Споделена история от Семейство

Дъщеря ми ..
Аз съм жена на 29 и имам дъщеря на 11 .. Много я обичам, но не знам защо постъпва така. Постоянно ми натяква, че съм изглеждала като ку*ва - че съм носела супер къси поли и задника ми се виждал, че съм слагала адски много грим и съм приличала на палячо, че пред приятелките си се срамувала от мен. Наистина с баща и сме разведени и си позволявам някой друго флиртче и секс, но тя трябва да ме разбере, напълно незадоволена съм. Мисля, че съм добра майка, купувам и много неща, не я ограничавам, позволявам и да излиза винаги с приятелки, не и крещя нито и посягам. Помогнете ми да си върна детето, преди тя не беше такава, забавлявахме се заедно, смяхме се. А сега само се заяжда с мен и ме дразни. Моля ви, дайте ми съвет, какво да правя, наистина правя всичко възможно, за да съм добра майка, къде бъркам ??

Коментари

1.   За нея си е напълно права. Не знам какви са причините да се разведете с баща и, но дано са основателни и дано той е причината, защото в противен случай проблема отива в теб и трябва да се замислиш/

2.   Ами никое дете не би искало майка му да носи къси поли или най малко да и се вижда задника.. ии колкото до секса може за това да те пренебрегва .. може някой твой приятел за пред ноща или през деня да е някой познат на приятелките й или поне да се носят слухове .. поговори с нея

3.   Просто говори с нея повече, това, че и купуваш и я пускаш, не означава, че не и липсваш всъщност ти :)

4.   Ами позволявайте си флиртове и секс без да се обличате като уличница, толкова ли е сложно? :) Или мъжете ви обръщат внимание само като изглеждате като порно звезда?

*Syndrome

5.   Боже комплксари такива!
значи това е съвсем нормално имайки предвид възрастта и. сега тя те чувства като конкуренция, защото съзрява. оформя се като жена и страшно потискащо да виждаш , че майка ти е по-добре изглеждаща от теб.
обърни нещата в друга посока, започни да излизаш по-често с нея по магазините, купувай и разни гримове , давай и модни съвети - превърния в твоя приятелка! и най-важното винаги и повтаряй колко е прекрасна и красива и формирай у нея усета за красота, научи я че е задължително за една жена да се поддържа. с поведението си и покажи,че не си нейна конкуренция а напротив, човек на когото да се довери и да помоли за съвет!
УСПЕХ

6.   Syndrome е прав! Почти на 30 сте, а не на 20. Имате дъщеря, минало ви е времето да се обличате така. Нормално е да имате нужда от мъжко внимание, но защо по този начин?! Дъщеря ви влиза в пубертета и аз да съм, и аз няма да удобрявам майка ми да изглежда така. Обърнете и внимание-щом това и пречи, сдържайте се малко! Това, че не я ограничавате и й позволявате всичко не ви прави добра майка.
И не ви упреквам, не искам никой да остане с такова впечатление-живота си е ваш :)

Мег*

7.   Разбирам я напълно. Сигурно приятелките й ви виждат и й се подиграват. Вие сте майка трябва да носите прилични дрехи, сигурно ще го преживеете, ако не си слагате къси поли и адски много грим. Вие сте родител и на първо място трябва да мислите за детето си, а после за мъжете. Тя е момиче все пак и не й е лесно да вижда такава майка си. Обличайте се през седмицата с нормални дрехи-дънки,рокли, а не къси поли като няква 20 годишна, която си няма друга работа освен да си търси мъже. Намерете някой олегнал мъж, който не е с вас заради късата пола и многото грим. Детето ви се нуждае от сигурност помислете за това. Примерно излизайте и се забавлявайте с мъже само когато детето ви е при баща си например. И то не така, че всички в квартала да разберат и после да обсъждат и приятелките на дъщеря ви да й се подиграват. Сигурно не ви е лесно, сама жена, но заради детето си трябва да се вземете в ръце, за да не стане по-лошо, че като влезе в пубертета лошо ви се пише.

