Споделена история от Семейство

Баща ми е непоносим
Здравейте. За втори път добавям тази история и се надявам този път редакторите да я качат, защото наистина се нуждая от помощ. Баща ми - алкохолик, брат ми - тъпанар, майка ми - жена, която се опитва дя се оправя. Скоро мама се оперира и не може да работи и т. н. Заради това никой не я закача. Но аз знам, че след 1 година, когато вече ще може да работи пак ще почнат проблемите. До преди 3 години тъпият ми баща я биеше, защото се напиваше. Сега не я бие, но се карат, защото той пак е пиян. Излиза по барчета, напива се, прибира се вкъщи пиян, успява да издразни всички и ляга да спи. Когато мама я няма вкъщи, пие вкъщи. И знаете, когато някой се напие се има за Господ. Е, баща ми започва да говори как всички са го уважавали, че нас никой не ни уважава и няма да ни уважава. Че мама е тъпа и т. н. И брат ми го защитава и започват заедно да нападат. Мразя ги и двамата. Всяка вечер мисля, дали с мама да не се преместим. И мама иска, но баща ми може да не ни позволи, да ни преследва, да не ме даде на майка. На 14 съм и дори и да искам, не мога да се изнеса сама. Пък и нямаме достатъчни пари, защото мама не работи, а от баща ми нищо не искаме. Винаги намира с какво да с дразни. Преди малко се прибра вкъщи (бях сама до преди малко), сипа си ракия и тръгна да тършува из къщата. Попитах го какво търси и той отговори, че търсел от ония обеци, дето само се защипват, не дупчат ухото. Попитах го за какво му е и гой каза, че му трябвало за един номер. Какъв глупак! И сега излезе на терасата да се напива и после да ми говори глупости. Не мога да говоря с него, защото ще помисли, че не говоря сериозно или ще прави проблеми на мама, че ме настройва срещу него. Дори, когато мама я оперираха, той не знаеше къде. Тя повтори много пъти, но кой я слуша.. Дори и на работа се напива, не работи и, като се върне говори колко мноо баротел и т. н. И заплатата му е най-много 300 лв.

Моля ви дайте съвети какво да направя?

Коментари

1.   Той не може да "не те даде", понеже при развода, ще лъсне капацитета му на "баща-алкохолик" и няма шанс. А и теб ще питат кой искаш да те гледа. Махайте се оттам. Сигнализирайте за домашно насилие. Психическия тормоз, също е насилие.

3.   И моят е същият. Безчувствен и злобен. Постоянно прави забелешки. Сестра ми го поткрепя за всичко. Отрекла съм се от тях. Когато сега имам сериозни болести говори че нищо ми няма. Заради него имам наследствена болест на краката. Изплаща по няколко кредита. А на мен никога не е искал да ми дава никакви пари. Взимам пенсия заради заболяването си. И то заради психическо заболяване. Дори мисли че съм длъжна да му давам аз пари. Не мога да понасям никого вече. Това е пълно унижение. Т. н. ми майка е виновна. Ще се махна скоро аз от тази къща. Немога да понасям това градче рила. За мен си е село. А майка ми е от град благоевград. Защо живея тyк ще се самоубия. При теб нещата може и да се пооправят. Ако можеш се махни. ж 28 г.

4.   И моят е същият. Безчувствен и злобен. Постоянно прави забелешки. Сестра ми го поткрепя за всичко. Отрекла съм се от тях. Когато сега имам сериозни болести говори че нищо ми няма. Заради него имам наследствена болест на краката. Изплаща по няколко кредита. А на мен никога не е искал да ми дава никакви пари. Взимам пенсия заради заболяването си. И то заради психическо заболяване. Дори мисли че съм длъжна да му давам аз пари. Не мога да понасям никого вече. Това е пълно унижение. Т. н. ми майка е виновна. Ще се махна скоро аз от тази къща. Немога да понасям това градче рила. За мен си е село. А майка ми е от град благоевград. Защо живея тyк ще се самоубия. При теб нещата може и да се пооправят. Ако можеш се махни. ж 28 г.

5.   Не можете ли да се преместите при баба ти дядо ти(на майка ти родителите)? Те ще помогнат на детето си в нужда.

6.   Авторката : Номер 5, не можем, защото родителите на майка са починали още преди да се родя.

7.   Знам как се чустваш! И аз с мама бяхме подложени на подобен психически тормоз! Не след дълго мама отиде в чужбина. След 2-3 месеца ме взе при себе си. В момента имаме чудесен живот, установихме се на едно късче от рая в южна Италия в Неаполския залив (остров Иския). Майка ми си намери нова работа аз започнах училище, намерих си чудесни нови приятели. Вярно е, че в началото ми беше трудно да свикна, както на мен така и на мама. Но пък сега имаме един чудрсен живот без "баща ми".