Споделена история от Семейство

Майка ми постоянно се оплаква от живота си.
Тя е на 63 и вече много ме дразни, постоянно се оплаква от живота си, винаги нещо не и е в ред. То било живота, то били парите, нямало си мъж, еди какво си, аз съм на 20, още неориентиран в живота, а тя разчита повече на мене, отколкото на двамата ми братя, които са на по 38-40 години и сестра ми която е на 33. Аз постоянно и казвам, забрави миналото, мисли в момента, като няма пари мисли как да ги изкараш, колко пъти ще повтаряш историята си, как майката на баща ми те е третирала лошо.
Постоянно бълва някаква злоба, пък като толкова няма пари ще започна един бизнес и ще направя, ама постоянно да ми врека за всичко.... Като някаква тинейджърка на 16 години е, ужасно е просто, несправедливо е, да разчита на най-малкия си син, които загуби баща си на 13 години и няма мъжкар към който да погледне и да му бъде пример. Веднъж се оплаква, тоя дано да изгние там в гроба дето е легнал, друг път вика, нямам си мъж, аз съм жена вдовица еди какво си и постоянно хвали другите хора колко добре си живеели, то на външен вид всичко изглежда така, ама нищо не е перфектно, аз ли съм и виновен, че навремето на ранна възраст се е омъжила, не е мислила, дори средното не си е изкарала и е работила най-гадните работи и сега пенсията и е малка, плюс това, пуши и не може да си направи сметките, сега колко храна да купя, за колко време ще ми стигне, колко ще похарча, въобще не мисли.

Коментари

1.   Само с изнасяне ще се отървеш. За съжаление на възраста на майка ти е късно да се променя светогледа. А ти като чета си станал чудесен мъж, нищо, че го е нямало баща ти да ти дава пример. ;) Не се коси с мисли, че си изпуснал нещо, това майка ти го прави. Ти си си супер и ще бъдеш супер, стига да не се оставяш да слушаш оплакванията на майка си. Трябва да си гледаш твоя живот вече. А майка ти няма ли приятелки? Няма ли хоби, може пък някъде да срещне мъж.

2.   Сегa... мaйкa ти хитричко ти моделирa мозъкa, зa дa се чувствaш зaдължен. Дa си мислиш, че без теб ще зaгине едвa ли не. Предполaгaм е опитaлa и с по- големите ти брaтя, но е удaрилa нa кaмък тaм и сегa ти си и последнaтa нaдеждa зa "сигурен" гледaч. ТЯ е нaпрaвилa своите избори в СВОЯ си живот. Ти ще нaпрaвиш твоите си. Сигурнa съм, че в моментa, в който решуш дa живееш отделно, ще имa истерии, ще си измисли болести рaзни, ще нaпрaвивсичко възможно ТИ дa си мъжът до нея.
Съвет- бягaй, бягaй, бягaй!!! Зa нейо и твое добро! Колкото по- рaно осъзнaе, че ти ще продължиш твоя си живот, кaкто нa теб ти хaресвa, толковa по- бързо ще се стегне и тя, нямa дa имa избор кaто види, че и теб е "изпуснaлa". Съжaлявaм, не ми е цел дa обиждaм мaйкa ти, но тя си е просто енергиен вaмпир.

Мaйкa нa синове.

3.   Виж, малкия! Знам, че понякога е досадно възрастните роднини да са вечно недоволни, обаче един ден и ти ще си стар и болен и ще имаш нужда от внимание и съчувствие и ти гарантирам, че ще се държиш с роднините си по същия начин, ако не и по-зле. От написаното излиза, че животът на майка ти хич не е бил лек, родила е доста деца, останала е вдовица без подкрепа... ти знаеш ли как се гледат толкова деца без подкрепа, а? Така, че вместо на тази възраст най-накрая да може да получи малко обич и подкрепа от близките си ти си тръгнал да я упрекваш, че на времето си не била учила, че не знам си какво... абе, ей! Знаеш ли през какво е минала жената за да те изгледа и изучи, пишеш, че си бил на 13 когато баща ти е починал? Та когато майка ти е правила всичко за теб и останалите, ви беше много лесно, нали? А сега не искаш поне малко от малко да и помогнеш. Така, че добре си помисли, защото на тоя свят всичко се връща! И като нищо един ден твоите деца и внуци, ако имаш такива, ще те обиждат и пренебрегват, защото в техните очи ти ще си същото досадно мрънкало, за каквото днес смяташ майка си.

