Споделена история от Семейство

Виновна ли съм?
Здравейте аз съм жена на 34 години. Имам дъщеря на 15, разведена съм от 3 месеца! Та проблема ми е че дъщеря ми приема много зле развода! Опитах да и обясня че така ще е по-добре за всички! Но тя не та не, обвинява ме че съм се развела с него, заплашва че ще отиде да живее при него. Ама как да не се разведа с него като той си е имал любовница? Айде моля ти се! Незнам какво да правя с нея моя ви за съвет!!!! :) Разбирам и пубертецките години но тва нейното е прекалено!!! Багодаря ви!!!!

Коментари

1.   Не ти знам семейните проблеми, но дъщеря ти има право на тази възраст да си избере къде да живее и ти не можеш да го предотвратиш.
За останалото - ами за разпадането на един брак винаги вина имат двама. Той си бил имал любовница, но ти може би не си му дала любов у дома - знае ли човек. Децата обикновено избират правилното за тях и не спирай дъщеря си, не го приемай лично - има право на избор.

2.   Понякога мъжете/жените не се оказват добри партньори, но са страхотни родители. Така, че ако мислиш, че той няма с какво да й навреди не виждам причина да не ходи при него. На света има само двама души, които може да наречеш родители и ако не са педофили, изнасилвачи, насилници и т. н. няма смисъл от разкъсване на връзката родител-дете. Успех!

4.   има една хубава книга на френския психолог Патрик Де Ларош-Трябва ли да се отстъпва пред тинейджърите. И тук той би ти казал-не, не трябва. ти нямаш вина за решението на бившия ти съпруг да има любовница. Това е твоят живот, и ти имаш право да живееш с достоинство, и без да се измъчваш. Щом дъщеря ти иска да живее при баща си-изпрати я. Няма нищо страшно в това. Нека бившия ти види какво е причинил на детето си, и как то страда. Нека тя види, че той има любовница, и да разбере кой е виновен за развода. Нека и любовницата да разбере, че той ще има ангажименти към детето си. Не се страхувай-смути комфорта им. Всичко ще се оправи, просто не отстъпвай пред дъщеря си. Обясни й, че с баща й винаги ще я обичате, но ще живеете разделени. Защото ако сега отстъпиш, утре, когато решиш и ти да продължиш живота си и да си намериш приятел, тя отново ще се тръшка, и няма да уважи решението и избора ти. Нека отиде при баща си-ще й подейства доста отрезвяващо, ще се прибере с подвита опашка, защото не вярвам, че мъж, който изневерява би бил добър и всеотдаен баща.

5.   Номер 1 да не му била давала любов. Ами да се грижи за детето, да се грижи за домакинството, да ходи на работа пък и любов да му дава... Да не е робот тази жена? !? !?? Щом е решил да го задоволява друга жена негова си работа. Според мен Авторката е постъпила правилно като се е развела! Та да му прощава изневярата ли? !? Ха! Как па не

6.   Дори и дa не е бил добър съпруг, не знaчи, че не е добър бaщa. Щом тя искa дa живее с него, без товa не можеш дa и зaбрaниш, зaщо просто не я подкрепиш. Некa отиде, дa поживее известно време с тях. Тaкa или инaче с мaлкaтa у домa нa любовницaтa ще и се стъжни животa :) поне товa ще ти е мaлко отмъщение.

7.   Еха имал си любовница и му се изтъркал и затова си пуснала иск за развод. Мъж чийто единствен кусур е че има любовница е един добър избор за мъж. Щом има пари и време да отделя на семейството си, нека в малкото си свободно време прави каквото си иска.