8.   Съмнявам се, че историята е истинска. Щях да умра от срам, ако 11-годишната ми дъщеря има такова мнение за мен и нямаше да се излагам по форумите.

11.   И аз споделям мнението на номер 8. На чикибоец ми намирисва.

12.   Не мисля, че някой тук е комплексар! Просто всеки си изказва мнението и не трябва да се нападаме един другиму. Всеки си казва мнението-няма грешно и правилно-това е наше мнение просто и за нас е правилно. Даваме съвети. Може, възможно е да има завист, но в крайна сметка не трябва да се държи така според мен. Може и да не носи къси поли и много грим- няма да свърши света, дори и в жертва на дъщеря й. Никой не я съди и на нея не й е лесно, но на всички не ни е лесно. Все пак не е лесно да си родител, но станеш ли- това става най-важното.

13.   По някакъв начин ви сравнява с другите майки и това не й харесва. Не искам да ви обиждам, но не върви майка на тинейджърка да върви с късите поли като пуберка. Че сте млада- млада сте, няма спор. Но така или иначе млада сте родила. Това е предимство, но и недостатък. Време е да не ви занимават ''флиртчета'', а сериозен и улегнал мъж, който ще ви бъде опора и ще ви обича и двете. НО... ще намерите ли такъв с късата поличка, и изощбо, търсите ли го?

14.   Ами вкараи се в ред и не се носи като лека жена. Това че си незадоволена разгонена ку*ва и търсиш кои да те из*ука не е причина да даваш повод на другите деца да се подиграват на твоето момиченце. Ако някои мъж те хареса няма де е заради голият ти задник а ще търси нещо по - ценно и истинско.

15.   Аз съм по-голяма от теб 10 години.Много запазена като фигура и също си позволявам подобно облекло.Не съм разведена и пак си се обличам файски.Имам син на 16 години.Но просто от липса на другиго винаги го питам"Добре ли съм така облечена?".Никога ама никога не ми е казвал че съм като клоун."Супер си мамо"-само това или"Много добре ти стой тоя костюм"..Не виждам нищо лошо в това да се обличаш предизвикателно.Успокой се.Не ти е минало времето както тръдят някой тук.Ти си само на 29 и това,че искаш да те харесва детето ти не е никак лошо.Поговори с момиченцето.Опитай се да споделяш с нея,каквото прецениш че можеш.Направи я своя приятелка.В края на крайщата тя е твое дете и ти си и майка.Някой й пълни главата с глупости.Имай търпение и разбери кой е този човек.Може да е някоя съученичка с чиято майка не си в приятелски отношения.Децата копират родителите си.Разбери кой е този човек,непременно.И го игнорирай от живота на детето си.Дори да се наложи да го преместиш в друго училище.Децата се адаптират бързо кой каквото и да ти казва.Но не позволявай някой да настройва детето срещу теб.Животът е пред вас.Не допускай някай или някоя да ти отнемат детето,макар и не физически.Не обръщай внимание на комплексарските мнения по-горе.В тях не видях никакъв смислен съвет,освен бурно неодобрение на облеклото ти.Всеки се облича както намери за добре.Не е задължително да си облечена като бизнес дама,или като повлекана за да си добре майка.Успех!

16.   Според мен не и обръщаш достатъчно внимание. Питай я как е минал деня, дали се чувства добре, какво и се прави и така.
*7*

17.   Съжалявам, но тя е права. Не може да се очаква от 11 годишно дете да разбира нуждата от секс на майка си. По-скоро вие трябва да се съобразявате с нея, вие сте възрастния човек в случая. Все пак не е нужно постоянно да носите такива дрехи. Щом сте жена няма проблем да ви излезне късмета.

18.   Аз съм момиче на 12.Спомням си как едно лято бях на море с майка ми (наще тогава бяха разделени за известно време) и тя си облече една къса рокля,сложи си и грим(нещо което по принцип не правеше) Някакси странно е...Да гледам майка си в тази светлина.Напълно разбирам дъщеря ти...