4.   Ох, свекърва ми е същата - винаги си е била непораснало дете. Така си е преминала и през живота - без да поеме за нищо отговорност и чакайки на другите. Наближава 50те, а се държи и изживява като момиченце. Щеше да е смешно, ако не ни беше в семейството. Отвратително е, че поставя сина си, който дори не си е направила труда да отгледа сама, в ролята на родител. За нищо не поема отговорност и постоянно муфти родата. Взема заеми и ги харчи за парцалки и екскурзии. И все мънка и се оплаква - като кърлеж е. Все другите са и виновни, все някой и попречил, все близките и са и длъжни. Повръща ми се от нея.

5.   Охоо и баба ми беше същата лигавня. Постоянно мрънка.
Бях на 19 когато на завършването искаше и тя да дойде с нас. Стана на нейното, но когато на 06. 06. 2012 година - 5 дни преди да се дипломирам, тя дойде в къщи беше се разболяла от инсулт или по- точно хипертонична криза. Тоест говори несвързано, разправя глупости обижда ни съседките със израз, който няма да цитирам.

Най - лошо ставаше, когато изнерви мен или майка ми, или баща ми и най - малкото сестра ми, която тогава беше на 8 - Сега е на 11 години да ми е жива и здрава.

Когато избухне скандал трябваше или да изляза някъде или да се затворя в стаята със сестра си.

Когато й казах, че излизам с приятели най- нахално пита с кого излизам, все едно съм тийнейджър на 15 години приджобваше ме на 2 - 3 пъти тя по принцип приджобва всеки но мен само 3 пъти го е правила.
Като спи опикава или се нааква в леглото ми.
На първият ден от 2013 година бях посрещнат с странна миризма, понеже аз отидох при един приятел да празнувам а сестра ми я оставих при комшииката.

Когато отидем на гости на семеен приятел вика да я вземем, аз казах че не може и трябва да си почива и тя като се разрева всичко ми стана ясно.

300 дни я държахме в къщи - тоест до рожденият ми ден. 2013 година, когато навърших 20 Последният фасон беше точно на моя празник и се скарахме заради силната музика, когато и казах че имам повод тя пак нейното знае Взима нещата без да е попитала дори. Краде от списанията на сестра ми.

Като иска нещо не можем само с нея да се съобразяваме и баща ми се скарва с нея и то заради мене. Но и тя е виновна.

Момче на 22.

6.   Ти ако живееш при нея сам си си виновен! Изнеси се и да ти е мирна главата. Човек на тези години не можеш да промениш

7.   Н 3, не си прaв/a. Мaйкaтa е нaпрaвилa своите си избори, родилa е колкото децa е решилa дa рaждa, неин aнгaжимент е дa си ги отгледa. И дотaм!!! Не създaвaме децa- бъдещи слуги, не дa ни бъдaт гледaчи, психолози и т. н. Нямaме прaво дa им зровим съзнaнието със собствениятa си огорчения от собствените ни избори. Тaкъв тип мaйки сa си пaрaзити, не се сещaм в моментa зa по... удобнa думa. Тя не искa просто съчувствие, искa синът и дa поеме грижaтa зa нея. Прочети отново постa. Не е нормaлното мaйчино чувство товa. Ние трябвa дa побутвaме децaтa си нaпред и нaгоре. Дa търсят и рaзвивaт себе си, извън нaс. Дa мечтaят. Не дa зaбърсвaт нaшите нaтрупaни лa*нa. Кaкво ще постигне тaкa. Сaмотен и нещaстен син, остaнaл дa държи полите нa сaмотнaтa си и нещaстнa мaйкa.

Aвторе- изчезвaй по нaй- бързият нaчин от домa нa мaйкa си. Мечтaй, рaботи, реaлизирaй се! Търси и бъди щaстлив! Сaмо тaкa при желaние от твоя стрaнa, би могъл дa помaгaш в бъдеще и нa нея, финaнсово и морaлно. Инaче ще се превърнеш в същото озлобено мрънкaло кaто нея.
Успех!

8.   На номер 5 историята не разбрах какво общо има с тази?

9.   Не си длъжен да я слушаш, ама и ти си малко мрънкалник, нямам баща и защо аз. Майка ти я е страх, че ще остане сама и без средства. Обсъди ситуацията с другите ? деца и ако трябва, всеки да ? дава по 20, 30, 50 лева месечно и да се приключва с мрънкането.

10.   Номер 8 номер 5 съм. Прочети пак какво е положението и при мен. мерси че попита.