Споделена история от Семейство

Блендер или кухненски робот?
Здравейте, въпросът ми е малко по-различен от често задаваните тук, но понеже няма кого да питам реших да се обърна към вас. Искам да си купя кухненски уред който да използвам за рязане на дребно на някой зеленчуци и ядки, както и за бъркане на не много гъсто тесто, а също така и може би най-важното-да истисква сокове и да бърка смуутита. Надявам се ако някой има повече опит в кухнята да се отзове с мнение кой уред е по-подходящ за мен.

Коментари

1.   Според зависи. Аз от кухненските роботи не съм доволна, защото са ми се разваляли до сега, а и са трудни за почистване. Имам блендер на Philips със всякакви приставки и ми върши чудесна работа и най-важното - лесно се чисти, НО нито правя сокове с него, нито меся твърдо тесто. В същност твърдо тесто се меси само на ръка в домашни условия... Аз например си пека домашен хляб и не ползвам уреди за това.
Блендерът обаче си го ползвам за множество неща - правя си шейкове с него и за какви ли не работи го ползвам.
Сокове обаче изцеждам със специална Сокоизтисквачка на Филипс пак, защото са много тихи.

Като цяло по принцип за уредите - винаги комбинираните излизат накрая боклуци, а ако искаш дълго да се радваш на уреди, които функционират ще ти трябват специализирани уреди за всяка от задачите, които описваш

2.   Лъжеш се ако си мислиш че за всички изброени дейности ще си купиш само една машина. На всяка домакиня е ясно че за тези дейности са нужни отделни различни уреди. Съвет кой от уредите да си купиш първо не мога да ти дам, защото не знам кое от изброените дейности най-често ти е нужно. Но едно знам със сигурност, не познавам домакиня доволна от кухненския си робот.

3.   Майка ми има робот, аз имам блендер. Роботът прави повече неща, обаче наистина после миенето на разните там приставки е доста досадно. За това ако не мислиш да правиш кой знае какви феноменални кулинарни шедьоври и блендера ти стига. Идеален е за смутита и подобни. А и лесно се мие и поддържа и не на последно място малък е, защото роботът на майка ми с всичките там допълнителни купи и приставки заема много място и ако кухнята ти е малка като моята ще се чудиш къде да го прибираш. Та моят съвет е вземи си блендер. Пък ако по-нататък решиш да се развихриш в кухнята, може и робот. Обаче за едно смути и блендерът ти стига.

4.   Аз съм за блендера Nutribullet. Ако имаш повече възможности въобще не се чуди, взимай го. Много лесно се чисти, прави страхотни шейкове и смутита, и още неща разбира се, но не съм напълно запозната. Аз чакам да си събера парички и след това веднага ще отида в Top shop и ще си го купя. :)

5.   Благодаря, за отговорите определено ще се спра някой хубав блендер и ще потърся и сокоистисквачката която номер едно описва. Благодаря на всички включили се!