19.   Има нещо наречено шамар!!!Само един добре наместен шамар,ама толкова наместен,че да се попикай!!!И повече такава дума от нея няма да чуеш!!!

20.   Според мен това е причината защото сте супер добра майка!!
Позволява всичко да прави за нея сигурно няма никакви правила..

21.   Здравей! Аз съ момиче на 11 години .Аз имах такъв баща .Историята е общо взето същата и няма да разказвам .Виж сега малко е сложно .Първо предполагам че не си контактувате гостатачно.Второ това че и копуваш всичко ,което поиска не е решението .Трябва да знае че в живота има и думата "не".Трябва да я накараш да те оважава , но за да постигнеш това трябва да има любов и разбирателство . Слушай я . Обмисляй думи те и . Тя има нужда да се чуства значима . Спомни си когато ти си била дете . Бъди ведра и малко по щура , децата на тази възрас обичат това .Излизайте заедо и нещата ще се променят ,но само не я притискай иска се търпение !!!

22.   Никога не слушаи номер 19 така завинаги ще загубиш дъщеря си ,тя ще се очужди от теб още повече.

23.   НОМЕР 5 -то4но така е

24.   Номер 19, шамари ли да й бие???? Ама на тебе щеше ли да ти е хубаво майка ти да се разхожда по къса пола и т.н.? Нямаше ли да ти е гадно??!!Както каза номер 22, тя още повече ще се отчужди от майка си. Просто майката трябва да спре да се облича като 16 годишна...
*Яса

25.   Почти на 30?!?

Че какво му има на едно момиче на 30, че да не може да носи къси рокли - особено ако краката и дупето и са хубави ?
Боже - все едно не живеем в Европа, а в Иран ?!

Комплексираните сте вие, а не майката!

Колкото до нея - има вероятност съучениците на дъщеря и да и подхвърлят намеци и тя затова да се дразни - затова поне, ако авторката ходи до училище - да не слага къси поли там...

Ама егати хората - на 29 и трябва да се облича в сиво, да не слага грим и да се държи като някоя лелка ли ???

26.   Ами ако на нейните приятелки майките са някакви сдухани бабички... нормално е на тази възраст все още да не осъзнава предимството на младата и добре изглеждаща майка. Може някой нещо да й е казал. Заради това така да реагира. Аз съм колкото вас голяма, но нямам деца. Обличам си се нормално. На 30 не си бабичка ;) Майка ми е много млада, сравнение с майките на другите ми познати. Винаги съм се кефила, че сме като две приятелки. Но може би наистина ако прекаляваше с дължините на полите и гримовете и аз бих се ядосвала. Обърнете внимание на това какво говори външният ви вид за вас.

28.   Абе какви са тея коментари. Жената не е писала тук за да я обиждате. Пак си дайте мнението но по мило.
Виж мила това е началото на пубертета. Чакат те още какви ли не проблеми и ще се тревожиш за далеч по сложни неща. Според мен трябва да говориш с дъщеря ти като с приятелка. Така ще приеме по лесно промените. Силно се съмнявам че проблема е в теб. Говори с нея като с равна, споделяй своите проблеми и я предразположи и тя да споделя с теб. Покажи и да разбере че ако ти споделя няма да и крещиш а ще я подкрепяш и така ще ви е по лесно да преминете през пубертета. Скоро ще чуеш че не помниш какво е да си млада и т. н.

29.   Да в България сме свикнали да се обличаме като за бар посред бял ден. направете си сметка и вижте как се обличат жените в европа или дори в щатите. трябва да се съобразявате с работата и положението си.

30.   След няколко години тя ще поодрасне и ще изглежда като вас и тогава вие ще и казвате че прилича на ку*ва.

