Споделена история от Семейство

Една жестокост и несправедливост
Семейна съм от 16 години и имам две прекрасни деца.
Живеем със свекърва си от 16 години. В началото на нашият семеен живот всичко беше нормално.Но с течение на годините господството на свекърва ми над съпруга ми надделя. Още в началото имаше разногласия между двете семейства. Но да не се впускам в подробности. Накратко ще ви опиша сегашното ми положение.

Благодарение на това, че моите родители напълно ме отхвърлиха от живота си, тоест прехвърлиха имуществото си на по-малката ми сестра, мен ме отхвърлиха без причина и основания. Цял живот съм се грижила за здравословното им състояние, макар да не съм живяла при тях. По повод тяхното отношение във вкъщи настана истински ад за мен. В отношението на съпруга ми и свекърва ми – унижавана, обиждана и онеправдана. За съпругът ми аз нямам цена, щом съм отхвърлена и нямам наследство. Според него трябва да живея в неговия дом, без условия и претенции – без права.

Свекърва ми пък ме обижда, че съм “копеле” , захвърлена в техният дом. С течение на годините аз си гледам децата, дома и своите задължения, нямам време за развлечения. Но те от мен никога не са доволни. Преди една година започнах работа на втори трудов договор в медицински център, защото доходите за мен са недостатъчни. От 2-3 години съпругът ми е на отделен бюджет, а аз отглеждам децата си със собствени средства. Кажете ми как да се справя с това положение? След толкова много години брак воден порядъчно от моя страна нямам ли и аз права? Защита за мен самата и спокойствие за моите деца?

Гореспоменатият си живее свой личен живот. Тоест оправдава се, че се грижи за семейството като плати и някоя друга сметка, а иначе се развлича с компании и води разгулен живот. Многократно съм заплашвана, че ще ме изгони. Апартаментът си е негов и ако не играя по неговите правила, може и това да се случи. Апелирам за вашата помощ и защита, защото все пак не съм робиня и имам права и живеем в 21 век!

Коментари

1.   Незнам какво ти е финансовото положение, но мисля, че най-добрия вариант е да се разведеш и да отидеш на квартира с децата си. Това не е живот. Освен това не си заслужава да живееш с човек, които те обижда и си избива комплексите върху теб, нека си остане с мама ти се спасявай, най-трудно мислч, че ще ти е да се справиш с квартирата, а не с това да го напуснеш, но това, че ще ти е трудно не значи че е невъзможно.Бягай по-бързо от там докато не са те скапали напълно.

2.   Точно защото живеем в 21 век не би трябвало да търпиш унижения. Погрешно е схващането, че в България сама жена трудно се оправя. Я си помисли в момента подкрепя ли те някой? Докато се обърнеш и годините са минали и децата са пораснали...ще се упрекваш, че не си напуснала тази къща! Успех!

3.   16 години брак въобще не са малко. Как си издържала толкова в тая среда? Защо родителите ти са те отхвърлили и то без причина? Не може да нямаш някаква вина за това.
Как се държат децата ти с теб? Имаш ли тяхната подкрепа?
Ако да и ако ти е чиста съвестта, съветвам те да си потърсиш адвокат, който да ти обясни точно какви са ти възможностите и да си тръгнеш от там.
За свекървата - без коментар ("све-кърви")

4.   Според мен за да живеете спокойно с децата ви и за да се оправят взаимоотношенията със съпруга ви трябва да убиете свекърва си

5.   Ужас! Като чета такива истории разбирам, че семейния живот може да е ужасен! Оставте ги! Нека си живеят майка и син, вземете си децата и да ви няма от там. Много ще е трудно, но поне ще сте без пари, но спокойна. Сега какво- хем без пари, хем вътрешно (а сигурно и външно) изтормозени. Знам, че е по-лесно са се каже, от колкото да се направи, но ще е за добро. Успх!

6.   Наистина положението ти е деликатно, при положение че си отхвърлена от родителите си. Наистина не си робиня и не би трябвало да живееш като такава. Ти си добра майка, но за да натриеш носа на мъжа ти и свекърва си бих ти казала да напуснеш този дом и да им оставиш децата те да се грижат за тях. Зная, че ако решиш да предприемеш такава крачка ще ти е мъчно за децата, но ако си с тях и излезеш на квартира ще ти бъде трудно от финансова гледна точка. Така че пак решението в крайна сметка е само твое. Или да мълчиш и да те унижават, но да бъдеш с децата си, или да излезеш от този дом и когато решиш че имаш възможност да вземеш и децата си при теб. Не зная колко са големи, но предполагам вече са достатъчно големи, за да нямат нужда от постоянни родителски грижи.

7.   Правата са си права, но реалността диктува други закони. Ако се разведете и вземете децата със себе си, съществува вероятност съпруга Ви напълно да абдикира от грижите за тях. Ще Ви подхвърля една мизерна издръжка и трябва да прецените дали ще се справите с тежестта да отгледате пълноценно децата си. Не забравяйте, че след раздялата ви той може да създаде друго семейство и напълно да обезнаследи децата Ви, както се е случило и с Вас.

Би било добре да се посъветвате с адвокат и да започнете да укривате поне една част от доходите си. Така ще сте наясно с правната страна на ситуацията си, ще разполагате с някакъв капитал за едно ново начало, а междувременно и на него ще му се наложи да участва по-активно в издръжката на семейството си.

А ако смените линията на поведение към свекървата си и успеете да "и влезете под кожата", сама или чрез децата си, може значително да облекчите положението си, докато се появят по-добри възможности.

8.   Мацка, сигурно ти харесва да живееш така, защо хленчиш тука?

При мен беше същото, тя и той направо ме побъркваха. Освен това вещицата не живееше при нас, ама имаше ключ и беше ад. Писна ми и се разведох без да ми мигне окото.
Изгоних го от собствения му дом и сама си гледам децата.

9.   Тоя идиот скъпа го осъди!!! Що за баща да не храни децата си!!! Аз ако съм направо ще го скопя!!!

10.   Здравей!

Ще си позволя да ти дам един съвет нищо, че не съм семейнеа и нямам твоя житейски опит.... след като жилището си е лично негово, подай молБа за развод при 10 години семеен живот то вече на половина е твое и ако съде отсъди правилно и обективно, то той ще се озове на вън... така че не се колебай и неу му мисли много, този човек не заслужава дори да го поздравиш, за повече да не говорим...

Желая ти успех и дано скоро се отръвеш от него

Поздрави!

11.   Според мен му дай още един шанс в името на децата. И той е: Намери на майкати жилище или до тук. Предполагам че той няма да те вземе насериозно, но това ще бъде в твоя полза. Втора стъпка - но бъди желязна и сигурна, остави го с децата а ти отиди по софия си намери квартира и работа за да оцеляваш. Подържаи връска с децата но не и снего поне 4-5месеца. Ако те търси винаги му казвай че това е края. По този начин бъди сигорна че ще направи всичко което искаш. АКО ти испълни исканията
то значи държи на теб ако ли не значи не те обича.
ЗАПОМНИ НЕ СЕ ПРЕЧУПВАЙ МИНИНУН 4-5 МЕСЕЦА, ако избързаш няма оправия. Покажи воля, сила, и характер. АКО УСПЕЕШ ЩЕ СТАНЕ КАТО АГЪНЦЕ.
ИЗПИТАНА РЕЦЕПТА---УСПЕХ