Споделена история от Семейство

Ще полудея от безсилие
Историята ми е толкова тривиална, че може да ви се стори направо скучна, но все пак - моля за съвет!
Водя много скучен живот - не ходим никъде, не правим нищо интересно, това ме потиска ужасно. Наред с това ежедневието ми е страшно натоварено - от 6.00 до 23.00 не мога да седна да си почина, защото работя уча и семейство обикалям. Толкова са ме увлекли всичките ми задължения, че вече не знам кой ден сме и кой сезон. Станала съм абсолютен робот. Не мога да се понасям чак! Да не говорим от колко години вече не съм отделяла време само за себе си... освен за ходене на фризьор от време на време. Полудявам, защото осъзнавам, че се променям към лошо и не се сещам какво да направя така, че хем вълкът да е сит, хем агнето да е цяло. Разбирайте вълк=мъжът ми, агнето=... е, ясно е, че това съм аз.

Дойдох си на думата - ако мислите, че "моят скъп" ми е някаква опора, много се лъжете. Аз дори не искам да ми помага толкова, колкото да не ми пречи. Да, ама не. В началото не обръщах внимание на думите му, но те вече ми идват в повече. Става въпрос за непрекъснати унижения и обиди, търсене на сметка за всяко нещо. На думи излиза най-либералният мъж на света, а не мога 1 крачка да направя, едно нещо да кажа без после да ми се иска обяснение и да ми се казва колко много съм "загубена" (доста смекчавам нещата, защото ми е неудобно). Нещата доста загрубяват, когато ми се случва да откажа да правим секс. Това е другия ми тормоз - всяко негово трето изречение към мен е свързано с това... Повярвайте, вече ми се повръща! Така, че ако някой реши да ме съветва да си търся любовник, нека се откаже....

Проблемите с него съвсем не са само в това, но в крайна сметка няма да ги изброявам, че ще ви отегча съвсем.
Мисля съвсем сериозно да го напусна. Няма да ми е леко, но поне ще се отърва от комлексарщината му, която ме съсипва психически.

Моля споделете с мен личния си опит - как бяха нещата при вас, когато започнахте отначало? Много ще ми помогнете да взема решение, тъй като наистина от физическа и психическа умора съм почти без сили вече......а съм само на 30.......

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей! Аз сум на твоите години и съм преодоляла вече този проблем. Ако желаеш, свържи се с мен на скайпа ми nikita_vn.

2.   Ами остави го ! Давам ти пример с майка ми. Мойте родители са разведени и на майка и беше трудно сама и се хвана с някъкъв тип който в началото се държеше перфектно, но в последствие започна да й иска обяснение за всяко нещо, къде ходи,к'во прави и да я убижда без причина. Накрая се наложи и аз да се намесвам и даже се стигна до бой след което той си замина.

Истинския ти мъж е такъв какъвто е сега, а не тъкъв какъвто е бил в началото.

3.   Ако приемаш правенето на секс за тормоз значи ти тогава си сбърканата в семейството ви-не може да отказваш правенето на най естественото нещо на този свят и да очакваш адмирации,това че си ангажирана и си подредила живота си така че да се чувстваш като роб си е твоя грижа и никой няма вина за състоянието ти освен самата ти! Замисли се върху това което вижда партньора ти в теб и как това му действа от там произтича и поведението му и упреците му-когато една жена се занемари поради собственото си състояние за несправяне с живота то тогава не може да се търси причината само в другия че бил груб защото ти самата си груба първо към себе си и сама си признаваш че не се понасяш а искаш някой друг да те понася-просто ти трябва визия и нов модел на социално поведение преди всичко за да се преобърне живота ти защото това с хленчене и упреци към другия не става-сама трябва да си помогнеш за да изградиш своята независимост и нужен авторитет най вече!

4.   Така, както чета ти си оправна и амбициозна жена и такъв мъж като твоя не ти е нужен не само да те унижава, но и да те спъва. С малко повече смелост и устремена напред се разведи. Трудно е да си сама, но ти си още млада и ще срещнеш по-подходящ мъж, повярвай ми. А така бавно и мъчително ще загива душата ти. Аз останах да живея с бившия ми заради детето, но той не му даде никакво възпитание с неговия пример на пиянство и грубости. Разведох се когато синът ми направи 17 години и съжалявам, че не го направих още на петата година от брака ни. Сега съм на 45, синът ми загина в катастрофа и не виждам кой ще се спре до мен и да иска да сподели живота си с мен. Така че действай докато си все още млада.

5.   4 - Благодаря ти за споделения опит, ще го имам предвид. Детето ни (6г) е другият проблем в ситуацията. Не знам дали имам правото да го лишавам от баща му, при все, че те почти нямат общ език - за всяко нещо то търси мен. Много се натъжих, заради това, което е станало с твоето дете... Но пък кой казва, че животът е справедлив...
3 - съгласна съм с теб, че сексът е най-естественото нещо. Но и при него има момент на пресищане - ако ти ядеш най-любимата си торта по 10 пъти на ден в продължение на години, накрая няма да искаш да я погледнеш. При мен нещата стоят така. И още нещо искам да ти кажа - аз не съм се "самопоробила" - просто искам да се развивам. И тук е проблема - ТОЙ не иска. И това му пречи...

6.   Мила, аз дълги години се опитвах да живея с човек когото не понасям вече, всичко в него ме дразнеш, дори самото му присъствие. Чувствах се невероятно виновна и търсех причината в себе си за това. Сега когато се обръщам назад се чудя дори как съм оцляла. За мен хората не се променят а просто не се познават достатъчно преди да решет да създадат семейство, и когато се опознаят се разочароват един от друг и се намразват. Моя съвет е да търсиш щастието, а то идва стига да знаеш какво търсиш. Затова дали ще ти е трудно,незнам,аз съм майка на две деца и едва когато напуснах съпруга си се мобилизирах постигнах въхове и се почуствах истински жива

7.   Знам за каква ситуация става вапрос! И аз съм в подобна! Не е никак лесно, времето ни минава в очакване нещо да се промени, а промяна не настъпва. Пожелавам ти късмет и успех в решаването на дилемата!

8.   Вие сте една млада, културна и интелигентна млада дама, която чудесно знае какви са и проблемите и как да ги реши. Трябва Ви само малко повече решителност. Вие рано или късно ще я добиете. Остава да решите дали да изгубите още време от своя живот или да поемете към щастието си.

9.   Аз съм все още на 16 години но искам да изразя мнение. Колкото и малко опит да имам:) при моето семейство ситуацията е същата...няма да тръгвам да обяснявам но правилният избор е да се разведеш с мъжа си:) Успех !

10.   Авторке, живях така и аз, 2 са ми децата. Сексът беше тормоз, защото вече не обичах мъжа си. Повръщаше ми се от всички мъже. Като се разведох дълго бях сама. След около 4 години ми омръзна и това. Направих си регистрация в един сайт за запознанства и там го срещнах-най-прекрасния мъж на света! Вече 3 години е страхотно! И сексът също, и всичко останало.

11.   НОМЕР 10 ТИ НЕ ПОМНИШ ЛИ КАКВА БЕШЕ ТОГАВА ЧЕ НЕ СТАВАШЕ З НИЩО.