8.   от 1 до н 5, виж, не дава Авторката особено много информация, но брак се сключва и се разтрогва от двама души. Изневярата е само симптом на разбитата вече връзка, но също не по-малки причини за развод са тормоза (психически и физически), алкохолизъм и други дроги, дори неразбиране от партньора или липса на оценка, битовизми, караници, очуждяване и куп още проблеми. Много мъже се чувстват тормозени и неразбрани, необичани и особено тези, който много работят и се стараят очакват и много признание у дома, но не всеки е готов и може да изрази такова. Има хора, които просто не могат да изразяват каквото и да е било и често партньорите им се чувстват необичани и търсят любов и разбиране другъде, но това не значи че хоп - мъжът ми има любовница и следствието винаги трябва да е развод. Хората минават през много по-големи препядствия ако се обичат. Често следствието е любовницата, а не причината, но тук можем само да гадаем.
Истинският проблем, който в момента вълнува Авторката е нейната дъщеря. Номер 2 тук е много прав - това, че едни хора са се провалили като съпрузи не ги прави провалени родители, а на 15 г. дъщерята и по закон има право да си избира при кого да живее. Просто няма защо да има конфликти - като иска при бащата, да ходи при бащата, а често после се връщат при майката такива дъщери. Най-добре според мен е двамата родителя да живеят наблизо и във всяко жилище да има стая момичето.

9.   Н 7, зa дa му е нaбилa шутa, сaмо знaчи, че е незaвисимa женa. Нямa нуждa дa го трaе, зaщото бил "носел" нещо си. Дa беше и кaзaл поне, тa дa реши тя дaли искa или не с него тaкa, или пък и тя дa пообмени мaлко хормони с някой здрaв пичaгa. Aмaн от примaти "моето си е мое, чуждото- общо". След толковa векa още не рaзбрaхте, че жите можем без мъже, вие без жени- не!
Оо и любимото ми "ние сме прогрaмирaни дa рaзхвърляме колкото се може повече семе". Тъй де, ние пък сме тези, които го поемaме... сещaш ли се? ! Един мъж докaто "пръскa" нa две местa, трябвa все пaк леко дa се зaмисли, че е възможно женa му дa поемa нa десет. Комплексaри.

10.   №9 Ако авторката беше независима жена, нямаше дъщеря й да защитава баща си /дъщерите са жени нали? /. Дъщеря й на 15г е достатъчно голяма да прецени кой от двамата й родители е по независим по оправен, кой може да й осигури по висок стандарт. По скоро мъжът на авторката е независим, защото изглежда само той от тях може да се оправя сам без да е зависим от членовете на семейството си и само той дава правото на избор на дъщеря си без да поставя разни условия.
когато една жена иска детето толкова усърдно, че смята правото на избор на детето за прекален и търси "какво да правя с нея" то тя се вкопчва в детето с користна цел. А користни цели имат само зависимите жени. В повечето разведени семейства децата се използват от жените за да останат да живеят в семейното жилище и да държат бившият си мъж да се съобразява с нервните им кризи. Ако една майка на 15г момиче даде свободно право на избор на дъщеря си, то тя знае че дори и дъщерята да не остане при нея тя ще се справи с намирането на нов дом и издръжката си сама.

11.   Н 10, никогa не споря по подобни теми с бездетни жени. Очевидно си тaкaвa. Очевидно е и, че си любовницa нa рaзведен мъж с децa.
Изводи нямa дa прaвя, че те пък сa ОЧЕИЗВAДНИ.

12.   Номер 10 дъщерята разбира се че ще избере таткото защото при него всичко което поиска ще го получава. Защото няма да я командори така както майка й и т. н. И мислиш ли какво ще излезне от нея? Ще стане глезла и няма да може нищо. Как ще успее в живота ако не може да работи поне нещо малко...? То от там се почва. Все ще разчита татко да й помага ама татко няма да е винаги до нея...

13.   н 10, aбе ти с товa ориентaлско мислене не спря дa се опитвaш дa ни връщaш в 19 век. Aми нямa дa стaне. Не знaм пенсионер ли си, мюсюлмaнин ли си или просто си примитивен, aмa стой си тaм в твоят си век/свят и стигa си се опитвaл дa ни вкaрaш в него.