31.   Ами като 15 годишна ви казвам, че ще бъде супер гадно да виждам майка си така. Все пак сте млада едва на 29 и ако имате хубава фигура още по-добре. Има тооолкова много готини дрехи, които също стоят убийствено секси, но на включват показан задник. Никое дете не иска да слуша, как обсъждат колко разголена или секси е майка му, просто защото тя му е МАЙКА. Ако ще излизате на среща специално или с някой друг, но проблемо носете си къси поли и се гордейте с фигурата си. Но нека да не сте така пред приятелите й, ами конфузно си е някой да зяпа краката и задника на майка ти все пак. Хубаво е че искате да сте приятелки, но вие сте й родител преди всичко! Това не значи да крещите и нещо подобно, но дъщеря ви има нужда да усети родителски авторитет до себе си, всяко дете има нужда от това. За грима конкретно не знам не виждам нищо лошо и аз се гримирам доста, но се съобразявам с времето и повода, ако е прекалено силно изглежда евтино.

32.   Аз съм момиче на 14 години и майка ми (на 37) се облича по същия начин като авторката (независимо от това, че имат 8 години разлика). И на мен ме е срам от нея – когато ходи на родителски срещи, други деца после казват: То имало една майка, дето ходи като грим... и такива неща. Аз не нося никакъв грим и ми е странно, че майка ми на 37 излиза по дискотеки.

33.   Майка ми е на 46 - дърта пача стана извинявам се за израза
Баща ми е на същото мнение като дъщеря ти
Сестра ми се облича както си иска и тя е на 11
един ден ке стане на 29 и ще прочете това

Мъж- травестит на 22

34.   Майка ми е същата вече е на 41 години а аз съм на 14 държи се като лигла не може да разсъждава пълна скръб облича се като някаква тинейджърка децата ми се подиграват викат и курва заради скапания и приятел казват че и аз някой ден ще стана като нея не се съобразява с никой пуши пречи ми и после ми казваче го прави нарочна за да ми е гадно и да не започна да пуша а тогава защо тя самата го прави? ! според вас като ми пуши насреща не ми ли вреди повече? ! писна ми да мислят че пуша защото дрехите ми са осмърдяни от нейните цигари!!

35.   Ами аз ще подкрепя тийнейджърите тук. Правя го заради майките. Ако прочетат, да знаят, че липсата на мярка рефлектира върху самочувствието на децата. Самата аз съм на 44 години. На всеки 5 години, откакто навърших 20, гардеробът се сменя. Правя го, за да съобразя облеклото си с възрастта си. Към днешна дата стилът ми е ориентиран към роклята през лятото и костюма през зимата. Полата - до средата на коляното, не по-нагоре. Панталоните - с права кройка; по-често риза, отколкото поло. Класически обувки със 7-сантиметров ток, никакви платформи и украси. Спортният стил за свободното време - семпли джинси (без камъчета, кръпки и т. н. ), блуза от качествен памук или лен (отново - без щампи, надписи, пайети и прочее).
Забранени дрехи: шалвари, впити дрехи, кожени панталони, клинове, ластични рокли или поли, блузи с големи деколтета, прекалено къси или прекалено дълги дължини, торбести обеми, развлечени пуловери, евтини материи, ярки цветове, връхни дрехи с естествен или изкуствен косъм (вулгарно е! ); бижутата - само едно и то скъпо. Прическата - на всеки 5 години се скъсява с един сантиметър и изсветлява с един тон. Задължително подстригване веднъж на 3 седмици.
Нямам вид на "лелка", а на жена с положение и това е целта. Минем ли 35-те, госпожи, вдетиняването ни състарява, дори да си мислим обратното. Децата в тази тема са прави!

36.   Здравей.Аз съм на 15 и имам много хубав стил на обличане , майка ми е на 46 и иска съвети от мен , ходим заедно на шопинг . Тя се облича модерно , разменяме си дрехи , чанти , обувки , гримове . Щастлива съм , че я виждам добре облечена а не като другите на нейната възраст - като бабички . Направи и ти така с дъщеря си , не е трудно . Късмет :)