си доста несправедлив към тях. Така че успокой топката и давай поне с детето да имат връзка, и тъщата да идва у вас.
Ти нападаш хората, които са осигурили дом на семейството ти-свършили са твоята работа. Нападаш шурея си, като сам описваш, че той не е постигнал нищо и приятелка не си намерил, а ти какво постигна, намери приятелка и направи дете ли това ли те различава от него, това ли е огромното ти постижение за да не се наречеш мамино синче? Защото той живее под покрива на баща си, ти живееш под покрив, който баща му е купил и т. н. Четящите спокойно можем засега да те наречем "тъстово зетче". Гледай първо гредата в твоето око, преди да тръгнеш да вадиш чуждите клечки. Как би живял ти на негово място с такъв баща, помисли ли?

Оплакваш се че трябва да плащаш ремонт на жилището си, което не стига че си получил като подарък, ами и половината ремонт като бонус. За високата вноска по кредит сте си виновни вие, защото не виждам как половин ремонт се завършва с толкова голям кредит, че вноската да е средна за страната заплата или около 800лв, позлатявахте ли го това жилище? Един основен ремонт заедно с нови мебели е 10000лв, половината е 5 000лв, колко да е вноската, за 6 месеца ли ще го изплащате? Вие не сте си направили сметката колко ще можете да отделите за изплащане така че вината е ваша. Отделно пък радвай се, че само половин ремонт ще изплащаш, ами ако ти се беше наложило сам жилище да купуваш, ремонтираш и обзавеждаш, тогава КАКВО, по 5 000лв месечна вноска щеше да имаш?

3.   Къде е жена ти в случая,няма ли позиция?!

4.   Не ми звучи реално, съжалявам

5.   Тоя е ебати тъпанара, малоумника и дръвника! Как не си го изхвърлил с шутове от вас по стълбите надолу изобщо не те знам! Направо има късмет, че не се познаваме с тебе, щото иначе и аз щях да участвам с шутовете, да не говорим че сигурно щях да съм главния инициатор на събитието...

6.   здравей предполагам че си младо момче едно мога да те посъветвам от личен опит във всяко семейство да знаеш различно от твоя род ти ще си съвсем чужд човек това да ти е ясно уважавай жена си и толкова имаш и дете но така или иначе ти в нейното семейство каквото и да правиш няма да си приет и това не щото си точно ти а защото по принцип става често така за натякването ми е ясно премълчавай си и си живей живота ако уважават тяхното си дете тоест жена ти е редно да проявяват някакво уважение и към теб но щом го няма здраве да е не се кахъри просто това е често срещано но не се форсирай заради приказки просто гледай твойто си семейство и толкова и си цени майката това мога да ти кажа

7.   съжалявам, и аз не вярвам на частта с тъщата :-)) за останалото - ок, как да е, но за това, не вярвам :-)

8.   От тъщата пък защо си разочарован? Щото не ти пусна като я бройкаше ли?

9.   От автора:

Здравейте отново след 7 часа и 42 мин.

Уважавам тъста и тъщата заради това че са осигурили подслон за нас. Уважавам и това че се опитват да ни помагат, но аз не съм искал нищо от тях. Имах амбицията след 2-3 г да си купим жилище, но те изявиха желание да ни помогнат. Смятам че въпреки това не трябва да се натяква за помощта а да се държат човешки. След случката дори съпругата ми не желае среща с тях. Не че ще забраня на някого да среща с тях даже напротив аз нямам това право, дори и с детето ще е хубаво да срещат. Просто ще си имам едно наум.

Искам да отговоря конкретно на няколко неща написани до сега от вас: кредита е голям и надхвърля описаната сума.

Не съм бройкал тъщата за бога! :D има много хубави и млади жени защо да се излагам с нея? !? !? Не че мисля че изневярата е необходимо нещо- даже напротив това е ужасно деяние което съсипва семейството- няма нужда от нея.

10.   Разбирам те напълно. И аз не мога да понасям свекъра и свекърва си, защото на всичкото отгоре че са грозни като смъртта, а пък се оказаха и роми. Ако можех бих ги отровила, за да остане само за мен и мъжа ми тая саборетина в която живееме сега.

11.   Ххаха, голям филм си написал. Не знам кой вярва на историията ти

12.   Ревностна параноя, най-вероятно. Деликатна ситуация. Леченоето е тридно.

13.   "жена ми не иска да ги вижда повече никога? " - много правилно е решила жена ти - ти защо искаш да ги виждаш?
Сега е много добър момент да се отървете от тях. Нищо не им дължите.

14.   Пич, прав си за повечето неща, но още когато сте приели да ви купят апартамент е трябвало да се сетиш какво ще последва. Не знам какви са ви доходите, но ако имате възможност, връщай им апартамента и си купувайте нов. Имам познати в твоето положение и ситуацията ми е ясна. Общо взето тъстът и тъщата правят разпределение на собственият ти живот! Като кажат "днес ще ходим да копаем на село", се отива на село! Като кажат "днес ще се събираме родата", родата се събира и нямаш мърдане. Ама, че си бил уморен и искаш да си починеш през уикенда или да отидете някъде с жена ти, никой не го интересува. Единственото, което мога да те посъветвам е да работиш здраво и да се развиваш. Ако трябва, отиди и в чужбина за известно време, но си извоювай самостоятелност. Иначе, нещата няма да се променят! Ще си идват у вас, когато им е кеф, ще те обиждат и т. н.

