Споделена история от Семейство

Къде?
Здравейте, аз съм мъж на 28, ще се женя през ноември и предстои обмисляне на варианта с жилището. Искам да Ви попитам "Къде предпочитате да живеете - в 20 квадрата на центъра на София в миризлив апартамент или в село на 6 км от града в къща 500 квадрата с двора?". Чисто любопитство.

Коментари

1.   На село,на въздух и природа.Близо е до града,ако имаш кола разстоянията не са проблем.Ако има деца обаче,трябва да се помисли къде ще ходят на детска градина или училище.

2.   Въобще не се замислям. Бих избрала селото, но съм жена на 42 и искам спокойствие, не лудницата на големия град. Младите не биха ме разбрали.

3.   Аз съм на 19 години. Бих предпочела града, категорично. Номер 2 казва, че младите не биха я разбрали и може би е така, може би е от възрастта. Но аз веднага бих избрала града. И то не заради дискотеките и баровете. Предпочитам да ходя на село за по 2-3 дена и после пак в града. Не знам всяко мнение е индивидуално, всеки има предпочитания. Най-хубаво си е къща в града, мен ако питате. :] Но помисли и за деата, които ще ги имате след време !!

4.   На село.Отдавна си мечтая за това. Има и вариант зимата в града, а лятото на село, но то е за пенсионери повече.Града не е място за живеене, не е за хора. На мен лично ми липсва връзката с природата...дошло ми е до гуша от всичко това, да се чудя как да заобикалям коли по тротоарите...представи си, коли на тротоара, на платното пред тебе идва една кола, и зад тебе кола, и се чувстваш като мишка, чудиш се къде да се завреш...и да робуваш на побеснелия капиталист за жълти стотинки...малко встрани от темата, но...ако имам къща на село с дворче, със сигурност ще намеря начин да отида там.

5.   Бих предпочел голям град, защото там поне няма клюкарски истории като в селата и малките градове. Предпочитам голямия град, защото там е по възможно да срешнеш различни и нови хора, отколкото на село. И все пак ако селото е по-голямо може и да си струва, обаче града си е друго нещо.

6.   На село именно заради децата.Аз съм родена в малко градче и съм имала истинско детство(за инфо на 22 години съм). Игри в двора,На улицата и както му казвахме тогава "В махалата". :)След 7 клас отидох да уча в областен град.Така,че и децата ви може да си пътуват до училище(когато пораснат).

7.   Еми какво да ти кажа, вярно е, че селото е по-спокойно, там и условията в жилището ви вериятно са по-устройващи, но истината си е истина - в града са парите, особено в големия град, там е животът, там е най-надеждното препитание. На трябва да се мисли какво че се работи, от какво ще се издържа. То с тази криза и в големия град вече няма много работа, какво остава за селото. Аз лично бих избрала София.
Илси

9.   Аз съм на 28г. жена. Определено бих предпочела селото, ако ще се мисли за деца, то със сигорност в 20кв. ще е доста неудобно. А за клюките те са навсякаде, освен ако не смяняш квартала всяка година :)

10.   Здравей,разбира се че селото особенно щом искате да имате здрави и щастливи деца.Най важното за едно дете е да може да играе на воля без да се оглежда непрекъснато за коли.Аз съм на 30 гд. жена имам 2 момчета и ако живеехме в София едвали щях да ги пускам сами в парка да си играят. Живеем в общински град близо до Пловдив,на 100 метра от вкъщи имаме голям парк ограден с мрежа и забранен за мотори коли и кучета .Когато ги оставям там да играят сънм напълно спокойна , а за градината и училището винаги се намира най -доброто решение.Пожелавам ти успех на теб и бъдещата ти съпруга. От въпроса ти се подразбира че тя предпочита града а ти селото.Убеди я ,че в селото никой не е умрял от скука каквото и да си мисли тя.Но това не означава че не може да работите в града ,Какво са 6 км. на днешно време,може да живееш в София и пак да пътуваш доста за да стигнеш до работата си или до училището .Успех!

11.   Щом селото е на 6 километра от града, значи спокойно можете да си живеете там, а да работите в града. Ние живеем така, макар че селцето ни е на 18 километра. Нищо не са с кола.

12.   На 6 км от града?Па ти си в града :).Ако имаш кола,няма за кво да се замисляш :).

13.   Живея на 6 км от голям град и ми е добре. Дома ми е с алеи и раиграс с масички и столчета на двора до барбекюто. Избрах селото пред града и не съжалявам . И на село можеш да си уредиш градски начин на живот.