15.   Когато купуват или преотстъпват жилище на младите винаги е срещу нещо-най-малкото губиш независимостта си и винаги всичко трябва да става както те решат или ти натякват, че си им длъжен. И в крайна сметка няма да те уважават, защото те са ти купили жилището, а не вие.
Ако наистина искате да не зависите от тях и да се съобразявате с тях-купете си ваше жилище, с ваши собствени средства... А това да остане за детето ви един ден.

А това за тъщата- само болен мозък може да го измисли. Сигурно тъста ти е доста ревнив човек. Тя може да си има някой, но явно това не си ти. Не вярвам да си толкова изпаднал, че да си опрял до нея... Остави ги да се оправят-ти си гледай твоето семейство и ги игнорирай.

В на мъжа ми рода например имат един зет-мъж на негова братовчедка дето преди години се е задявал със свекърва ми, но не знам какво е станало. После и мен се опита да ме преследва и да ми се натиска и се бях изплашила доста. Но аз казах на мъжа ми и той се кара с него... и повече не съм имала проблеми.
Има си хора с болни мозъци, които преследват жени, други пък все им се привиждат някакви истории за изневери, трети искат да създават интриги между хората без основание-шунтирай ги.

16.   Колкото по-рядко ги виждаш тия хора толкова по-добре! Разбирам, родители са на жената ти, така, че винаги ще сте свързани с тях, обаче това тяхното си е направо извън контрол! Така, че без да правиш драми, се опитай лека полека да ги отдалечиш от семейството си, а ако пък с жена ти и детето успеете и да се преместите по-далеко от тях, примерно в друг град, най-добре! Така ще си живеете спокойно. Обаче не забранявай на жена си да се вижда с тях, все пак са и родители, но ти гледай да нямаш никакво взимане-даване с тях и най-вече по никакъв повод не взимай пари от тъста си, защото после ще те побърка с натякването си, че си му длъжен, че не можеш да се справиш сам и т. н.

17.   От автора:

Вчера на 07. 05 тъста отишъл в къщи докато мен ме нямаше и заявил на дъщеря си че не вярва на разпечатката и пе се съмнява дали ТЯне я е подправила! Вече се съмнява и в нея, мисли че всички сме в комбина- осен че аз имам любовна връзка с моята 55 годишна тъща и че дъщеря му с майка си и мен се опитваме да го отровим че да му вземем имотите! Заявил е че иска нови фактури лично на неговия e-mal. Чудя се дали да пусна една жалба и да го разкарам защото вече ми писна от глупости. То бива бива ама аз от мъчане недай си боже да не кажат нещо си докарах проблеми са каквито и не съм и мечатал.

18.   Много деликатна ситуация. Човекът явно си е за психиатър, но съпругата ти дали е готова да приеме това?

19.   Тъстът ти страда от класическа параноя.
Трябва да се лекува, иначе става все по-зле.

20.   17, ми вие вземете па верно го отровете и му вземете имотите! Като толкова убедено вярва в това човечецът - поне да не го разочаровате... :)
А и после тъщата ще е само твоя!

21.   Не се подигравайте на автора, не знаете колко боли да чуеш подобно обвинение. Тъстът ти е болен, но от личен опит ще ти кажа, че няма да иска да се лекува. Ще почне да пие и ще ви тормози повече. Майка ми търпя ревнивия ми баща 10 години, докато не я удари. Аз престанах да го имам за баща в момента, в който обвини съпруга ми. Подкрепяй жена си, защото за нея шока е огромен.

22.   Пич,
Рядко пиша но... Тъста ти е за психиятър. Имам приятелка психиятър и тя ми казвала какви са симптомите на параноята. Проблема е че май неговата е отива на по-лошо. Мисли си че всички са против него. Говори със жена си и го водете на лекар. Обяснете му че няма нищо страшно и никой няма да го помисли за луд. Все пак в таковавреме живеем че ни изпушват бушоните. Все пак статистически 95% от населението на земята е с някаква фобия или мания.... Абе психическо заболяване.

Лично аз съм изпушвал и съм пил хапчета със зелена рецепта и не не срам да го призная. Всеки си има някакъв лимит.

Причините за тази параноя може да са много и просто да се е отключила в даден момент като си е стигнал лимита

23.   Най - добронамерен съвет: не се занимавайте с луди - бягайте надалеч от тях. Ако има пострадали покрай такива, винаги са сред близките...

24.   То стана така заради дето разбраха че ще си имате дете и го приели като новина, че някой е починал. Какви са тия хора? Особено тъщата тя ако не на прави сцена а на тъста с шутове да го изхвърлиш